Jump to content
grześko

home.pl sprzedany...

Recommended Posts

"Jak pisze "PB" transakcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród potencjalnych chętnych" ...

 

Też @pb musi wszystko wiedzieć zawsze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

<taka dygresja> Polski internet mnie fascynuje od lat. Np. pojawiające się w nim takie babole, jak ten, że na podaną frazę nie zaindeksowały się jeszcze żadne duże media (nie piszę "poważne), a już w szczególności np. pb.pl czy tvn24bis.pl No i ten "Kefirek dlahandlu.pl" to już mnie totalnie rozje....ł.

 

dla_handlu.png

 

 

i dla porównania:

 

Clipboard01a.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahuczało w internecie, gdzie część osób w komentarzach twierdzi, że dokona zmiany operatora w związku z przejęciem firmy przez Niemców.

Sporo prawdy w tym co ludzie piszą.

Jeden z lepszych komentarzy od czytelnika Łukasza:

Napisano dziś, 11:09

No to "prezydent-legenda" Jurczyk w grobie się przewraca. Taki już los firm w kapitalizmie. Nawet w USA wiele z nich kontrolują Rosjanie i Chińczycy. Jedyne co można zrobić to wynegocjować dobre warunki. Oczywiście zawsze pozostaje pytanie, czy sprzedaż była konieczna. I czy własne możliwości dalszego pomnażania majątku NAPRAWDĘ okazały się niewystarczające. Ale cóż, tutaj decyzję o sprzedaży podjął inwestor ZEWNĘTRZNY, czyli fundusze. Poza tym, branża IT to nie biznes rodzinny (nalewki, wędliny, sery, wina itd.), żeby go nie sprzedawać przez wieki. Jednak może nie doszłoby do sprzedaży home.pl, gdyby jej akcje były w rękach własnych pracowników. Wykazaliby się chyba większym patriotyzmem niż jakieś fundusze.

Hino~

 

Napisano dziś, 12:46

Czytajcie uważnie: to nie Polacy sprzedali firmę tylko zagraniczny fundusz inwestycyjny sprzedał firmę niemieckiemu kupcowi. Tyle i tylko tyle. Firma była prawdopodobnie własnością funduszu inwestycyjnego, dlatego mógł on podjąć taką decyzję. Czy słuszną czas pokaże. Ogólnie jak Niemcy coś kupują to nie jest źle bo oni dobrze prowadzą biznes mają rozbudowany socjal i dobre pensje przynajmniej tak jest w Niemczech. Prawa globalnego kapitalizmu są nieubłagane za jakiś czas Niemcy być może sprzedadzą firmę komuś tam a ten ktoś prawdopodobnie Chińczykom bo tak to sie ostatnio w róznych branżach dzieje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pozwolę sobie polecić niedawny wywiad z twórcą Home.pl. Dużo konkretów i liczb podaje.

 

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/6847

 

Polecam zajrzeć do komentarzy. Okazuje się, że Home.pl nie budzi dużego zaufania. Być może to również przyczyniło się do sprzedaży?

 

Kubek 2015-04-14 20:42:40
default_av.jpg
Home to obecnie porażka. Fatalne wsparcie i niski poziom oferowanych usług. Po ponad 10 latach współpracy pozamykałem u nich wszystkie usługi i przeniosłem do konkurencji. Ostatnie dwa lata to dramat.
pelaginia 2015-04-14 21:16:54
default_av.jpg
niestety tez nie należę do zadowolonych klientów. na szczęście przestali być już monopolistami i jest konkurencja na rynku. cena w home.pl jest faktycznie wygórowana w stosunku do oferty. Współpracuję z nimi już 3 lata. Miałam wiele domen, ale zostałam teraz tylko przy dwóch i serwerze. wraz z końcem umowy też zakończę współpracę chociażby ze względu na cenę, która mi rośnie z roku na rok... zatem system kuszenia klienta ze strony home.pl dotyczy tylko pierwszej usługi. Utrzymanie klienta niestety nie jest dla ważne.
Danio22 2015-04-14 22:19:18
default_av.jpg
Home.pl to totalna porażka ... w internecie jest wiele konkurencji z przejrzystymi stronami i usługami !
arek 2015-04-15 00:42:42
default_av.jpg
Miałem podobnie, a takie firmy jak ta czy vpol za kod authoinfo do przeniesienia domeny do normalnego dostawcy wołają jakieś kosmiczne kwoty...dziś wszystko mam w małej webio i jestem mega zadowolony bo nie mają jakiś dziwnych regulaminów i nie doliczają sobie kosmicznych opłat, także też na allegro pare lat temu hosting znalazłem i też do dziś korzystam i płacę grosze w stosunku do home.
Pol 2015-04-15 06:37:44
default_av.jpg
Mam (jeszcze) serwery na home.pl, ale to ostatni rok! Płace im od 1999r kilka tys/rok, a oni traktują mnie jak debila. Oferty dla jolanych klientów maja dużo gorsze niż dla nowych.
klient ovh 2015-04-15 07:53:05
default_av.jpg
Najlepsza oferta jest w chwili obecnej w ovh.pl Koszt obsługi domeny za 5-lat jest taki jak u konkurencji za 2-lata.
Justyna 2015-05-05 14:22:15
default_av.jpg
Home to przereklamowana firma, wydanie kodu authinfo to nieporozumienie... uciekłam od nich do Areny Domen i nie zamierzam wracać!

 

 

I ten jeden komentarz, który również otwiera oczy:

 

Zygi 09:32

 

Trzeba przenieść konto, bo nie ma co ułatwiać pracy dla Bundesnachrichtendienst. Nie ma lepszego sposobu na masową inwigilacje jak przejęcie lidera hostingu.

BDN - Federalna służba wywiadowcza

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bundesnachrichtendienst

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Trzeba przenieść konto, bo nie ma co ułatwiać pracy dla Bundesnachrichtendienst. Nie ma lepszego sposobu na masową inwigilacje jak przejęcie lidera hostingu.

 

BDN - Federalna służba wywiadowcza

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bundesnachrichtendienst

 

Śmieszny argument. Zawsze można się przenieść na jakieś amerykańskie.,

 

https://www.washingtonpost.com/world/national-security/in-nsa-intercepted-data-those-not-targeted-far-outnumber-the-foreigners-who-are/2014/07/05/8139adf8-045a-11e4-8572-4b1b969b6322_story.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie to miało jakiś związek z Premium.pl? Czy nadal domeny z giełdy będą wyświetlane w wynikach Home.pl/1&1?? A może nowy właściciel będzie chciał jeszcze bardziej pójść w rynek wtórny domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie to miało jakiś związek z Premium.pl? Czy nadal domeny z giełdy będą wyświetlane w wynikach Home.pl/1&1?? A może nowy właściciel będzie chciał jeszcze bardziej pójść w rynek wtórny domen?

 

Na pewno nie będzie miało negatywnego wpływu na premium.pl, a pozytywny? Myślę że tak. ;-) Jednak póki co wszystko jest jeszcze świeże i zakładanie czegokolwiek to tylko spekulacje.

 

[edit] Domeny będą na 100% nadal wyświetlane w wynikach na home.pl. Czy także w innych serwisach grupy? Zobaczymy.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×