Jump to content
tomon

Aktualne dane z wielu stron

Recommended Posts

Chciałbym stworzyć stronę na której będa wyświetlane aktualne ceny kupna/sprzedazy - z tym że te ceny tyczyć się będą różnych podmiotów . I teraz moje pytanie :

 

- czy od strony technicznej jest to trudne do zrealizowania ( zalezy w duzej mierze od tego jak prezentowane sa dane na konkretnej stronie ) . Trudno mi jest podać jakiś przykład ale niech będzie np kurs walut ( nie chodzi o widzety instalowane na stronie ) - mamy dwie strony A i B. Na każdej prezentowane są ceny. I teraz chciałbym pobrać dane do tych cen aby sie aktualizowały w czasie rzeczywistym na mojej stronie ( oczywiscie wszystko po uzgodnieniu z druga stroną )

Czy tego typu operacja wymaga większego zaangażowania ludzi z IT, czy może jest bardzo prosta ale jak to zwykle bywa jak cos jest trudne to tylko dlatego ze nie zostało jeszcze poznane.

 

 

dzieki za odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 

1. Jeżeli strony, z których chcesz zaciągać informacje udostępniają API to jest to banalnie proste. Zakładam, że tak się jednak nie stanie, bo albo strony nie mają API, albo mają płatne, albo nie udostępniają tego co akurat Cię interesuje.

 

2. Możesz napisać skrypt, który "ściągnie" całą stronę, która Cię interesuje a następnie wyciągnie z tej strony dane, które chcesz wyświetlić u siebie. Rozwiązanie trochę mniej eleganckie, ale będzie robić robotę. UWAGA! Jedyny problem w tym rozwiązaniu jest taki, że każde wejście na Twoją stronę będzie automatycznie skanowało dwie pozostałe strony. Przy dużym ruchu może się to komuś nie spodobać i możesz dostać bana.

 

2.1 Ten sam skrypt co w punkcie 2, ale działający np: co godzinę - tu raczej nie ma co się martwić banem.

Edited by BartX
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×