Jump to content
pb

Można już wystawiać domeny zewnętrzne w premium.pl

Recommended Posts

To nsach czy cname?

 

CNAME należy ustawić na dnsach, na których masz zaparkowaną domenę. Jeśli masz domenę skierowaną na dnsy AM, to tam ustawiasz CNAME. Jeśli masz ją na hostingu, to ustawiasz u hostingodawcy. Jeśli masz na parkingu, to... raczej CNAME nie ustawisz.

 

Ale domeny można także parkować przez CNAME, więc jeśli ktoś chce mieć jednocześnie zaparkowane oraz wystawione jako zewnętrzne w premium.pl, to powinien taką domenę/domeny skierować na dnsy AM lub hostingu, a następnie ustawić na nich 2x CNAME - jeden "premiumowy" na odpowiednio nazwanej subdomenie, a drugi "parkingowy" na domenie głównej, zgodnie z instrukcjami parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to na CNAME czy na NSach i obu jednocześnie to nie działa :(

 

Proszę o przykład domeny na pw :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z domenami na których mam serwisy i mają inne DNS-y niż AM?

 

Dodanie rekordu CNAME dla subdomeny premium.... nie będzie miało wpływu na działanie strony pod adresem domeny głównej. Warunkiem prawidłowej konfiguracji jest dodanie tego rekordu na DNSach, na których jest utrzymywana główna domena.

Jeśli to zewnętrzny hosting, proponuję kontakt z jego administratorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak mam zaparkowane domeny i ustawione DNS'y na parkingu PC to mogę dodatkowo je skierować zewnętrznie na giełdę premium?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak mam zaparkowane domeny i ustawione DNS'y na parkingu PC to mogę dodatkowo je skierować zewnętrznie na giełdę premium?

 

Musisz zapytać PC czy możesz na ich dnsach dodać cname do domeny, ale wątpię. Raczej musiałbyś skierować domeny na jakieś dnsy, nad którymi masz kontrolę (np. dnsy rejestratora) i na nich ustawić CNAME dla premium i dla parkingu, tak jak pisałem wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o przykład domeny na pw :)

Dzięki za pomoc.

 

Domeny z AM dodawane hurtowo ustawiłem na :

Host: premiummtc0mzm3odu0mw

Typ wpisu: CNAME

Adres: ex.premium.pl

 

Po ustawieniu w/w parametrów na domenach w AM odczekałem godzinę i bez żadnego problemu dodałem do Premium. W przypadku gdy chciałem zrobić to natychmiastowo operacja została zakończona błędem !!!

 

Czy domeny zewnętrzne będą widoczne w home.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy domeny zewnętrzne będą widoczne w home.pl ?

 

Tak, domeny zewnętrzne są widoczne w wynikach home.pl, jednak ich zakup możliwy jest w premium.pl. Jest przekierowanie:

https://home.pl/domeny/rejestruj?domain=+sohu.pl

https://premium.pl/sohu.pl

 

*wpis nie zawiera lokowania produktu ;] losowo wybrana domena

 

Od razu informuję, że wyniki w home.pl są widoczne na następny dzień od wystawienia takiej domeny, więc prośba o cierpliwość :)

Edited by Tuśka
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten host jest taki sam dla każdego klienta, czy dla każdego jest inny?

 

Każdy Użytkownik ma indywidualny host.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Od razu informuję, że wyniki w home.pl są widoczne na następny dzień od wystawienia takiej domeny, więc prośba o cierpliwość :)

Domeny dodane 09.06.2015r. do Premioum lecz nie ma ich w Home np britshop.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny dodane 09.06.2015r. do Premioum lecz nie ma ich w Home np britshop.pl

 

Moich też nie ma :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kij ma zawsze dwa końce. Dla jednych jest to dodatkowe miejsce prezentacji domeny, dla rejestratora jest to jednak możliwość podpowiedzenia nabywcy ( zwłaszcza temu mniej świadomemu ), że nie musi jej kupować bo może zarejestrować inne rozszerzenie, taniej.

 

48brit.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kij ma zawsze dwa końce. Dla jednych jest to dodatkowe miejsce prezentacji domeny, dla rejestratora jest to jednak możliwość podpowiedzenia nabywcy ( zwłaszcza temu mniej świadomemu ), że nie musi jej kupować bo może zarejestrować inne rozszerzenie, taniej.

 

Wykazujesz tu zupełne niezrozumienie tematu. Skoro domena z giełdy pojawia się w *wynikach sprawdzania dostępności* to oczywiste, że prezentowane są obok niej także *wyniki sprawdzania dostępności*. Jeśli przyjrzysz się *giełdzie domen* to nie zauważysz tam "podpowiedzi że może zarejestrować inne rozszerzenie taniej".

https://home.pl/gielda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oburzaj się - rozumiem co nieco ;)

 

Nie oburzam się, tylko tłumaczę. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli przyjrzysz się *giełdzie domen* to nie zauważysz tam "podpowiedzi że może zarejestrować inne rozszerzenie taniej".

https://home.pl/gielda

 

Ale jest tam taka duuuża wyszukiwarka, która sugeruje szukanie na giełdzie a jednak po wpisaniu nazwy domeny przeskakujemy do obrazka jaki wkleił @kangur a nie szuka nam domeny na giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile mniej więcej trzeba czekać jak się ustawi poprawnie konfigurację domeny aby ze skutkiem pozytywnym dodać ją do premium jako dom. zewnętrzna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile mniej więcej trzeba czekać jak się ustawi poprawnie konfigurację domeny aby ze skutkiem pozytywnym dodać ją do premium jako dom. zewnętrzna?

 

Jeśli jest poprawna konfiguracja, od razu powinna zostać wystawiona na giełdę. Jeśli CNAME został ustawiony "PO" dodaniu domeny, weryfikacja będzie sprawdzana cyklicznie do 24h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy jak często dany rejestrator przeładowuje strefy dns, zwykle działa już po 15 minutach, ale zdarza się że mimo poprawnej konfiguracji wpis nie jest widoczny nawet przez 24h. Myślę że odczekanie 30 minut powinno w większości przypadków wystarczyć.

 

Przy okazji: jeśli ktoś z Was miał problem z jednorazowym dodaniem większej ilości domen, to nie powienien on już występować. Zapraszam do wystawiania. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×