Jump to content
Interen

Jak SeoHost zarabia na domenach ( ??? )

Recommended Posts


Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega "myk" z opłatami za rejestrację i przedłużenia domen w SeoHost ?
Ich ceny są identyczne jak dla partnerów NASK. Ba ! Nawet kilka groszy niższe.
 

Przy okazji :
Przeszukałem wszystko, ale to chyba jedyna firma która na swojej stronie nie ma nawet śladu informacji nt uzyskania od nich AuthInfo.
Ktoś może się podzieliś aktualną opinią na ich temat ? Jakoś to wszystko dziiiiiiiiiwnie wygląda ( chyba że jestem przewrażliwiony...? ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No faktycznie, słabo to wygląda. Lepiej zarejestrować w Premium.pl albo Aftermarket.pl B)

Edited by szogun
  • Like 1
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Interen napisał:

Ich ceny są identyczne jak dla partnerów NASK. Ba ! Nawet kilka groszy niższe.

 

 :ph34r:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tłumaczę bo mimo 5 lat nadal nie ma info xD To będzie właściwe miejsce.

Należy wysłać maila, potem dostaje się potwierdzenie i info że możliwość PRZEKAZANIA AUTH INFO OD NICH wymaga LISTU.

Wysyła się list i czeka aż odpiszą. 

Jestem w trakcie, ciekawe czy każda decyzja wyjścia z tej firmy jest okupowana dodatkowym straconym czasem.

Dodam jedynie że przy przyjmowaniu kodu mają automat bo się to im opłaca.

 

Ja kiedy coś wybieram to najpierw sprawdzam negatywne opinie, możliwość zakończenia umowy, przeniesienia danych etc. Zawsze! :)

 

Firma zarabia na oversellingu. Ma słabą dokumentację ale nie słyszałem by ludzie byli niemili czy coś w tym stylu.

Odradzam - jak przez 5 lat nie mogą zadbać o klienta to świadczy o nich. Nie interesuje mnie jak coś jest tanio czy drogo ale jaką wartość mam za każdym wydanym $

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, triloworld napisał:

Tłumaczę bo mimo 5 lat nadal nie ma info xD To będzie właściwe miejsce.

Należy wysłać maila, potem dostaje się potwierdzenie i info że możliwość PRZEKAZANIA AUTH INFO OD NICH wymaga LISTU.

Wysyła się list i czeka aż odpiszą. 

Jestem w trakcie, ciekawe czy każda decyzja wyjścia z tej firmy jest okupowana dodatkowym straconym czasem.

Dodam jedynie że przy przyjmowaniu kodu mają automat bo się to im opłaca.

 

Ja kiedy coś wybieram to najpierw sprawdzam negatywne opinie, możliwość zakończenia umowy, przeniesienia danych etc. Zawsze! :)

 

Firma zarabia na oversellingu. Ma słabą dokumentację ale nie słyszałem by ludzie byli niemili czy coś w tym stylu.

Odradzam - jak przez 5 lat nie mogą zadbać o klienta to świadczy o nich. Nie interesuje mnie jak coś jest tanio czy drogo ale jaką wartość mam za każdym wydanym $

 

Nie wymagamy żadnych listów, tylko skan wypełnionego wniosku.  Niebawem udostępnimy możliwość wydawania kodów authinfo przez panel. Jednak najpierw chcemy wdrożyć zabezpieczenia 2FA i musimy przemyśleć proces, aby był maksymalnie bezpieczny. Nie utrudniamy wyjścia z domenami z naszej firmy. Cała narracja tego postu jest bardzo krzywdząca dla zespołu, który etycznie i sumiennie już od 10 lat pracuje nad rozwojem marki, w ramach której nie stosujemy żadnych ukrytych opłat, kruczków czy dziwnych promocji.

 

Dnia 21.08.2017 o 02:05, Interen napisał:


Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega "myk" z opłatami za rejestrację i przedłużenia domen w SeoHost ?
Ich ceny są identyczne jak dla partnerów NASK. Ba ! Nawet kilka groszy niższe.
 

Przy okazji :
Przeszukałem wszystko, ale to chyba jedyna firma która na swojej stronie nie ma nawet śladu informacji nt uzyskania od nich AuthInfo.
Ktoś może się podzieliś aktualną opinią na ich temat ? Jakoś to wszystko dziiiiiiiiiwnie wygląda ( chyba że jestem przewrażliwiony...? ).

 

Proszę o więcej dokładności w formułowaniu tego typu postów. Nieprawdą jest, że mamy takie ceny jak dla partnerów NASK. Cennik, jest tutaj:

https://dns.pl/cennik_dla_rejestratorow

 

Rejestracje mamy faktycznie 1gr tańszą, ale już odnowienia są w cenie wyższej niż to co musimy zapłacić do NASK. Dlatego żadnego myku tutaj nie ma. Wkład w obsługę tych domen to nasza inwestycja w klienta i przyjęta strategia cenowa, by wyróżnić się na tle konkurencji i trudnym rynku hostingowym z wieloma duzymi firmami o ugruntowanej pozycji.

 

Dnia 21.08.2017 o 10:34, Bazyli napisał:

Najgorsza firma na rynku...NIE POLECAM !!!

 

 

Śmiem twierdzić, że jedna z lepszych jakie zostały, ale każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Jako właściciela ciekawi mnie co spowodowało, że aż tak zostaliśmy ocenieni... :)

 

Jeśli macie jakieś jeszcze pytania, chętnie się ustosunkujemy :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzysty i łatwy do odnalezienia cennik na stronie. Ceny z tego co widzę też bez przekrętów. 

 

Domena Rejestracja Odnowienie Transfer Opcja Reaktywacja
.pl 9.89 zł 40.20 zł 0.00 zł 39.00 zł + 8.00 zł

 

Chyba nie jest z nimi aż tak źle? ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, smogwawelski said:

Przejrzysty i łatwy do odnalezienia cennik na stronie. Ceny z tego co widzę też bez przekrętów. 

 

Domena Rejestracja Odnowienie Transfer Opcja Reaktywacja
 
.pl 9.89 zł 40.20 zł 0.00 zł 39.00 zł + 8.00 zł

 

Chyba nie jest z nimi aż tak źle? ;) 

 

dla mnie najlepsi jeśli chodzi o ceny domen. na serwery też nie można narzekać. polecam Seohost tym którzy nie chcą przepłacać za domeny. lubię odnawiać u nich domeny na 10 lat.

 

co do usprawnień to faktycznie 2FA warto wrożyć, a jeśli authinfo będzie.od ręki dostępny to niewiele będzie potrzeba do szczęścia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 29.04.2021 o 12:36, SeoHost napisał:

Nie wymagamy żadnych listów, tylko skan wypełnionego wniosku.  Niebawem udostępnimy możliwość wydawania kodów authinfo przez panel. Jednak najpierw chcemy wdrożyć zabezpieczenia 2FA i musimy przemyśleć proces, aby był maksymalnie bezpieczny. Nie utrudniamy wyjścia z domenami z naszej firmy. Cała narracja tego postu jest bardzo krzywdząca dla zespołu, który etycznie i sumiennie już od 10 lat pracuje nad rozwojem marki, w ramach której nie stosujemy żadnych ukrytych opłat, kruczków czy dziwnych promocji.

odkopie.

W jaki sposób obecnie mogę uzyskać od Was kod authinfo?

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nic się nie zmieniło. Opowieści o dostępie do kodu authinfo z panelu można włożyć między bajki. W dniu dzisiejszym uzyskiwałem kody i musiałem RĘCZNIE WYPISAĆ WNIOSEK NA PAPIERZE i zrobić skan, wysłać na maila. Firma IT a standardy jak w średniowieczu. Dobrze, że nie życzą sobie tego dostarczyć tradycyjną pocztą, albo co lepsze- gołębiem pocztowym. W sumie mogliby tak wymagać i nikt by im nic nie zrobił.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, silesian said:

Niestety nic się nie zmieniło. Opowieści o dostępie do kodu authinfo z panelu można włożyć między bajki.

 

w panelu można wygenerować kod cesji, a nie kod authinfo (ten dostępny jest po zeskanowaniu wniosku i odesłaniu mailem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 29.04.2021 o 12:36, SeoHost napisał:

[...] Niebawem udostępnimy możliwość wydawania kodów authinfo przez panel. [...]

 

Czepiacie się. Dopiero minęło trochę ponad 2 lata od w/w informacji. Poczekajcie no. Niebawem to niebawem- niech ktoś udowodni ile to dokładnie jest "niebawem" :D

 

A tak na marginesie to te kody Auth_Info to "mały miki" w porównaniu do tego co odwaliło Cyber_Folks po przejęciu domeny.pl.

Niebawem zrobię osobny post odnośnie tego nieporozumienia. A będzie co czytać. Ale musi mi jeszcze trochę ciśnienie spaść aby to zrobić.

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że seohost ma taki model biznesowy, że na domenach nie zarabiają, ale ich głównym zarobkiem są serwery i inne dodatki, które swoją drogą używam od lat i często nie ma sensu przepłacać jak u konkurencji. stąd być może, nie chcą wypuszczać łatwo domen na zewnątrz i stąd mają cesje papierowe - mi to absolutnie nie przeszkadza. natomiast polecam sprawdzić jakie mają wsparcie techniczne (czas odpisywania, załatwiania rzeczy, wysłuchiwania tego co można u nich usprawnić, ewentualnie sięgania po pomoc). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje skalowane rozwiązania i prawdziwy webdevelopment to warto korzystać z chmury czy to od AWS, Google albo i Microsoft - ale tu to inna bajka cenowa itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/6/2023 at 5:42 PM, limo said:

Mi się wydaje, że seohost ma taki model biznesowy, że na domenach nie zarabiają, ale ich głównym zarobkiem są serwery i inne dodatki, które swoją drogą używam od lat i często nie ma sensu przepłacać jak u konkurencji. stąd być może, nie chcą wypuszczać łatwo domen na zewnątrz i stąd mają cesje papierowe - mi to absolutnie nie przeszkadza. natomiast polecam sprawdzić jakie mają wsparcie techniczne (czas odpisywania, załatwiania rzeczy, wysłuchiwania tego co można u nich usprawnić, ewentualnie sięgania po pomoc). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje skalowane rozwiązania i prawdziwy webdevelopment to warto korzystać z chmury czy to od AWS, Google albo i Microsoft - ale tu to inna bajka cenowa itp.

Podobnie robi strato.de, ale wszystko odbywa się elektronicznie, otrzymujesz w pakiecie hostingowym 3 domeny, rok temu było 5 (wielu kupowało hurtem, a potem rozwiązywało umowę i przenosiło domeny ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×