Jump to content
rtoiPiotr

Dziękuję wszystkim domenmanom i domenmankom !

Recommended Posts

Idąc Twoją drogą @rtoiPiotr możnaby tworzyć takie:

Objadłem się jajeczni.co (dla tych, którzy zjadają końcówki wyrazów), ponieważ pyszna była owa jajeczni.ca (z języka "kanadyjskiego" :P)

 

W każdym razie - użytkownicy mają co pisać, a i wątek oblegany.

 

Pozdrawiam

Alleluja ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj rtoiPiotr

 

Minęły ponad 4 lata, jak gromadzę domeny, w większości z rynku pierwotnego. Jedną z pierwszych jakie z dumą zarejestrowałem i chciałem sprzedać była damskieciuszki.pl - pod handel ubraniami dla kobiet, tylko "ciuszkowo" zdrobniona. Ale, jak zobaczyłem jakie Drag queen'y się kryją pod hasłem "damskie ciuszki" stwierdziłem, że "niezłą" opinię wyrobiłem sobie tu na forum - tak już od samego początku. Domeny nie sprzedałem, zresztą jest w chwili pisania tego tekstu wolna do rejestracji. Po prostu nadaje się pod specyficzną branżę (nisza w sumie jest), ale ja się w takie coś nie bawię i nie poczułem klimatu. :-)

 

Jak sobie to przypominam to od razu się uśmiecham. Życzę ci domeniarskich sukcesów, ale również tego żebyś spojrzał na domeny (niekoniecznie swoje) porzez palce, może też z innej perspektywy, chłodno oceniał, co tak naprawdę wartościowego w nich jest.

 

Pozdro&powo

Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzisiaj prostowałam wlosy prostowni.com a frytki robiłam frytkowni.com :lol: hahahahaha no spoko można i tak

 

Edit: rzaluzje.pl - serio???

Edited by Ola_DM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj rtoiPiotr

 

Minęły ponad 4 lata, jak gromadzę domeny, w większości z rynku pierwotnego. Jedną z pierwszych jakie z dumą zarejestrowałem i chciałem sprzedać była damskieciuszki.pl - pod handel ubraniami dla kobiet, tylko "ciuszkowo" zdrobniona. Ale, jak zobaczyłem jakie Drag queen'y się kryją pod hasłem "damskie ciuszki" stwierdziłem, że "niezłą" opinię wyrobiłem sobie tu na forum - tak już od samego początku. Domeny nie sprzedałem, zresztą jest w chwili pisania tego tekstu wolna do rejestracji. Po prostu nadaje się pod specyficzną branżę (nisza w sumie jest), ale ja się w takie coś nie bawię i nie poczułem klimatu. :-)

 

Jak sobie to przypominam to od razu się uśmiecham. Życzę ci domeniarskich sukcesów, ale również tego żebyś spojrzał na domeny (niekoniecznie swoje) porzez palce, może też z innej perspektywy, chłodno oceniał, co tak naprawdę wartościowego w nich jest.

 

Pozdro&powo

Adam

Cześć Adam !

 

Dziękuję za klasyczny schemat listu. To niezwykła rzadkość na forach aby ktoś wysilił się na bon-ton w formie i treści.

Zapewne ja kiedyś także będę śmiał się także ze swojej naiwności przy doborze domen. Oceny cudzych domen obarczone są ogromnym subiektywizmem ponieważ brakuje znajomości całej operacji myślowej właściciela/odkrywcy domeny. Dlatego ja bardzo ostrożnie podchodzę do oceniania innych. Natomiast o sensie zainwestowania we własne domeny wiem na tyle dużo aby ubrać je w odpowiedni marketing.

 

Pozdrawiam

Piotr

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzisiaj prostowałam wlosy prostowni.com a frytki robiłam frytkowni.com :lol: hahahahaha no spoko można i tak

 

Edit: rzaluzje.pl - serio???

Nie czytałaś zakładki PAPLARNIA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałaś zakładki PAPLARNIA.

 

Przeczytałem paplarnię. Cytuję: "Słowo zaluzje zawiera dwa błędy: ortograficzny oraz fonetyczny."

Wyjaśnij mi to jeszcze raz, na spokojnie bo po prostu nie rozumiem powyższego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem paplarnię. Cytuję: "Słowo zaluzje zawiera dwa błędy: ortograficzny oraz fonetyczny."

Wyjaśnij mi to jeszcze raz, na spokojnie bo po prostu nie rozumiem powyższego :)

Należy przeczytać na głos słowa: żaluzje , rzaluzje, zaluzje . Pierwsze słowo jest bezbłędne w każdej formie, drugie posiada jeden błąd w ortografii ale fonetycznie (podczas czytania) jest O.K. Trzecie słowo zawiera dwa błędy: w czytaniu i pisaniu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem sens :D Natomiast w domenach te wszystkie prawa ortografii i czytania to trochę inna bajka.

 

edit: nie będziemy przecież popadali w paranoję i błędnie informowali klientów, że domeny zawierające błędy ort. są bardziej poprawne a niżeli ich poprawnie pisane wersje nIDN. Chyba, że wybrałeś dla siebie niszę w ... literówkach :P

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałaś zakładki PAPLARNIA.

owszem, czytałam.. ale nikt poza osobami cierpiącymi na dysortografię nie wpisze w wyszukiwarkę słowa rzaluzje....co ma fonetyka do pozycjonowania? czy szukając informacji o raperze Jay Z wpiszesz Dżej Zi bo to poprawnie fonetycznie? i hur zamist chór na przykład?

Share this post


Link to post
Share on other sites

owszem, czytałam.. ale nikt poza osobami cierpiącymi na dysortografię nie wpisze w wyszukiwarkę słowa rzaluzje....co ma fonetyka do pozycjonowania? czy szukając informacji o raperze Jay Z wpiszesz Dżej Zi bo to poprawnie fonetycznie? i hur zamist chór na przykład?

Oczywiście można by dywagować na temat ortografii w domenach, ale czy to ma tutaj sens?

Wyjaśnię tylko powód, dlaczego zarejestrowałem domenę rzaluzje.pl . Pierwowzorem było jedno słowo fonetycznie brzmiące ku(ó)rnik, jednak różnie zapisywane. Kórnik - miasto pod Poznaniem( domena kornik.pl daje mylne znaczenie), natomiast kurnik - pomieszczenie dla kur. Następnie zauważyłem u użytkowników komputerów ( oczywiście nie u wszystkich) jak wpisywali w wyszukiwarce jakieś słowo, czy frazę. Robili to bez zastanowienia w myśl zasady - komputer sam poprawi i podpowie. O.K. , pomyślałem tylko, że szkoda tych słów z błędem bo można by je jakoś wykorzystać. I tu pomyślałem, że gdyby zarejestrować domenę z błędem, to w wyszukiwarce wyłapywała by ona tych ortograficznych inaczej i przekierowywała na prawidłową stronę. Moja wiedza techniczna w zakresie IT jest oględna więc być może gdzieś popełniam błąd w moich założeniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak ale w słowach kurnik i Kórnik nie ma błędu ortograficznego bo każde z tych słów ma swoje własne znaczenie - czyli obie formy są poprawne i żadna z nich nie zawiera błędu. Natomiat słowo rzaluzje zawiera błąd

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak ale w słowach kurnik i Kórnik nie ma błędu ortograficznego bo każde z tych słów ma swoje własne znaczenie - czyli obie formy są poprawne i żadna z nich nie zawiera błędu. Natomiat słowo rzaluzje zawiera błąd

Ale ten błąd w przypadku rzaluzje.pl ma sens w znaczeniu domeny jako swoistego wyłapywacza.

Oficjalną stroną miasta Kórnik jest domena kornik.pl

W wyszukiwarce, gdy wpisujesz : kórnik, kornik czy też kurnik zawsze pojawiają się te trzy podpowiedzi bo akurat obojętnie jak je zapiszesz z ó, u, o te wyrazy mają sensowne znaczenie i co najwyżej przewiniesz stronę w wyszukiwarce aby znaleźć to, o co Tobie chodziło. Wracając do rzaluzji, to nie wyobrażam sobie firmy z domeną główną rzaluzje.pl bo to afiszowanie się głupotą. Natomiast posiadanie domen służących do wyłapywania zbłąkanych ortograficznie internautów, to już widzę sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz w prosty sposób zweryfikować swoją teorię co do "wyłapywania", parkując domenę i sprawdzając ile osób faktycznie ją odwiedza.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz w prosty sposób zweryfikować swoją teorię co do "wyłapywania", parkując domenę i sprawdzając ile osób faktycznie ją odwiedza.

 

Zgadza się; bardzo słuszne stwierdzenie. Nie mniej jednak ma się trochę inaczej a niżeli to tematu sprzedawania domen. Bo jeżeli Piotrze chcesz sprzedawać domeny (a takie odniosłem wrażenie gdy pojawiłeś się tutaj na forum) to idziesz w złym kierunku ponieważ taka domena nie sprzeda się. Kto miałby ją kupić skoro sam napisałeś, że firma z taką domenę to afiszowanie się głupotą?

Co innego gdyby miała ona faktycznie ruch i chciałbyś tę kwestię spieniężyć. W mojej jednak opinii nie będzie miała ona kompletnie żadnego ruchu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz w prosty sposób zweryfikować swoją teorię co do "wyłapywania", parkując domenę i sprawdzając ile osób faktycznie ją odwiedza.

Podpowiem inaczej. Wpisz w Google słowo rzaluzje i przeanalizuj sobie co lub kto jest na pierwszej stronie. Pierwsi trzej wydają fortunkę na reklamę i pozycjonowanie, a ci dalsi...?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pierwsze pytanie - kto wpisze w Google rzaluzje? :)

 

Odpowiedź jest prosta i sama sobie już odpowiedziałaś na nie kilka postów wyżej: "nikt poza osobami cierpiącymi na dysortografię" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie z cyklu retorycznych...nawet ludzie z dysami zaczynając wpisywać rzaluzje maja automatycznie podpowiadane żaluje w google na liście, ktora im się pokaże co automatycznie niweluje ruch na tej domenie do zera

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisywanie 'rzaluzje' i tak nic nie da bo...

 

Wyświetla wyniki dla żaluzje

Zamiast tego wyszukaj rzaluzje

 

I tak google wyświetli wyniki dla poprawnej formy.

Pozwolę sobie zbiorczo odpowiedzieć dla : Tobi, Ola_DM, vul.

Statystyka oraz opracowania na temat błędów.

W Polsce 62% ludności korzysta codziennie z internetu - 38.000.000 x 62% = 23.500.000

2% internautów popełnia błąd podczas wpisywania rz zamiast ż w wyszukiwarce Google - 23.500.000 x 2% = 470.000

To są dane oficjalne, udokumentowane i opisane w sieci.

Oczywiście słów, w których można pomylić rz z ż jest dużo i trudno oczekiwać danych na konkretne słowo rzaluzje ale...

Statystyka 470 tysięcy potencjalnych (codziennie) przypomina mi powiedzenie pani Beaty Tyszkiewicz: Obok okazji nigdy nie przechodzę obojętnie.

 

Widzicie, pomimo zainstalowania skryptu do "poprawiania" błędów w pisowni na tym portalu i tak widzę ich trochę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż domen mało ma wspólnego ze statystyką :P jeszcze się nieraz (mam nadzieję) o tym samemu przekonasz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż domen mało ma wspólnego ze statystyką :P jeszcze się nieraz (mam nadzieję) o tym samemu przekonasz.

Zgadzam się z tym. Jednakże po przeczytaniu artykułu o tym, że praktycznie limit zyskownych/ciekawych/dobrych domen pl już się skończył, to powinienem dać sobie spokój . Ale myśl, że są zapewne jeszcze nieodkryte ścieżki, doprowadziła mnie w końcu na ten portal. Tak więc, zanim wpadnę w schemat, na którym pewnie wielu z Was już jest, chcę wykorzystać swoją świeżość poglądów i , być może fartem, zarobić. Przedstawiam tutaj swoją rację i nie wciskam jej nikomu, że jest najsłuszniejsza. Jest tylko moją i tyle. Każdy człowiek ma prawo mieć swoją. Swoją drogą kilka różnych racji może egzystować obok siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta statystyka niczego nie zmienia, bo Google i tak wyszuka poprawną nazwę, a nie nazwę z błędem. Google sugeruje wynik, który jest częściej wyszukiwany, więc tak czy siak nie wyszuka "rzaluzji".

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Przez ostatnich kilka tygodni odwiedzałem wiele portali poświęconych domenom. Czytałem sporo opracowań, komentarzy, opinii i artykułów. Na dłużej zawitałem na di.pl , gdzie czytałem wiele ciekawych opracowań Waszego autorstwa. Doszedłem do wniosku – to ma sens – i zacząłem kupować domeny na rynku pierwotnym. Zgromadziłem ich ponad setkę. Na rozgrzewkę pobawiłem się słowami i jestem dobrej myśli, że COŚ z tego, w formie satysfakcji finansowej, wyjdzie.

Nie jestem, już teraz, w stanie odnaleźć wszystkich autorów tekstów, które czytałem w internecie o tematyce domen. Dlatego postanowiłem podziękować na tym forum, które uważam za bardzo dobre.

Dziękuję Wam za inspirację, przekazywaną wiedzę i zapał.

 

Pozostając do Waszej dyspozycji w kwestii informacji dodatkowych ( www.atpral.pl) pozwalam sobie przesłać wyrazy uszanowania.

Piotr

A tak na serio - to co chcesz Nam sprzedać? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×