Jump to content
DD

Przykładowe ceny zakupu i sprzedaży domen

Recommended Posts

Dziś dostałem na e-mail.... zaznaczam, że nie wiem ile w tym prawdy:)

Did you know that the average growth of domain prices has been in excess of 7.3% per year over the last 10 years? 4-letter domains rise even faster, 9.3% growth per annum over the last 10 years.
Here are some extraordinary results we’ve seen in the past:

- RaiseTheMoney.com was bought for $80.55 and sold for $12,500 in 4 months

- BuyShares.com was bought for $2,444 and flipped for $15,900 in 6 months

- PirateShip.com was bought for $1,500 and sold for $20,000 just 21 days later

Share this post


Link to post
Share on other sites


Mam do Was prośbę. Potrzebuję przykładów zakupów i sprzedaży domen dla pokazania możliwości inwestycyjnych w domeny.

 

Chodzi o przykłady typu:

 

- domena xxxxx.pl kupiona (można też podać datę) za 800 zł sprzedana po 2 latach za 3000 zł

- domena xxxxxxx.pl kupiona za 3000 zł sprzedana po roku za 5000 zł

 

itd.

 

Najchętniej wdziane zakupy w przedziale 500 - 5000 zł.

 

Przykłady można zamieszczać tutaj lub na priv. Z góry dziękuję!

 

DD

Czy użytkownicy DI będą mieli też dostęp do oferty, którą przygotowujesz dla inwestorów?

Edited by morderrca
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wybiórcze transakcje mogą stanowić jakiekolwiek odniesienie do całego biznesu domen. Sam sprzedałem domenę którą zarejestrowałem po cenie 9 zł za 13 czy tam 15k ale wyciąganie jej z całego założenia biznesowego byłoby co najmniej nie rzetelne bo aby trafić taką domenę musiałem zarejestrować tysiąc innych.

Fajnie się mówi o sukcesach ale mało kto mówi o wtopach, a każda inwestycja to wtopy i sukcesy.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wybiórcze transakcje mogą stanowić jakiekolwiek odniesienie do całego biznesu domen. Sam sprzedałem domenę którą zarejestrowałem po cenie 9 zł za 13 czy tam 15k ale wyciąganie jej z całego założenia biznesowego byłoby co najmniej nie rzetelne bo aby trafić taką domenę musiałem zarejestrować tysiąc innych.

Fajnie się mówi o sukcesach ale mało kto mówi o wtopach, a każda inwestycja to wtopy i sukcesy.

 

Ktoś tam jednak śledzi zarówno sukcesy jak i wtopy: http://domainshane.com/category/flips-and-flops/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy użytkownicy DI będą mieli też dostęp do oferty, którą przygotowujesz dla inwestorów?

 

Tak, Ci którzy przesłali dane, o które prosiłem :P

 

Nikt nie zamierza obiecywać inwestorom złotych gór. Każda inwestycja niesie ryzyko i nie każda domena sprzedaje się z zyskiem. Nacisk będzie położony na inwestycje ze stopą zwrotu xx-xxx% w skali kilku lat. "Strzały", gdzie domena kupowana jest za 10 zł i sprzedawana za 10 tys. zł są raczej zarezerwowane dla "seryjnych" domainerów niż "niedzielnych" inwestorów.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, Ci którzy przesłali dane, o które prosiłem :P

 

Nacisk będzie położony na inwestycje ze stopą zwrotu xx-xxx% w skali kilku lat.

 

DD

To niestety też mydlenie oczu, bo wiele domen jest kupowanych drogo a sprzedawanych tanio lub wcale i nie podając takich informacji jest to typowe "bajdurzenie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

można wiedzieć, czy "raport" już wysłany do inwestorów i jakie dane się w nim znalazły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

można wiedzieć, czy "raport" już wysłany do inwestorów i jakie dane się w nim znalazły?

 

Jak będą jakieś ciekawe informacje do podzielenia się, to na pewno zamieszczę tutaj informacje.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

funnygames.pl

przechwycona za 30 zł 03.2012 ---> sprzedana 11.2012 do NL za 8 500 brutto

 

wolnachata.pl

przechwycona za 30 zł 11.2012 ----> sprzedana 02.2013 za 3000

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×