Jump to content
Naming

TV.my

Recommended Posts

TV.my

 

Poproszę o wycenę domeny jak w Temacie

 

 

Takiej klasy domena nie spada z byle powodu, wszedłem w jej posiadanie kosztem rejestracji, więc prosząc o wycenę, powinienem krótko wyjaśnić (tak myślę) ..."dlaczego spadła", aby ostudzić emocje..

Otóż jeden z pierwszych dostawców internetu w Malezji, pionier infrastrukturalny :JARING Communications ...ogłosił Upadłość likwidacyjną. Powody dziejowo-technologiczne z domieszką "ręki ojców". W 1 artykule mowa o przeważonej konkurencji technologicznej ze str. tamtejszych gigantów TMNet, Telekom Malaysia i na przestrzeni czasu - utraceniu rynku. W innym wskazanie, iż przejęto w sierpniu firmę za 100 mln MYR, potem staff ogłosił protest zaległo-płacowy, a firma popadła w kłopoty płynnościowe. Na moje bystre oko to pachnie kontrolowanym przejęciem majątku podupadającej technologicznie firmy przez inwestora podstawionego, tak by oficjalny rynek nie dostał informacji o monopolizacji ;] ..w tej ważnej dziedzinie usług (żeby przeszło to łagodnie i spokojnie). Akurat w Malezji struktura udziałowa internetu DSL/ADSL/VDSL/WI-MAX jest inna niż w Polsce. Sama TV jest mocno filtrowana, cenzurowana, a jednocześnie popularna i ...lubiana. Toteż jest to najlepsza domena .my jaką dotychczas udało mi się zdobyć.

 

Tutaj o tym jak wyglądał rynek TV, internetu i mediów w 2013 r. w Malezji (wolno się ładuje)

 

Wiadomo, sprzedaży niejawnych jest więcej niż jawnych. Do tego sporo informacji „jawnych” często jest …ściemą - jeżeli bierzemy pod uwagę jakieś 'zwykłe portfolia' a nie Giełdy bądź Platformy aukcyjne. Tak więc "bardzo trudno" jest dowiedzieć ..się. Sami zresztą wiecie...

 

Przypomnę więc zatem potwierdzone sprzedaże Tego 2-literowego keywordu:

 

Szwecja (.se) |2015| Uwolniona przez rejestr. Licytacja publiczna na Tradera.com zakończyła się kwotą USD 265K (2,180,000 SEK)

Niemcy (.de) |2009| na aukcji SEDO. Licytacja zakończyła się kwotą EUR 279K, z tym, że "wtedy" to było ponad (USD 400K)

Emiraty (.ae) |2015| SEDO. Zakup prywatny USD 95K

 

Myślę, że moja domena jest bardziej komercyjna niż te sprzedane .de i .se, bo "zaimkowa", nadająca personalny charakter, czy nawet .."prywatny", w dużym tego słowa znaczeniu.

 

Na chwilę obecną wykorzystanie .de/.se to Program TV, jak zresztą w prawie każdej innej CCtld

 

Co nie oznacza, że to 'desired destiny' Takiej domeny -_-

 

Aczkolwiek (!). Mając popularny adres-portal z Programem TV można reklamować w banerach inne Ambitne - projekty/portale. Pod warunkiem, że buttony i skórki są miłe dla oczu, a content główny nie zaśmiecony "innymi kanałami" reklam. Myślę, że podstawa w Takim projekcie to nie łączyć reklam z kanałów dostawczych z własnymi banerami. Człowiek wchodząc "już" poszukuje czegoś konkretnego wzrokiem, a jak robisz podwójną sieczkę różnymi reklamami, to robi się g*wno.

Niektóre produkcje filmowe mogą pobudzać wyobraźnię ku odskoczni w bok. Szczególnie w jakimś supra-egzotycznym miejscu, jak Równik, a dziewiczym 'jeszcze' jak Asean. Więc np. mógłbym w przyszłości reklamować sklep z militariami pod adresem Military.my Gun.my albo oferty rejsów po basenie ASEAN pod adresem Cruise.my i inne komercyjne zapchaje, np. Ubezpieczenia, Tanie Loty, Nieruchomości, Inwestycje, Bio-kosmetyki, Pobyty, Spa i różne rozkosze.

 

 

Dokupiłem też na godaddy auctions Majesty.tv, tak na wszelki wypadek, żeby to jakoś obrandować, podbajerować ewentualną ofertę. Tak żebym w przyszłości miał pretekst dla "utrzymywania i oczekiwania" jakiejś ...wartości cenowej.

 

 

Jaką "w mojej sytuacji"/takiego pomysłu jak w/w.. Kwotą byście byli usatysfakcjonowani (?)

 

Wycena bardziej mnie interesuje pod kątem Malezji, bogatego jak na tamten region kraju, o wzroście +8%, współ-przewodzącego wspólnocie ASEAN

 

 

Dziękuję za pomoc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena bardzo, bardzo wartościowa nawet niekoniecznie na sam rynek .my ale myślę że i globalnie...

Wyceny się nie podejmuję ale gratuluję posiadania świetnej domeny.

 

#lease (dot) my

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu widzę literówkę domeny my.tv ;)

 

A tak całkiem serio to podoba mi się. Powiedz tylko czy Ty te domeny sprzedajesz (te .my) czy na chwilę obecną tylko kolekcjonujesz?

Pytam serio czy jest realne zapotrzebowanie i ruch na tym rynku? Co do wyceny tej tytułowej to nie mam zielonego pojęcia ale myślę, że przedział nisko-średniego xx xxx euro możliwy jak odezwie się jakaś konkretna firma z branży. Powiedzmy, że już po negocjacjach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Ci Panie Boże nacieszyć się nią i sprzedać za dobre pieniądze nim Ci ją przejmą w imię potrzeb malezyjskiego ludu...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz tylko czy Ty te domeny sprzedajesz (te .my) czy na chwilę obecną tylko kolekcjonujesz?

 

Moment nabycia TV pokrył się ze sprzedażą innej.

Tak, kolekcjonuję dalej. Malezja to nie jest jakieś MontenEgro, przez które po czarnych pagórkach biegną blisko-wschodnie i afrykańskie ludy w pogoni do macicy hitlerówy Merkel.

To kraj z własnym przemysłem, z obecnością światowych marek. Jest ergonomia pracy, np 3 1-godzinne przerwy w ciągu dnia. Kraj o wysokim wzroście i dobrej koniunkturze. Od Niemiec różni się tym, że stoi na silnych fundamentach wartościowych-rodzinnych i religijnych, które nie biją po oczach (jak w przypadku innych odłamów islamu), dodatkowo kraj w centrum raju turystycznego i ważniejszych szlaków handlowych morskich i lądowych. Widzę tam też dużo nisz, o których nie muszę ćwierkać.

 

Krótko podsumowując: Są kraje, w których pewna grupa domen generycznych może nie 'mieć sensu', bo nie ma klimatu, pogody i koniunktury. Są jednak kraje w których są Te warunki, a dodatkowo prywatne, profesjonalne biznesy dopiero się upowszechniają, o wczesnym stadium internetu nie wspominając. Trend, bańka na rynku nieruchomości, to także rozwój biznesów prawnych. To wszystko pachnie pieniądzem, takim, którego zagryzienie mocno pobudza wyobraźnię.

 

Na chwilę obecną kolekcjonuję generyki pasujące do tamtejszej gospodarki i trendów oraz '2-literówki' na przechowanie dla dużych lub aspirujących biznesów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takie domeny trzeba przedłużyć na kilka lat, i zapomnieć ;) a jak się pojawi wysoka oferta to sprzedawać.

Pewnie z forum tylko kilka osób potrafiłoby ją sprzedać za > 100k EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×