Jump to content
Lopa

escrow.com transakcja

Recommended Posts

Witam, otrzymałem ofertę kupna domeny warships.pl poprzez system escrow.com zaproponowano mi 200 euro ja wynegocjowałem 400euro, potem juz na escrow.com pisze 450$. jak przegiega taka transakcja z domenami *pl troche czytałem podobnych tematów na forum, lecz nie wiem czy coś się zmieniło z zabezpieczeniem domen- czy to działa tak, że wysyłam kod do escrow.com oni rejestrują na siebie, ja otrzymuje pieniądze i potem wysyłają kod authinfo kupującemu? Trochę niepoki mnie, że kupujący jest anonimowy, a pośrednikiem jest broker www.domainholdings.com i pisze do mnie sam dyrektor rozwoju biznesu, szukałem trochę informacji o tym brokerze, ale żadnych sprawdzonych nie znalazłem, niby firma jest zarejestrowana, ma dobrą stronę internetową, ale i tak brak pewności, z entuzjazmu już potwierdziłem chęć udziału, lecz pisze, że kupujący jest w 100% odpowiedzialny gdy transakcja jest anulowana itp. Jeszcze w tedy nie wiedziałem, że ja płace 40$ za przelew na konto;/ przelew idzie w taryfie kosztowej, że escrow.com płaci wszystko czy jest podział kosztów- mam konto walutowe. Co polecacie zrobić? Czy bez żadnych konsekwencji ewentualnie, mogę zerwać kontakt? czy polecacie negocjować jeszcze formę transakcji na jakiejś giełdze domen abym był bardziej pewny, jeśli tak to jakiej? raczej na aftermarket się nie zgodzą, a ja chciałbym mieć jak najwiecej pieniędzy z tej transakcji

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś jeszcze o prowizji od transakcji. Jeżeli wynegocjowałeś taką kwotę to powinieneś być raczej świadom kosztów związanych z obsługą transakcji. Możesz ewentualnie zasugerować im bezpośrednio rozliczenie przez Paypal i po płatności podesłanie kodu.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób transakcję przez escrow.com tak aby kupujący płacił prowizję.

Później dajesz kod i informujesz żeby sprawdzili. Następnie wysyłają kase i tyle.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy mogłby ktoś powiedzieć ile bym otrzymał na konto z 450$ co pisze, czyli 40$ za przelew i coś pisało 25$ choć się pytałem, go kto płaci "escrow fee" to powiedział, że kupujący. Czyli z 450$ otrzymam 410$? I jeszcze jak to jest z transferem, czy bezpiecznie, czy kupujący może wyprzeć się, że otrzymał domenę bo są dane tylko rejestratora w przypdku domeny *pl i otrzyma kasę z powrotem a ja zostanę bez niczego? Już on zatwierdził transakcję i serwis czeka na wpłatę: czyli jak to jest? bezpiecznie? bo już chyba nie wypada rezygnować z transakcji? Jak można zobaczyć kto płaci prowizję, aby się upewnić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się dogadaliscie na 450 i oplaty placi kupujący to dostaniesz 450. To bezpieczna transakcja. Akceptowałeś warunki transakcji więc powinieneś wiedzieć kto płaci prowizje ale zawsze możesz napisać email.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się dogadaliscie na 450 i oplaty placi kupujący to dostaniesz 450. To bezpieczna transakcja. Akceptowałeś warunki transakcji więc powinieneś wiedzieć kto płaci prowizje ale zawsze możesz napisać email.

 

Jeszcze jest prowizja za wypłatę kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

już przeszło na następny etap, teraz mam dokonć cesji, czy jak zmienie kontakt domeny na ich w tym email i podam kod authinfo to czy dostane potwierdzenie od nask czy oni dostaną aby potwierdzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jest prowizja za wypłatę kasy.

 

Czek jest za darmo ale realizacja troche trwa. To najtańsza opcja wypłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domainholdings.com jest pewny. Mialem z nimi juz wielotysieczne tranzakcje przed paroma laty.

 

 

już przeszło na następny etap, teraz mam dokonć cesji, czy jak zmienie kontakt domeny na ich w tym email i podam kod authinfo to czy dostane potwierdzenie od nask czy oni dostaną aby potwierdzić?

 

Ten dostanie, kto jest wlascicielem domeny w rejestrze. Czyli jak zmienisz dane na kupujacego to on otrzyma.

Poza tym nie widze potrzeby zmiany danych na kupujacego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Przymierzam się do zakupu domeny poprzez escrow.com - z racji tego, że nie miałem z tym serwisem styczności proszę o Waszą opinię.

 

Gdzie mogę znaleźć jakie mają prowizje ? Jak tam się wpłaca pieniądze (w moim wypadku będą to dolary)

 

Wybrać escrow czy paypal ? Co jest bezpieczniejsze i tańsze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupowałem domenę za $1200, po doliczeniu wszystkich prowizji i opłat zapłaciłem $1300. :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Przymierzam się do zakupu domeny poprzez escrow.com - z racji tego, że nie miałem z tym serwisem styczności proszę o Waszą opinię.

 

Gdzie mogę znaleźć jakie mają prowizje ? Jak tam się wpłaca pieniądze (w moim wypadku będą to dolary)

 

Wybrać escrow czy paypal ? Co jest bezpieczniejsze i tańsze ?

 

https://escrow.com/support/fee-calculator.aspx

 

Ja przelewałem zawsze na konto w USA, Paypal ejst o wiele droższy ale jest szybciej księgowany, przelew to przeważnie 2-3 dni.

 

Kupowałem domenę za $1200, po doliczeniu wszystkich prowizji i opłat zapłaciłem $1300. :-/

To nie wiem jakim cudem skoro powinieneś zapłacić $1200 + $39 lub + $75,6 w zależności od rodzaju płatności
Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Zamiast zakładać nowy temat zapytam tutaj:

 

Jakie są obecnie opłaty za sprzedaż domeny .pl przed Escrow.com oraz jaka jest prowizja od wypłaty pieniędzy na konto bankowe?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeklikaj na sucho to w ostatnim kroku zobaczysz. Tego czego nie zobaczysz to prowizji za wypłatę która wynosi 15 EUR.

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×