Jump to content
retro

retro.pl

Recommended Posts

retro.pl



Witam,

 

Trochę śledzę to forum i wiem, że mogą być tutaj osoby zainteresowane poniższym tematem.

 

Nie proszę o wycenę domeny, bo jest to kwestia względna, natomiast proszę o Wasze opinie na temat możliwości jej zagospodarowania.

 

retro.pl

 

Kilka słów o domenie:

 

- domena z 2003 roku

- krótka, dobrze brzmiąca nazwa, bez polskich liter

- "fajny" układ na klawiaturze - jedna linia

- ruch na domenie to xxxx UU/mc

 

słowa Retro, chyba nie muszę nikomu tłumaczyć... Retro jako coś "ponad czasowego" występuje w wielu elementach życia (moda, wyposażenie wnętrz, muzyka, motoryzacja, hotelarstwo, fotografia itd.)

 

W związku z tym, że nadszedł czas na właściwe zagospodarowanie domeny lub jej sprzedaż, zwracam się do Szanownych użytkowników tego forum z następującymi propozycjami:

 

1) Zagospodarowanie domeny - wiem, że aby wykorzystać olbrzymi potencjał tej domeny potrzebny jest ktoś, kto będzie mi wstanie pomóc na wielu płaszczyznach (stworzenie portalu, grafika, marketing, social media, odpowiednie wsparcie finansowe, zaplecze ludzkie itp.) Dlatego biorę pod uwagę "odsprzedaż" udziałów w projekcie.

 

Pomysłów na monetyzacje przedsięwzięcia jest co najmniej kilka, jednak może się zdarzyć, że ktoś będzie miał ciekawszą propozycję, także jestem otwarty na rozmowy.

 

Zarys i założenia portalu mam gotowe, pozostaje je wdrożyć na odpowiednim poziomie, dlatego poszukuję osób, które są w stanie pomóc kompleksowo.

 

Reasumując:

Jeśli ktoś widzi podobnie jak Ja potencjał tej domeny, oraz posiada odpowiednie możliwości (finansowe i organizacyjne) zapraszam do podjęcia rozmów.

 

2) Sprzedaż domeny - jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę o oferty na priv (dodam tylko, że jestem świadomy cen za TOPowe domeny)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pyt1

a)

To domena retro.pl?

B) czy domena retrocośtam.pl

Jak a) czytaj dalej.

Jak B) - nie dotyczy. Nie jestem zainteresowany.

 

Wyślij mi na priv jakie masz pomysły...może wyłożę kaskę !

Ostrzegam, dodam tylko - jestem świadomym inwestorem i umiem odróżnić biznes od bajek. :)

 

I tak zaraz dostaniesz jak sądzę opera ( i należy Ci się ), że nie ten dział.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyślij mi na priv jakie masz pomysły...może wyłożę kaskę !

Ostrzegam, dodam tylko - jestem świadomym inwestorem i umiem odróżnić biznes od bajek. :)

 

Nie potrzebuje "kaski" tylko poszukuję osób chcących i mogących wnieść do projektu swoje doświadczenie i możliwości biznesowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Pewex prowadziłem negocjacje, ale nie dogadaliśmy się, wolą pozostać na retro.pewex.pl :) mimo, że nie dzieliło nas dużo.

 

W związku z tym, że się nie dogadałem, rozpocząłem przygotowania do własnego serwisu.

 

 

Pewex z racji swojej nazwy jest trochę zamknięty w PRLu, ja na retro.pl mogę zrobić znacznie więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę to, że posiadasz domenę od 2003 roku a słowo retro nie jest ani nazwą własną ani nie mają zarejestrowanego TM to wydaje mi się, że nie masz się czego bać. Niby jest to nie zawsze tak oczywiste jakby się wydawało i różne artykuły o wyrokach się czyta ale obstawiałbym tutaj, że to "bezpieczna domena".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę to, że posiadasz domenę od 2003 roku a słowo retro nie jest ani nazwą własną ani nie mają zarejestrowanego TM to wydaje mi się, że nie masz się czego bać. Niby jest to nie zawsze tak oczywiste jakby się wydawało i różne artykuły o wyrokach się czyta ale obstawiałbym tutaj, że to "bezpieczna domena".

 

Nie ma bezpiecznych domen.

Nie musi być TM aby było chronione. Nazwy tytułów prasowych również podlegają ochronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma bezpiecznych domen.

Nie musi być TM aby było chronione. Nazwy tytułów prasowych również podlegają ochronie.

 

Dzięki za info. Nie wiedziałem. Znów coś tam się nauczyłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma bezpiecznych domen.

Nie musi być TM aby było chronione. Nazwy tytułów prasowych również podlegają ochronie.

 

A wiesz może, jak to wygląda z tytułami, które nie są już wydawane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie wycena rzecz względna, ale jednak chciałbym poznać Wasze zdanie na temat wartości tej domeny :), bo może ja mam zbyt wygórowane oczekiwania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sprawach związanych z wydawnictwem Bauer i/lub spółkami zależnymi w kontekście domenowym można kontaktować się ze mną - jeśli będzie to możliwe, pomogę (czyt. 'udzielę informacji', nie 'pomogę w sprzedaży'). Dla wydań specjalnych i pochodnych głównego tytułu (vide Życie na gorąco) nie polecam składania ofert sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×