Jump to content
visser

Pobrana opłata na poczet podatku dochodowego premium.pl

Recommended Posts

Może nie wyraziłem się jasno, ale nie chodziło mi o fakturowanie per se, tylko o pobieranie zaliczek na podatek dochodowy, będące niejako skutkiem fakturowania sprzedaży przez Premium.

 

Skoro pobieranie zaliczek na podatek dochodowy (zgodnie z nową interpretacją) jest problemem dla niektórych użytkowników (może nie doczytali z czym to sie wiąże), to przeniesienie ciężaru wystawienia dowodu sprzedaży na sprzedawcę ten problem rozwiązuje. Mam tu na myśli całkowitą likwidację opcji wyboru fakturowania sprzedaży przez giełdę (przynajnniej do czasu ukazania się kolejnej interpretacji, ha!) dla osób fizycznych i przejście wyłącznie na rozwiązanie znane z Sedo.

 

Może nie wyraziłem się jasno, ale NIE MA innej możliwości rozliczenia transakcji osfiz->premium.pl->kupujący niż to uwzględniające pobranie zaliczki na podatek dochodowy, ponieważ tak nakazuje wiążąca dla premium.pl interpretacja. Natomiast nikt nie ma obowiązku aktywacji fakturowania, zakładam więc, że robią to tylko osoby, które chcą aby firmy kupując od nich domenę miały możliwość otrzymania faktury. Oczywiście likwidacja fakturowania byłaby dla mnie super, bo dość mam już tego wątku i marudzenia, ale wciąż nie rozumiem dlaczego zabraniać tego ludziom, którzy CHCĄ się w ten sposób rozliczać. Może zrobimy inaczej, ukryję tę opcję zamiast proponować ją domyślnie przy pierwszym wystawieniu domeny, wtedy co najwyżej będzie narzekanie że ktoś chciał a nie wiedział jak, ale przynajmniej zaoszczędzę sobie wyzywania od złodziei (tak tak, są i tacy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz mi, że tak tutaj marudzę, ale chciałem jedynie zasugerować alternatywne rozwiązanie, które odpowiadałoby wszystkim.

 

 

Może nie wyraziłem się jasno, ale NIE MA innej możliwości rozliczenia transakcji osfiz->premium.pl->kupujący niż to uwzględniające pobranie zaliczki na podatek dochodowy

 

Zgoda, tylko że mi chodziło o transakcje typu osfiz->kupujący, gdzie Premium nie jest stroną transakcji, a jedynie zapewnia jej bezpieczeństwo (model Sedo lub Escrow). A jak ktoś chce fakturę / rachunek, to niech zaznaczy [*] chcę otrzymać dowód sprzedaży od sprzedawcy i koniec. Żadnej możliwości włączenia fakturowania przez Premium dla os. fizycznych. Taka była moja sugestia, ale skoro powoduje to tyle emocji, to już nie bedę się odzywał.

Edited by Kokoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz mi, że tak tutaj marudzę, ale chciałem jedynie zasugerować alternatywne rozwiązanie, które odpowiadałoby wszystkim.

 

 

 

Zgoda, tylko że mi chodziło o transakcje typu osfiz->kupujący, gdzie Premium nie jest stroną transakcji, a jedynie zapewnia jej bezpieczeństwo (model Sedo lub Escrow). A jak ktoś chce fakturę / rachunek, to niech zaznaczy [*] chcę otrzymać dowód sprzedaży od sprzedawcy i koniec. Żadnej możliwości włączenia fakturowania przez Premium dla os. fizycznych. Taka była moja sugestia, ale skoro powoduje to tyle emocji, to już nie bedę się odzywał.

 

Z góry przepraszam jeśli jestem opryskliwy, ale naprawdę to wszystko już jest i to wszystko już pisałem w tym wątku. Jeśli ktoś kupuje *od osoby fizycznej*, która ma aktywowane fakturowanie, to *może wybrać* czy chce fakturę od premium.pl czy nie chce. Jeśli nie chce, to nie płaci VAT i nie dostaje faktury.

wygląda to tak: http://s1.zrzut.pl/RnDAg30.png

Jeśli przy danej domenie nie ma takiej opcji, to jest to samodzielna decyzja sprzedającego, który ją wyłączył (domyślnie jest włączona): http://s1.zrzut.pl/b0W4YOE.png

Może to wynikać np. z tego, że chce pozostać anonimowy, a przy sprzedaży bez fakturowania (tak jak na sedo czy allegro) dane są stronom przekazywane do celu rozliczenia transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×