Jump to content
prostek

Bardzo tani VPS

Recommended Posts

To moje pierwsze podejście, stąd być może dziwne wątpliwości.

Czy na VPSie poniżej 10 zł miesięcznie (a taką stawkę ma Hekko) da się normalnie prowadzić sklep internetowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej coś mocniejszego, taka np presta potrafi naprawdę obciążyć system. zobacz np corevps.pl lub podobne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te serwery bazują na dobrym, serwerowym sprzęcie i RAID 10 na wielu dyskach SSD, co pozwala osiągać im lepszą wydajność, niż tanie konfiguracje przygotowane w oparciu o słabszy sprzęt, zwłaszcza przy bardzo rozsądnej polityce ovebookingu.

 

Tym niemniej - zgodnie z opisem na stronie z ofertą, ten VPS jest przeznaczony głównie do nauki i prób, ewentualnie do TeamSpeak się nada, ale pod poważniejszy ecommerce poleciłbym którąś z wyższych konfiguracji. 512 MB RAM raczej dyskwalifikuje taki pakiet do poważnych zastosowań - myślałbym co najmniej o pakiecie drugim lub trzecim.

 

Pomyśl też, czy poza technicznymi elementami ważne jest dla Ciebie coś jeszcze, przykładowo:

- Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych na piśmie

- Dobre opinie o obsłudze Klienta

 

Te ostatnie o interesujących Cię dostawcach możesz sprawdzić przykładowo na webhostingtalk.pl

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat ogarniałem już dawno temu, opinie są bardzo ok - zapomniałem nawet zajrzeć do tematu po jego założeniu, ale ogólnie serwer założyłem. Na razie jeszcze się bawię, ale przejdę na wyższy pakiet za jakiś czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×