Jump to content
marismo

Az.pl blokuje authinfo

Recommended Posts

Czy w świetle obecnych przepisów nadal dopuszczalne są działania az.pl polegające na niewydawaniu authinfo celem transferu - przed opłaceniem domeny?

Az.pl miał promocję "domeny za 0 zł". Z regulaminu:

"W przypadku transferu nazwy domeny zarejestrowanej w ramach promocji do innego usługodawcy przed pierwszym odnowieniem, Uczestnik zobowiązuje się do jej uprzedniej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia nazwy domeny z aktualnego cennika Organizatora. Dokonanie"

 

Czy to zgodne z zasadami NASKu? (jeśli nawet, de facto jest to naciąganie klienta na domenę, która tak naprawdę nie kosztuje 0 zł, bo przy tej cenie nie jest pełnowartościową usługą jakiej spodziewa się zwyczajowo klient czyli [domena z dowolnymi dns-ami i możliwością bezpłatnego pobrania authinfo] co jest standardową usługą domeny PL, dlatego też, występując jako klient os fiz - zamierzam napisać donos do UOKiK celem pomęczenia AZ i prześwietlenia ich regulaminów przez urzędników).

 

Jednocześnie stanowczo ostrzegam przed hostingiem i jakimikolwiek usługami tej firmy. Biurokracja i poziom utrudniania korzystania z usług (żądanie kopii dowodu z wymazaniem danych, całkowicie nieprzyjazny panel klienta) wywierają wrażenie, jakby jakiś sabotażysta kierował tą firmą której celem stał się rychły upadek. Jakość usług innych firm (nazwa.pl, home.pl, premium.pl, aftermarket.pl) są na zupełnie innym, lepszym poziomie. AZ.pl nawet na maila potrzebuje minimum doby aby łaskawie pomóc w jakiejkolwiek pilnej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto kopać się z koniem i rejestrować "domenki" po 0zł, niżeli skorzystać z usług normalnego rejestratora? Nawiasem mówiąc, Az kiedyś było naprawdę spoko, nie wiem co z nimi się stało. Pewnie kapitalizm :)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to zgodne z zasadami NASKu? (jeśli nawet, de facto jest to naciąganie klienta na domenę, która tak naprawdę nie kosztuje 0 zł, bo przy tej cenie nie jest pełnowartościową usługą jakiej spodziewa się zwyczajowo klient czyli [domena z dowolnymi dns-ami i możliwością bezpłatnego pobrania authinfo] co jest standardową usługą domeny PL, dlatego też, występując jako klient os fiz - zamierzam napisać donos do UOKiK celem pomęczenia AZ i prześwietlenia ich regulaminów przez urzędników).

Nic ci to nie da.

Przeczytaj sobie cały wątek.

NASK ma regulamin, ale on mówi o "niezwłocznym wydaniu" kodu. nie mówi nic o bezwarunkowym wydaniu. Poza tym jaka jest definicja "niezwłocznego wydania"?

Poza tym wydanie kodu auth_info, a umożliwienie techniczne transferu to dwie rózne sprawy. mogą ci go wydać, ale odblokowac transfer po spełnieniu warunku prolongaty/. I co im zrobisz?

 

Natomiast taka interwencja w sprawie innego rejestratora przyniosła pozytywny skutek. Tyle że dotyczyło to domen .com i w dodatku adresatem "complaint" był ICANN, który rozwiązał sprawę mailowo. No ale NASK to przecież nie ICANN.

 

PS kolego, chyba trochę jesteś z informacjami do tyłu: AZ.pl został wchłonięty przez Home.pl. Półtora roku temu. Ba, niedawno sam Home.pl zostało łyknięte przez 1&1.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego nie wiedziałem. To by wyjaśniało, co stało się z tą dość porządną jeszcze kilka lat temu firmą. Jeśli AZ.pl to Home.pl a Home.pl to 1&1 to znaczy, że od Az.pl należy niestety trzymać się już z daleka :) Patrząc na ofertę, podejście do klienta (procedury) oraz wygląd paneli klienta można śmiało podejrzewać, że było to wrogie przejęcie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

taaaaaa utopiłem tak parę domen. Pokusiłem się na 0zł .

 

Trzeba było mi zarejestrować za 12staka na seohost a później odnowienie za 50 co daje 62 zł na 2 lata trzymania domeny.

A ja wziąłem za 0 zł, przedłużyć muszę pewnie za okolice 100 - 120 zł i dopiero mogę zrobić transfer do innego operatora. yhhhhh tak to jest jak się nie czyta regulaminu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×