Jump to content
marismo

Domena widoczna jako "dostawca" internetu

Recommended Posts

Na niektórych forach internetowych widoczne są IP autorów postów albo nawet odpowiadające im hosty domen dostawców sieci.

Załóżmy, że chciałbym zwiększyć anonimowość w miejscu gdzie publikuje się mój IP/host przy wykorzystaniu: domeny+serwera+skryptu proxy na serwerze. Cel: nie pojawiać się w sieci jako np. costam.tpnet.pl, costam.upc.pl tylko cośtam.mojawłasnadomena.pl.

Czy jest to możliwe?

I teraz: już dzięki wykorzystaniu serwera+skryptu proxy+wrzuceniu tego na serwer pod własną domenę i wejściu na dowolą stronę przez ów skrypt, jestem w sieci jako costam.dostawcamojegohostingu.pl np. xyz.nazwa.pl, abc.home.pl itp.

 

A zatem już połowa mojego celu, jeśli chodzi o prywatność, jest spełniona. Pojawiam się na forach jako firma hostingowa. Wystarczy, że na dowolą stronę wchodzę przez http://mojądomenę.pl/jakiśdarmowywgranyskryptproxynaserwerze/ i jako autor postu na forum jestem jako jakiśtamnameserwer.mójdostawcahostingu.pl

 

ALE niechciałbym być kojarzony z firmą która jest dostawcą mojego hostingu.

Czy jest jakaś możliwość, np. pogrzebaniach w ustawieniach DNS w directadminie hostingu, aby zamienić nazwędostawcy.pl na mojądomenę.pl.

 

Gdyby to się udało, mógłbym nawet przy okazji rozmowy na forum legalnie reklamować nazwą sieci jakąś konkretną domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×