Jump to content
enzo

Czy taka nazwa do mojego projektu będzie okej? EuroBiznes.pl

Recommended Posts

Mnie w tym najbardziej razi, że na fajnej domenie eurobiznes będziesz miał firmę o jakiejś dziwnej, trudnej do zapamiętania nazwie. Popieram kolegę postulującego konsekwencję - albo firma eurobiznes na domenie eurobiznes, albo jakaś inna nazwa, na domenie z taką nazwą, albo jej skrótowcu.

 

Jeśli wybiorę tą domenę pod ten biznes, to nazwa firmy brzmieć będzie:

EuroBiznes.pl Sp.zo.o. lub:

EuroBiznes Sp.zo.o.

 

Slogan w stylu: "Europejskie Wsparcie Twojej Firmy" to hasło marketingowe które ewentualnie będzie miało za zadanie klientowi "podpowiedzieć", czym firma się zajmuje, lub też co może mu dać. Z samego słowa EuroBiznes nie wynika nic konkretnego, dlatego uważam że dodatkowe hasło jest wskazane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena fajna... ale

 

Gra Euro Biznes polegała na doprowadzeniu do bankructwa przeciwnika :) a działalność Twojej firmy ma być wręcz przeciwna:)

 

Bogacąc się zubażasz innych... nawet, jeśli jest to bogacenie się na pomaganiu w bogaceniu się innym. :-)

 

Znane wydawnictwo, które NIE MA praw do znaku towarowego „Eurobusiness”. Znak ten został opublikowany 1998.04.30, a prawa do znaku ma LABO MARKET Spółka z o. o. Nawet się tym chwalą na swojej stronie internetowej. Porównaj sobie datę publikacji znaku towarowego z datą rejestracji domeny. Nadal uważasz, że Burda Communications Sp. z o.o. ma prawo wysuwać jakiekolwiek roszczenia wobec abonenta domeny Eurobiznes.pl?

(...)

 

Dziwne, ale nie widzę w wypowiedzi Domain Club jednoznacznej sugestii, że mogą mieć roszczenia co do rozważanej domeny. Zdanie "Weź to pod uwagę" może sugerować, że domenę eurobusinesspl enzo może np. próbować pozyskać do kompletu.

 

A wracając do tematu. Domena eurobiznespl jest spoko. Może nie wybija z obuwia, ale daje radę i bezproblemowo pasuje do opisanego profilu działalności. Ciekawi mnie tylko, że omawiana szumnie domena widnieje w stopce jako domena na zbyciu. Jak rozumiem od teraz (ewentualnie od momentu podjęcia ostatecznej decyzji) domena już nie będzie możliwa do kupienia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamierzam otworzyć kolejną firmę która zajmować się będzie rozwojem kulejących małych firm.

Ile Ty już masz tych firm ? Co pewien czas otwierasz czy zamierzasz otworzyć jakąś firmę ( przykład 1 , przykład 2 )

Znajdujesz czas dla wszystkich i jeszcze dla kolejnych aby pomagać rozwijać firmy innym ?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile Ty już masz tych firm ? Co pewien czas otwierasz czy zamierzasz otworzyć jakąś firmę ( przykład 1 , przykład 2 )

Znajdujesz czas dla wszystkich i jeszcze dla kolejnych aby pomagać rozwijać firmy innym ?

 

Przykład 1 nie wypalił. Przykład 2, został zrealizowany i działa do dziś z bardzo dużym powodzeniem. A tutaj artykuł który to potwierdza:

http://pierwszymilion.forbes.pl/mlody-przedsiebiorca-roku-2014-wybrany,artykuly,183797,1,1.html

 

635473462428200682.jpg

 

Ponadto zarządzam jeszcze innymi firmami ale to tak na boku. Staram się przedsiębiorstwa usamodzielniać przez co mam czas na rozwijanie kolejnych tworów mojej wyobraźni.

 

Lubię pracować, W dobie pracuję 8h dziennie, kolejne 8h odpoczywam pracując.Pozostałe 8h to czas zmarnowany.

Edited by enzo
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Lubię pracować, W dobie pracuję 8h dziennie, kolejne 8h odpoczywam pracując.Pozostałe 8h to czas zmarnowany."

 

Powiało pracoholizmem :P

 

* gratuluję sukcesów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie Twoja wizja składa się z dwóch myśli, które się trochę wzajemnie wykluczają... Z jednej strony Wiesiek i Kamaz, czyli prace typowo lokalne, które często nie potrzebują promocji w Internecie, choć osobiście uważam, że to zawsze pomaga, natomiast z drugiej strony Europa i dotacje, które już zupełnie takim Wieśkom są niepotrzebne i często niezrozumiałe lub odstraszające... Osobiście pozostałbym głównie przy pomocy w rozwoju wykorzystując nowe technologie, czyli Internet, a dotacje unijne traktował tylko, jako dodatek, nie myśl przewodnia.

 

Domena EuroBiznes.pl ciekawa, nazwa kojarzona i wedle mojej teorii nietrafiona. Idealnie widziałbym tutaj adres, który akurat posiadam ;) mianowicie ProBiznes.pl. Jak tak patrze na te domeny to chyba najlepszym rozwiązaniem byłby podział i utworzenie jednej strony z dotacjami europejskimi na EuroBiznes.pl i drugiej strony z rozwojem i promocją wykorzystującą nowe technologie na ProBiznes.pl.

 

Pozdro! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sam biznes, nie wchódźmy w to czy ma to rację bytu czy też nie. Bo ja wiem że ma i koniec kropka, realizuję to :)

 

Tak, tu głównym narzędziem będzie promowanie Wieśków, pozyskiwanie dotacji to usługa zupełnie dodatkowa. Ponadto będę świadczył usługi pozyskiwania dofinansowań dla wszystkich. A więc tutaj już nie ma podziału na małe firmy czy też duże. Chcę nazwę uniwersalną i taką która skupi to w całość.

 

PS. Nie wiem dlaczego Wiesiek miałby nie skorzystać z dofinansowań, skoro zamiast starym Kamazem mógłby śmigać nowym VOLVEM FM (moje ulubione ciężarówki)

 

 

Jeśli chodzi o nazwę, to jestem już praktycznie przekonany do EuroBiznes.pl aczkolwiek co do hasła nie mam jeszcze ostatecznej koncepcji.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nazwę, to jestem już praktycznie przekonany do EuroBiznes.pl aczkolwiek co do hasła nie mam jeszcze ostatecznej koncepcji.

 

Co do hasła to polecam wynajęcie agencji marketingowej, która wymyśli Ci dobre hasło.

Jak dla mnie coś w stylu "Europejskie Wsparcie Twojej Firmy" kojarzy się z instytucjami gdzie trzeba wypełnić mnóstwo formularzy, a potem jeszcze co chwile je poprawiać itd.

Zdecydowanie do domeny EuroBiznes.pl pasowało by hasło łatwe, przyjemne i lekkie, najlepiej z angielskiego, coś w stylu "We will grow your bussines", "Grow Youre Bussines", "Improve Youre Bussines", "improve Youre Ideas", "Enter the UE", lub cokolwiek podobnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poleci ktoś dobrą agencję marketingową do wymyślenia skloganu? Zależy mi też by nie kosztowało to sto tysięcy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poleci ktoś dobrą agencję marketingową do wymyślenia skloganu? Zależy mi też by nie kosztowało to sto tysięcy :)

Bez przesady. Szukasz agencji która zedrze z Cibie kasę a myślę, że tu można zrobić ala konkurs na hasło Twojego biznesu ! Nie jesteś świeżak :

 

 

Przykład 1 nie wypalił. Przykład 2, został zrealizowany i działa do dziś z bardzo dużym powodzeniem. A tutaj artykuł który to potwierdza:

http://pierwszymilion.forbes.pl/mlody-przedsiebiorca-roku-2014-wybrany,artykuly,183797,1,1.html

 

635473462428200682.jpg

 

Ponadto zarządzam jeszcze innymi firmami ale to tak na boku. Staram się przedsiębiorstwa usamodzielniać przez co mam czas na rozwijanie kolejnych tworów mojej wyobraźni.

 

Lubię pracować, W dobie pracuję 8h dziennie, kolejne 8h odpoczywam pracując.Pozostałe 8h to czas zmarnowany.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

poleci ktoś dobrą agencję marketingową do wymyślenia skloganu? Zależy mi też by nie kosztowało to sto tysięcy :)

Na owocni.pl, możesz wycenić wcześniej swój projekt.

Choć Enzo na forum też znajdziesz ludzi, którzy zajmują się marketingiem i którzy zrobią to przyzwoicie. Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć, jak duży ma to być biznes i z jakim budżetem.

Agencje marketingowe zrobią slogany które "sprzedadzą Twój produkt", albo przedstawią Ci to tak, że ich oferta sprzeda Ci ich slogan. Jeżeli wiesz o co mi chodzi ;)

Jeszcze jeden tip dla Ciebie: Grafika plus slogan może zrobić więcej dla Twojego biznesu niż nie jeden pracownik z ponad przeciętną pensją ;) A do tego zestawienia potrzebne jest kilka kreatywnych głów zamiast jednej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poleci ktoś dobrą agencję marketingową do wymyślenia skloganu? Zależy mi też by nie kosztowało to sto tysięcy :)

 

Gorąco polecam użytkownika "Andrasz" z forum. Zajmuje się takimi rzeczami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×