Jump to content
BartX

Masowe odpytywanie whois - pytanie "troche" teoretyczne

Recommended Posts

Zawsze pokazuje zajętą? Nie może to być. Może szukasz samych rarytasów a te są od dawna zajęte. Wpisz jakąś bezsensowną nazwę i się przekonasz.

 

Pełen who is pokazuje dobrze, mam problem tylko z prostym sprawdzaniem czy domena jest wolna, czy zajęta. Tak jak wyszukiwarki domen większości rejestratorów pokazują czy domena jest wolna czy zajęta. Wiem, ze partnerzy NASK odpytują na EPP, Ja nie jestem partnerem i sprawdzam przez port 43 serwera whois.dns.pl. I tu jest mój problem. Wszystkie inne domeny (.com, .net, .eu, .info, .de, .co.uk, .fr, ) sprawdza dobrze, tj pokazuje wolna, albo zajęta, tylko dla .pl (whois.dns.pl) zawsze pokazuje zajęta.

 

P.S.

Wpisuje różne same bezsensowne nazwy i wszystkie pokazuje jako zajęte.

Edited by Break

Share this post


Link to post
Share on other sites

To masz źle działający skrypt bo mi działa whois bez problemu

Ja już sam nie wiem co jest nie tak. Z polskich domen działa mi jedynie .co.pl, ale to inny serwer who is.

 

Działają wszystkie inne domeny.

 

Czy istnieje jakiś alternatywny serwer who is dla .pl ? Wiem, że dla .com i .eu są

Edited by Break

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy możesz mi wyjaśnić w jaki magiczny sposób odpytując whois.dns.pl dostajesz informację dotyczące innych domen niż .pl?

 

PS. WHOIS a nie WHO IS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie twierdzę, że odpytujac whois.dns.pl dostaję informacje o każdej innej domenie.

Dla poszczególnych domen ustawione są różne serwery.

dla przykładu:

.co.pl - das.co.pl

.eu - whois.eu

.de - whois.denic.de

.cz - whois.nic.cz

 

Problem leży jedynie w domenie .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wyjaśnij mi w jaki sposób polski serwer zwraca informację o każdej zapytanej domenie, że jest zajęta skoro wynik zapytania whois na porcie 43 wygląda przykładowo:

 

 

No information available about domain name qwefqwef.pl in the Registry NASK database.
WHOIS displays data with a delay not exceeding 15 minutes in relation to the .pl Registry system
Registrant data available at http://dns.pl/cgi-bin/en_whois.pl

 

Problem jest albo w tym, że nie potrafisz przekazać istoty problemu albo w oprogramowaniu którym dysponujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wyjaśnij mi w jaki sposób polski serwer zwraca informację o każdej zapytanej domenie, że jest zajęta skoro wynik zapytania whois na porcie 43 wygląda przykładowo:

 

 

Problem jest albo w tym, że nie potrafisz przekazać istoty problemu albo w oprogramowaniu którym dysponujesz.

 

 

No to przecież napisałem, że dla pełnego who is nie ma problemu. W pełnym who is dostaję dokładnie taką informacje zwrotną jak napisałeś, ale ten działa poprawnie.

 

Rzecz w tym, że przy prostym sprawdzeniu każdą domenę (.pl żeby nie było) dostaję informację, że domena jest zajęta. Prostym mam na myśli tylko informację wolna (czyli zarejestruj), lub zajęta. Tak jak przy wpisaniu w wyszukiwarkę domeny u większości rejestratorów w wynikach wyszukiwania pokazuje wolna, albo zajęta.

 

Ja sprawę wykładam prosto i logicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest jakiś whois pełny/niepełny? Jest taki który podaje tylko stan dostępności domeny (dostępna/wolna)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest jakiś whois pełny/niepełny? Jest taki który podaje tylko stan dostępności domeny (dostępna/wolna)?

Ja dokładnie nie wiem jak to sprawdza, wiem tylko, że po porcie 43 z serwera who is Może sprawdza tylko określona dane w bazie. > nie wiem. Zapytam jeszcze raz > czy ktoś wie, czy istnieje jakiś alternatywny serwer dla .pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie istnieje. Ten działa i ma się dobrze.

 

Raz piszesz, że Ci działa. Drugi raz, że nie działa. Jakiś pełny/niepełny.

Jak Ci działa jakiś pełny czy niepełny to masz przecież dostępność na tacy. To zupełnie elementarne oprogramowanie np. w bashu przy dostępności 100 zapytań dziennie:

 

cat plikzdomenami | while read line; do whois $line | grep "No information available"> /dev/null && echo $line; sleep 2400; done

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie istnieje. Ten działa i ma się dobrze.

 

Raz piszesz, że Ci działa. Drugi raz, że nie działa. Jakiś pełny/niepełny.

Jak Ci działa jakiś pełny czy niepełny to masz przecież dostępność na tacy. To zupełnie elementarne oprogramowanie np. w bashu przy dostępności 100 zapytań dziennie:

 

Widzę, że to jest bez sensu rozmowa. Napisz w wprost, że nie wiesz, albo że nie potrafisz pomóc. Tak trudno ?

Zamiast się wymądrzać i szukać dziury w całym/czepiać się co do rzeczy które zostały jasno opisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomagam Ci człowieku. Piszę Ci nawet skrypty!

Jak mogłem się dać w to wciągnąć :lol:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że to jest bez sensu rozmowa. Napisz w wprost, że nie wiesz, albo że nie potrafisz pomóc. Tak trudno ?

Zamiast się wymądrzać i szukać dziury w całym/czepiać się co do rzeczy które zostały jasno opisane.

 

Sęk w tym, że on wie jak działa whois, za to Ty nie wiesz o czym w ogóle piszesz. ;-)

Proste pytanie: skrypt napisałeś sam, czy zamówiłeś / kupiłeś na allegro? Nie ma czegoś takiego jak sprawdzanie "tylko dostępności domeny" przez whois. Jeśli kupiłeś skrypt, który ma taką opcję, to albo parsuje pełny wynik whoisa i być może przestał działać po ostatnich zmianach (nask co jakiś czas zmienia treść wypluwaną przez whois i trzeba skrypt na bieżąco dostosowywać), albo działał na bazie api jakiegoś rejestratora i przestał działać bo api zostało wyłączone lub konto na którym bazował skasowane. Nie widzę innej możliwości by skrypt pokazywał wszystkie domeny jako zajęte.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomagam Ci człowieku. Piszę Ci nawet skrypty!

Jak mogłem się dać w to wciągnąć :lol:

Ale ja wcale nie chcę, abyś pisał mi skrypty. Traktujesz człowieka jak głupiego, z siebie jak wyrocznie. Nawet nie czytasz ze zrozumieniem, tego co już kilka razy opisałem.

 

Temat prostego odpytywania był już poruszany na forum.

http://di.pl/topic/109921-jaki-whois/?hl=whois

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×