Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

Ten wątek ma już cykliczność. Zawsze gdy jest pisane w nim dużo postów to znaczy że koniec jest bliski, później jest długo marazm. Wygląda na to że zawsze się tu (i nie tylko w tym przypadku) sprawdza metoda zakupów gdy jest totalny marazm niż "jednomyślna pogodność". Czekamy na następną bańkę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Ja stawiam, że spadnie, potem wzrośnie. Po tym wzroście spadnie i wzrośnie i spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dokupilem troche BTC jak cena spadla ponizej $8,5k i potem mi tez zalapalo jak spikowala ponizej $8k. Jak spadnie nizej to dokupie wiecej ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja cały czas obserwuję i czekam na magiczne 3k$, do zobaczenia pod koniec lutego! :) Wtedy kupię sobie 1 całego bitka, bo kupowanie jakichś tam części po przecinku za taką kasę mnie nie kręci :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś wątek nie jest taki gorący. Jak tam wasze krypto?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, necik napisał:

Ja czekam na fazę desperacji. Może wtedy coś kupię B)

 

Niektóre krypto spadły o 99%. Kiedy wg Ciebie nastąpi faza desperacji? :)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin rządzi, więc poczekam na falę desperacji na BTC i wtedy może coś kupię (niekoniecznie BTC).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jakieś 40% do tyłu, mimo że obkupiony jestem jak przed niehandlową niedzielą - porównując do stanu posiadania z bańki ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie interesują mnie kryptowaluty, ale może komuś z Was przyda się informacja mówiąca o  wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego (II FSK 488/16) z dnia 6 marca 2018 roku, który wpływa na ujednolicenie stanowiska organów podatkowych w zakresie źródła przychodów uzyskanych od transakcji sprzedaży kryptowalut.
Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził stanowisko DIS i WSA oraz orzekł, że sama kryptowaluta nie wywołuje żadnych skutków podatkowych, dopóki nie zostanie sprzedana lub nabyta.

 

źródło: http://www.madrybiznes.pl/bitcoin-pit/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam tylko że w zeszłym tygodniu otrzymałem interpretację, że mogę nabyte na osobe prywatną kryptowaluty wprowadzić do działalności i sprzedać stosując podatek liniowy 19%. Niedługo się pewnie ukaże ta interpretacja w spisie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten teges... Za wykopem ;)  

 

"UWAGA! Giełdy/Kantory Krypto dostały wezwanie z US O UDOSTĘPNIENIEM DANYCH LUDZI" 

https://www.wykop.pl/link/4238245/uwaga-gieldy-kantory-krypto-dostaly-wezwanie-z-us-o-udostepnieniem-danych-ludzi/ 

https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci-ze-swiata-kryptowalut/najnowsze-wiadomosci-z-gield-kryptowalut/?prev_next=next#new 

 

Krypto giełdy dostają pisma od K.A.S.  

BTCDUKE1.jpg

Cytuj

 

Giełdy i kantory kryptowalutowe otrzymały od wojewódzkich Urzędów Celno-Skarbowych pisma z żądaniem udostępnienia informacji dotyczących transakcji zawieranych przez użytkowników danego serwisy, a także zasad działania tego serwisu. W piśmie właściwe Urzędy Celno-Skarbowe wskazują, że podstawą żądania udostępnienia tych danych jest ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Informacje przesłane Urzędowi powinny dotyczyć w szczególności:

oznaczenia użytkowników giełdy/kantoru wymiany kryptowalut oraz posiadane dane osoby odpowiadającej danemu użytkownikowi

dane e-mail, numery rachunków bankowych, dane osobowe użytkowników niezweryfikowanych,

wskazanie historii wymiany kryptowalut, zasilania rachunków i wypłat z serwisu z uwzględnieniem nazw użytkowników, terminu dokonania transakcji oraz adresu kryptowalutowego użytkownika,

wskazania użytkowników, którzy skorzystali z wypłaty walut wirtualnych za pomocą bankomatów bez użycia karty, wraz z podaniem dat transakcji,

adres kryptowalutowy giełdy,

zestawienie adresów kryptowalutowych użytkowników z odniesieniem do oznaczeń użytkowników,

zestawienie dokonanych na giełdzie transakcji z uwzględnieniem adresów kryptowalutowych użytkowników biorących udział w poszczególnych transakcjach z podziałem na adresy z których dokonano i na które dokonano transakcji.

Powyższe informacje powinny być przekazane przez giełdę/kantor kryptowalut na adres odpowiedniego Urzędu Celno-Skarbowego pocztą lub w wersji elektronicznej. W przypadku niezastosowania się do wezwania danemu podmiotowi grozi kara pieniężna do wysokości 10 tys. złotych.

 

https://bithub.pl/prawo-i-polityka/podatki-od-kryptowalut-kas-zada-informacji-z-gield-kryptowalutowych/  

 

https://www.fxmag.pl/artykul/gieldy-kryptowalut-otrzymuja-wezwania-od-kas-fiskus-sprawdzi-czy-rozliczyles-sie-z-handlu-bitcoinem  

 

I jeszcze taka ciekawostka - ma powstać kolejny departament ucisku

Cytuj

„Ministerstwo Finansów planuje powołanie nowego Departamentu Analiz Ekonomicznych, który skupi wszystkie dotychczasowe kompetencje innych departamentów w zakresie analiz, i który będzie dedykowany do pogłębionej analizy m.in. w zakresie wywiązywania się z obowiązku podatkowego podmiotów dokonujących transakcji w kryptowalutach i osiągających zyski z tego tytułu. Główne działania wykrywcze będą prowadzone centralnie przy wykorzystaniu najlepszych specjalistów w tej branży i przy użyciu posiadanych narzędzi stosujących pogłębioną analitykę. W celu wypracowania optymalnego modelu procesu analitycznego organy KAS  ściśle współpracują i wykorzystują  informacje z innych organów zajmujących się problematyką kryptowalut, a także informacje sygnalne z administracji innych państw UE”

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tam nastroje? Coś cisza w temacie. Czytam ten tamat czasem jako obserwator i się zastanawiam nad sensownoscią inwestowania w bitcoina.

Jakoś mnie nie skusił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.04.2018 o 21:42, szmiko napisał:

edit. Rządzą nami Janusze prawa.

 

Janusze prawa ale mistrzowie polityki. Kasa na 500+ się kończy, idą wybory samorządowe. Uwalą małemu % społeczeństwa a 99% będzie biło brawo, że Zbysiu i ekipa dała sobie radę z "jakimiś tam diabelskim krypto" i uratowała gospodarkę od zapaści. Do tego puszczone info, że kolumbijskie kartele narkotykowe siedzą na BitBay'u i mamy sukces gwarantowany ;)

 

Jak żyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
    • Dziś zakończenie aukcji
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×