Jump to content
enzo

Czy taka nazwa do mojego projektu będzie okej? EuroBiznes.pl

Recommended Posts

Witam,
Zamierzam otworzyć kolejną firmę która zajmować się będzie rozwojem kulejących małych firm. Będziemy również pozyskiwać dla nich dotacje. Chciałbym by w nazwie było słowo "Europejskie" czy coś w tym stylu gdyż mam wrażenie że to słowo dobrze się kojarzy.

Myślałem o nazwie "EUROPEJSKIE WSPARCIE FIRM" do tego domena EuroBiznes.pl którą posiadam. Czy to Waszym zdaniem będzie okej ? Myślałem ewentualnie nad skrótem EWF ale to jakoś średnio brzmi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Europejskie Wsparcie Rozwoju Firm byloby jeszcze lepsze, ale skrot jeszcze gorszy EWRF ;)

 

A sama domena kojarzy mi sie z gra planszowa niestety, ale nie jest zla w sumie.

 

European Support for Small Enterprises = ESSE te byloby fajne ale po angielsku niestety wiec pewnie nie wchodzi w gre. I domeny tez chyba sa zajete.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

""EUROPEJSKIE WSPARCIE FIRM" do tego domena EuroBiznes.pl "

Nazwa firmy i nazwa domeny taka sama. Tak bym zostawił.

Prosto, jednoznacznie bez tasiemców.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że powiedzenie: "Euro Biznes" jest jakby to powiedzieć... trochę "dziecinne" ?

 

Nazwa typu: Europejskie Wsparcie Firm, brzmi poważniej, donioślej i bardziej mówi w czym rzecz.

EuroBiznes - wszystko i nic

 

 

Może ktoś ma jeszcze inne propzozycje nazw? A może jeszcze lepiej domenę do tego? :)

 

Nazwa ma dawać taki przekz:

Rozpromujemy Ci tak firmę że nie nadążysz realizować zamówień, wszystko to bezpłatnie!
Dodatkowo jeśli będziesz zainteresowany proponujemy realizacje inwestycji z pomocą dotacji UE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eurobiznes - fajna nazwa, wiele osób ma pozytywne konotacje z grą z dzieciństwa. Jeśli nie będziesz oferował usług bankowych, to w UPRP też masz czysto. Nie ma sensu kombinować z rozbudowanymi nazwami "brzmiącymi poważniej", to nie te czasy. Przekaz można realizować na wiele sposobów, niekoniecznie "krzycząc" nazwą firmy.

Edited by pb
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zgodzę się ze stwierdzeniem, że "poważniejsza" nazwa jest bardziej wskazana (oczywiście moim zdaniem), szczególnie dla nowego podmiotu, no chyba że masz baaardzo mocne doświadczenie i w informacjach o firmie będziesz mógł się nimi pochwalić. Ja zawsze sprawdzam referencje i od kiedy działa podmiot itp. jak tu będzie słabo i do tego nazwa eurobiznes to pomyślę, że jacyś studenci sobie firmę założyli :/

 

Inna rzecz to dla mnie angielskie słowa nie są tu przeszkodą bo większość przedsiębiorców i tak zna angielski (TaxCare, OpenFinance, Expander, różne z golden)

Mi np podoba się coś w stylu EuroAdvisory.pl (wolna), EuroVenture, EuroExpand (wolna), euronext.pl (wolna może zarejestruję sobie:) ) Fajne jest też w nazwie "Partners"

 

Z bardziej polskich nazw firm jakie mi ostatnio wpadły w ucho to np:

Paszport do exportu

Azimutus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angielskie frazy nie wchodzą w grę. Będę oferował pomoc firmom nie nadanżającym za technologiom i rozwojem rynku. Np: Pan Wiesiek jeżdżący kamazem dowożąc ludziom piasek. A więc klienci "starej daty" którzy raczej angielskim nie operują

 

Ewentualnie myślę nad rozbudową tego skrótu, może coś w stylu:

eurobizne_wpwrwhe.jpg


Jak sądzicie?

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się EuroBiznes.pl bardzo podoba:

- zestawienie europejskości i biznesu dobrze pasuje, europejskość zawsze na plus (nie mylić z samą Unią Europejską),

- krótka nazwa domeny i łatwo wpadająca w ucho,

- pozytywne skojarzenie z grą planszową, pewnie dużo dzisiejszych przedsiębiorców grało w dzieciństwie w Eurobiznes lub Fortunę, ;-)

 

"Europejskie wsparcie, twojego biznesu" - tu nie powinno być przecinka. Hasło trochę trywialne, ale daje radę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jak sądzicie?

 

Przecinek w złym miejscu trochę razi.

Chciałem zaproponować eurowsparcie.pl, ale zdaje się, że zajęta :-(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angielskie frazy nie wchodzą w grę. Będę oferował pomoc firmom nie nadanżającym za technologiom i rozwojem rynku. Np: Pan Wiesiek jeżdżący kamazem dowożąc ludziom piasek. A więc klienci "starej daty" którzy raczej angielskim nie operują

 

Ewentualnie myślę nad rozbudową tego skrótu, może coś w stylu:

eurobizne_wpwrwhe.jpg

 

 

Jak sądzicie?

 

"Zaprowadź swój biznes do Europy" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi przyszło do głowy hasło:

 

"Biznes na europejskim poziomie".

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angielskie frazy nie wchodzą w grę. Będę oferował pomoc firmom nie nadanżającym za technologiom i rozwojem rynku. Np: Pan Wiesiek jeżdżący kamazem dowożąc ludziom piasek. A więc klienci "starej daty" którzy raczej angielskim nie operują

To, że masz taki założenie nie znaczy, że tylko kierowcy kamazów będą Twoimi klientami.

Nazwa domeny + hasło max 3 wyrazy. Najlepiej, oddające najmocniejszą stronę Twojej oferty.

 

"Zaprowadź swój biznes do Europy" ;-)

Ale tylko w określonych godzinach ;)

Delikatesy-Mini-Europa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angielskie frazy nie wchodzą w grę. Będę oferował pomoc firmom nie nadanżającym za technologiom i rozwojem rynku. Np: Pan Wiesiek jeżdżący kamazem dowożąc ludziom piasek. A więc klienci "starej daty" którzy raczej angielskim nie operują

 

Ewentualnie myślę nad rozbudową tego skrótu, może coś w stylu:

eurobizne_wpwrwhe.jpg

 

 

Jak sądzicie?

Weź pod uwagę, że na ludzi starej dany przepisy unijne działają jak płachta na byka. " A nie, a po co, oni tylko wymagają"

Bardziej podoba mi się:

Mi przyszło do głowy hasło:

 

"Biznes na europejskim poziomie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się EuroBiznes podoba i uważam, że pasuje idealnie do tego co chcesz zrobić. Dodatkowo sam fakt posiadania tej domeny jest idealnym strzałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena fajna... ale

 

Gra Euro Biznes polegała na doprowadzeniu do bankructwa przeciwnika :) a działalność Twojej firmy ma być wręcz przeciwna:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena fajna... ale

 

Gra Euro Biznes polegała na doprowadzeniu do bankructwa przeciwnika :) a działalność Twojej firmy ma być wręcz przeciwna:)

 

Dlaczego tak to rozważasz? Polegała (polega - chyba nadal istnieje) na rozwinięciu swojej firmy do maksymalnych korzyści i sukcesu.

A to, że inni odpadali poprzez błędne decyzje czy los i bankrutowali to już efekt uboczny kapitalizmu ;)

 

Podważyłbym tutaj więc Twoją tezę i podtrzymuję, że bardzo trafna i fajnie brzmiąca nazwa na tego typu działalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EuroPralki

EuroAuta

EuroMarket

EuroBank

EuroPalety

EuroMajtki

 

EuroBiznes jest fajną nazwą. Ale zbyt trywialną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gra Euro Biznes polegała na doprowadzeniu do bankructwa przeciwnika :) a działalność Twojej firmy ma być wręcz przeciwna:)

 

Niekoniecznie, bo można było się też umówić na określony czas gry i po tym czasie podliczało się majątek graczy czyli:

- gotówkę,

- wartość nie zastawionych terenów budowlanych, elektrowni, linii kolejowych, wodociągów,

- połowę wartości nieruchomości zastawionych,

- wartość domów i hoteli.

 

Posiadacz największego majątku zostawał zwycięzcą gry. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobacz WHOIS dla identycznie brzmiącej domeny w pisowni angielskiej:

DOMAIN NAME:           eurobusiness.plregistrant type:       organizationnameservers:           dns2.burdamedia.pl. [217.17.35.93]                       ns1.burdanet.pl. [91.208.189.142]created:               2000.01.14 12:00:00last modified:         2014.06.27 08:14:08renewal date:          2016.01.13 13:00:00

 

Abonentem jest znane wydawnictwo, niedawno przedłużyli domenę na kolejne 2 lata. Weź to pod uwagę.

Lubie domeny typu "euro", ale osobiście wybrałbym inną nazwę niż mylące podobną do takiej domeny.

 

#euroassist.pl
#euroactive.pl
#euroconsultant.pl
#eurodirect.pl
#euromag.pl
#euromall.pl
#europatrade.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobacz WHOIS dla identycznie brzmiącej domeny w pisowni angielskiej:

DOMAIN NAME:           eurobusiness.plregistrant type:       organizationnameservers:           dns2.burdamedia.pl. [217.17.35.93]                       ns1.burdanet.pl. [91.208.189.142]created:               2000.01.14 12:00:00last modified:         2014.06.27 08:14:08renewal date:          2016.01.13 13:00:00

 

Abonentem jest znane wydawnictwo, niedawno przedłużyli domenę na kolejne 2 lata. Weź to pod uwagę.

Lubie domeny typu "euro", ale osobiście wybrałbym inną nazwę niż mylące podobną do takiej domeny.

Znane wydawnictwo, które NIE MA praw do znaku towarowego „Eurobusiness”. Znak ten został opublikowany 1998.04.30, a prawa do znaku ma LABO MARKET Spółka z o. o. Nawet się tym chwalą na swojej stronie internetowej. Porównaj sobie datę publikacji znaku towarowego z datą rejestracji domeny. Nadal uważasz, że Burda Communications Sp. z o.o. ma prawo wysuwać jakiekolwiek roszczenia wobec abonenta domeny Eurobiznes.pl?

 

Trafna uwaga z tym podobieństwem

Nie zgodzę się z tym ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie w tym najbardziej razi, że na fajnej domenie eurobiznes będziesz miał firmę o jakiejś dziwnej, trudnej do zapamiętania nazwie. Popieram kolegę postulującego konsekwencję - albo firma eurobiznes na domenie eurobiznes, albo jakaś inna nazwa, na domenie z taką nazwą, albo jej skrótowcu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×