Jump to content

Temida.net


Recommended Posts

Posted

temida.net

 

Takie coś mi wpadło. Domena wydaje się idealna dla kancelarii prawnej, ale np. pod *.net.pl znajduje się serwis maszyn górniczych.

Będę wdzięczny za wyceny :)

 

 

Posted

Widzisz, problem polega na tym, że "Temida"  to w mitologii greckiej bogini sprawiedliwości i prawa. W związku z tym wielu osobom może kojarzyć się z usługami o takim właśnie charakterze. Dlatego maszyny górnicze absolutnie tu nie pasują. Zresztą nawet w sądach symbolem sprawiedliwości jest posążek Temidy z zasłoniętymi oczami, trzymającej wagę i miecz. Tyle jeśli chodzi o znaczenie, żebyś rozumiał, co sprzedajesz. Co do wartości domeny, to jest bardzo duża. Potencjalny klient zaś dysponuje kapitałem na zakup. Co więcej, nazwa w domenie "net" świadczy o prawie maksymalnym prestiżu, ponieważ domena "net" należy do tak zwanej wielkiej trójki domen, obok "com" oraz "org". Te domeny są wyjątkowe, mają status globalnych i firmy walczą o nie ze swoją nazwą. Wartość domeny szacuję na 100 - 120 tysięcy złotych netto, w zależności do sprawnie przeprowadzonych negocjacji.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Najnowsze posty na forum

    • Prosze o cene priv
    • Wypatrzyłem sobie domenkę na AM i tak się pomyślnie złożyło, że akurat była na LastMinute z oczekiwaniami coś koło trzech stówek. No więc składam sensowną propozycję: 50 PLN. Przychodzi kontroferta - dwie stówki. Moja kolejna propozycja - 55 PLN nie doczekała się odpowiedzi. Więc zleciłem przechwycenie tej domenki a że nie była to typowo komercyjna nazwa - byłem jedynym zainteresowanym i domena została pomyślnie przechwycona. Jaki z tego morał ?   30 PLN zarobił Aftermarket (z prowizją NASK) 40 PLN kosztowało mnie przejęcie domenki. 55 PLN zaoszczędziłem na zleceniu przechwycenia zamiast kupna tej domeny za proponowane 55 PLN na LastMinute i jej odnowieniu. 55 PLN mógł zyskać poprzedni właściciel ale wolał iść z torbami i dalej dokładać do biznesu.   Co nie zmienia faktu, że poprzedni właściciel domeny zrobił mi przysługę olewając moją propozycję, która i tak była przesadzona ale nie aż tak bardzo jak całkowicie nieadekwatne oczekiwania poprzedniego właściciela domeny.   Sytuacja miała miejsce 2 lata wstecz, czyli w czasie gdzie za 55 PLN sprzedawca mógł zarejestrować 5 domen i jeszcze na piwo by mu zostało. Też macie takie zwyczaje ? Czy to szczególny przypadek tak troskliwego sprzedawcy ? 😊      
    • nieaktualne - sprzedana  
    • Filtry.net   Aukcja BCM
    • naswoim.pl   Zapraszam na aukcję:   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2674199/?utm_source=market_redirect&utm_medium=organic&_track=99b6d121245f74d5f1ca39871da3f70e
    • Zagadaj do Bartka to po znajomości sprzeda Ci za stówkę  
    • Wiele osób z tego forum może pochwalić się dokładnie takimi samymi "sukcesami" a mimo to niczego ich to nie nauczyło. Gdyby właściciel chat.pl nie zweryfikował swoich oczekiwań na czas, to za kolejne kilka lat wielkim sukcesem byłaby ta sama kwota, tylko o jedno "0" krótsza.   Albowiem górki popularności mają to do siebie, iż trwają przez relatywnie krótki czas a górki tej skali co crypto czy chatGPT można policzyć na palcach jednej ręki. Z czego crypto zaczyna już ostro nurkować w dół.           Kto tego nie rozumie, budzi się systematycznie z ręką w nocniku  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,288
    • Most Online
      1,015

    Newest Member
    Doominik
    Joined
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.