Jump to content
necik

Petycja - dodanie możliwości edycji wyglądu strony zaparkowanej domeny

Recommended Posts

Witam,

 

Jak zapewne większość klientów wie - w premium.pl można zaparkować domenę w ten sposób, że nie wyświetla się oferta na giełdzie, ale tylko formularz kontaktowy jak na obrazku poniżej:

 

zbLiuOF.png

 

Pewnie też część klientów też wie, że wygląd powyższej strony można dowolnie edytować w panelu (a przynajmniej była taka wersja w poprzednim panelu, nie wiem gdzie jest w obecnym?). Problem jednak w tym, że ta edycja możliwa była tylko dla każdej domeny oddzielnie. A jeżeli ktoś ma sporo domen i dla każdej chciał zmienić nieco wygląd powyższej strony (np. dodać jakiś tekst reklamowy), to czekało go sporo klikania. Dlatego też uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie funkcji edycji wyglądu domyślnej strony dla zaparkowanej domeny. Czyli raz ustalam co jak ma wyglądać a później ta strona pojawia się przy każdej domenie zaparkowanej na dns-ach premium i niewystawionej na giełdzie.

 

Czy ktoś popiera mój pomysł? Jeżeli tak, to bardzo proszę o dopisywanie się poniżej. Może w ten sposób taka zmiana zostanie wprowadzona szybciej, bo zgłaszałem ten pomysł w supporcie dobre pół roku temu, niestety bez efektu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że nie wiedziałem o możliwości zmiany wyglądu tego formularza :D

 

Korzystając z okazji chciałbym poznać miejsce ukrycia tej możliwości. Co do powyższego postu zgadzam się z @necikiem

i podpisuje się pod tym. Fajnie by było aby była taka możliwość ingerencji w wygląd formularza kontaktowego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że nie wiedziałem o możliwości zmiany wyglądu tego formularza :D

To było tak głęboko ukryte, że nawet support o tym nie wiedział. Jak zgłaszałem swój pomysł, to musiałem dokładnie wytłumaczyć gdzie jest ta edycja w menu ;)

 

W nowym panelu niestety nie potrafię tego znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiem gdzie jest ta edycja strony z formularzem: https://premium.pl/park.html (odszukałem link na poczcie, w menu nie wiem gdzie to znaleźć).

 

A tak wygląda edycja:

 

hdcm1D6.png

 

Jako klient premium.pl proszę aby była możliwość globalnej edycji tej strony. Podobna prośbę wysłałem do supportu dokładnie 2 grudnia 2013. Może jak będzie nas więcej, to taka funkcja zostanie wprowadzona (zwłaszcza, że to tylko rozszerzenie już dostępnej funkcji).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to jest technicznie możliwe ale fajnie by było gdyby użytkownik mógł dodać do formularza jakiś obrazek graficzny. Byłoby to fajnym wizualnym uzupełnieniem formularza kontaktowego zwłaszcza przy dobrych domenach branżowych, tematycznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze mozliwość wstawiania włąsnych kodó reklam i byłoby cacy ( no chyba, ze się da ;) )

 

Niestety JS musi być zablokowany ze względów bezpieczeństwa, ale kod html można wstawiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze mozliwość wstawiania włąsnych kodó reklam i byłoby cacy ( no chyba, ze się da ;) )

Da się, po prostu za pomocą html edytujesz wygląd strony dla zaparkowanych domen. Cała sztuka w tym aby dało się raz ustalić domyślny wygląd strony dla wszystkich domen, w tym też tych które dodasz do konta i zaparkujesz w przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy po miesiącu od zgłoszenia pomysłu (i poparcia go przez innych użytkowników) wiadomo coś na temat kiedy można spodziewać się takiej funkcji w premium.pl? To mógłby być miły dodatek w walce o klientów, zwłaszcza w czasie gdy konkurencja podniosła ceny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może po 3 miesiącach od zgłoszenia pomysłu będzie coś wiadomo kiedy osoby utrzymujące swoje domeny w premium.pl będą mogły edytować wygląd domyślnej strony z formularzem kontaktowym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęły 4 miesiące od zgłoszenia pomysłu. Może niech konkurencja coś takiego zrobi, to przeniosę tam domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęły 4 miesiące od zgłoszenia pomysłu. Może niech konkurencja coś takiego zrobi, to przeniosę tam domeny.

 

Zmiana jest już przetestowana i czeka na wdrożenie, opóźnienie wynikało z tego, że była częścią większej paczki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiem od czego to zależy: jeżeli na stronie https://premium.pl/domain/list.html zaznaczy się domeny wystawione na giełdzie a następnie z rozwijanej listy wybierze opcję "usuń z giełdy", to domyślna strona nie będzie wyglądała tak jak chcemy. Natomiast jeżeli wejdzie się na premium.pl/ustawienia/domena.pl i tam kliknie przycisk "usuń z giełdy", to domyślna strona już będzie wyglądała tak jak trzeba. Proszę o naprawienie tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy powinno tak być, że jeśli mam ustawione dnsy premium to po wejściu na adres nie wyświetla się formularz kontaktowy, tylko wielki napis ".pl"? przekonany byłem, że ustawiając dnsy premium domyślnie będę miał formularz, a tu niestety... trochę to nieintuicyjne... jak wobec tego włączyć formularz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formularz jest dostępny tylko jeśli domeny są utrzymywane w premium.pl. Jeśli są, to podaj mi proszę nazwy (na pw lub w wiadomości do BOK).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×