Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

Ten wątek ma już cykliczność. Zawsze gdy jest pisane w nim dużo postów to znaczy że koniec jest bliski, później jest długo marazm. Wygląda na to że zawsze się tu (i nie tylko w tym przypadku) sprawdza metoda zakupów gdy jest totalny marazm niż "jednomyślna pogodność". Czekamy na następną bańkę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Ja stawiam, że spadnie, potem wzrośnie. Po tym wzroście spadnie i wzrośnie i spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dokupilem troche BTC jak cena spadla ponizej $8,5k i potem mi tez zalapalo jak spikowala ponizej $8k. Jak spadnie nizej to dokupie wiecej ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja cały czas obserwuję i czekam na magiczne 3k$, do zobaczenia pod koniec lutego! :) Wtedy kupię sobie 1 całego bitka, bo kupowanie jakichś tam części po przecinku za taką kasę mnie nie kręci :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś wątek nie jest taki gorący. Jak tam wasze krypto?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, necik napisał:

Ja czekam na fazę desperacji. Może wtedy coś kupię B)

 

Niektóre krypto spadły o 99%. Kiedy wg Ciebie nastąpi faza desperacji? :)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin rządzi, więc poczekam na falę desperacji na BTC i wtedy może coś kupię (niekoniecznie BTC).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jakieś 40% do tyłu, mimo że obkupiony jestem jak przed niehandlową niedzielą - porównując do stanu posiadania z bańki ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie interesują mnie kryptowaluty, ale może komuś z Was przyda się informacja mówiąca o  wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego (II FSK 488/16) z dnia 6 marca 2018 roku, który wpływa na ujednolicenie stanowiska organów podatkowych w zakresie źródła przychodów uzyskanych od transakcji sprzedaży kryptowalut.
Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził stanowisko DIS i WSA oraz orzekł, że sama kryptowaluta nie wywołuje żadnych skutków podatkowych, dopóki nie zostanie sprzedana lub nabyta.

 

źródło: http://www.madrybiznes.pl/bitcoin-pit/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam tylko że w zeszłym tygodniu otrzymałem interpretację, że mogę nabyte na osobe prywatną kryptowaluty wprowadzić do działalności i sprzedać stosując podatek liniowy 19%. Niedługo się pewnie ukaże ta interpretacja w spisie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten teges... Za wykopem ;)  

 

"UWAGA! Giełdy/Kantory Krypto dostały wezwanie z US O UDOSTĘPNIENIEM DANYCH LUDZI" 

https://www.wykop.pl/link/4238245/uwaga-gieldy-kantory-krypto-dostaly-wezwanie-z-us-o-udostepnieniem-danych-ludzi/ 

https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci-ze-swiata-kryptowalut/najnowsze-wiadomosci-z-gield-kryptowalut/?prev_next=next#new 

 

Krypto giełdy dostają pisma od K.A.S.  

BTCDUKE1.jpg

Cytuj

 

Giełdy i kantory kryptowalutowe otrzymały od wojewódzkich Urzędów Celno-Skarbowych pisma z żądaniem udostępnienia informacji dotyczących transakcji zawieranych przez użytkowników danego serwisy, a także zasad działania tego serwisu. W piśmie właściwe Urzędy Celno-Skarbowe wskazują, że podstawą żądania udostępnienia tych danych jest ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Informacje przesłane Urzędowi powinny dotyczyć w szczególności:

oznaczenia użytkowników giełdy/kantoru wymiany kryptowalut oraz posiadane dane osoby odpowiadającej danemu użytkownikowi

dane e-mail, numery rachunków bankowych, dane osobowe użytkowników niezweryfikowanych,

wskazanie historii wymiany kryptowalut, zasilania rachunków i wypłat z serwisu z uwzględnieniem nazw użytkowników, terminu dokonania transakcji oraz adresu kryptowalutowego użytkownika,

wskazania użytkowników, którzy skorzystali z wypłaty walut wirtualnych za pomocą bankomatów bez użycia karty, wraz z podaniem dat transakcji,

adres kryptowalutowy giełdy,

zestawienie adresów kryptowalutowych użytkowników z odniesieniem do oznaczeń użytkowników,

zestawienie dokonanych na giełdzie transakcji z uwzględnieniem adresów kryptowalutowych użytkowników biorących udział w poszczególnych transakcjach z podziałem na adresy z których dokonano i na które dokonano transakcji.

Powyższe informacje powinny być przekazane przez giełdę/kantor kryptowalut na adres odpowiedniego Urzędu Celno-Skarbowego pocztą lub w wersji elektronicznej. W przypadku niezastosowania się do wezwania danemu podmiotowi grozi kara pieniężna do wysokości 10 tys. złotych.

 

https://bithub.pl/prawo-i-polityka/podatki-od-kryptowalut-kas-zada-informacji-z-gield-kryptowalutowych/  

 

https://www.fxmag.pl/artykul/gieldy-kryptowalut-otrzymuja-wezwania-od-kas-fiskus-sprawdzi-czy-rozliczyles-sie-z-handlu-bitcoinem  

 

I jeszcze taka ciekawostka - ma powstać kolejny departament ucisku

Cytuj

„Ministerstwo Finansów planuje powołanie nowego Departamentu Analiz Ekonomicznych, który skupi wszystkie dotychczasowe kompetencje innych departamentów w zakresie analiz, i który będzie dedykowany do pogłębionej analizy m.in. w zakresie wywiązywania się z obowiązku podatkowego podmiotów dokonujących transakcji w kryptowalutach i osiągających zyski z tego tytułu. Główne działania wykrywcze będą prowadzone centralnie przy wykorzystaniu najlepszych specjalistów w tej branży i przy użyciu posiadanych narzędzi stosujących pogłębioną analitykę. W celu wypracowania optymalnego modelu procesu analitycznego organy KAS  ściśle współpracują i wykorzystują  informacje z innych organów zajmujących się problematyką kryptowalut, a także informacje sygnalne z administracji innych państw UE”

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tam nastroje? Coś cisza w temacie. Czytam ten tamat czasem jako obserwator i się zastanawiam nad sensownoscią inwestowania w bitcoina.

Jakoś mnie nie skusił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.04.2018 o 21:42, szmiko napisał:

edit. Rządzą nami Janusze prawa.

 

Janusze prawa ale mistrzowie polityki. Kasa na 500+ się kończy, idą wybory samorządowe. Uwalą małemu % społeczeństwa a 99% będzie biło brawo, że Zbysiu i ekipa dała sobie radę z "jakimiś tam diabelskim krypto" i uratowała gospodarkę od zapaści. Do tego puszczone info, że kolumbijskie kartele narkotykowe siedzą na BitBay'u i mamy sukces gwarantowany ;)

 

Jak żyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×