Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Mozesz, tylko trzeba byc konsekwentnym, niedlugo dojdzie do tego ze odpuscisz komus kto wylicytowal za wysoko...

 

Jestem konsekwentny. Nieopłacenie wylicytowanej domeny nie jest i nigdy nie będzie dozwolone. Nieopłacenie domeny przechwyconej bez innych chętnych ma, że tak powiem, niską szkodliwość społeczną, więc nie ma sensu tego porównywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co cię tak boli moja osoba, że napisałeś 300 postów, a z tego aż 100 na mój temat? http://www.di.pl/index.php?act=Search&...sult_type=posts

 

Czy był byś może zainteresowany opłaceniem domen księgaeniaedukacyjna.pl, księgaenia-edukacyjna.pl ?? PB nic to nie kosztuje, a że nie jest pazerny to mi odpuścił. Pewnie Ciebie dziwią takie praktyki?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie boli mnie Twoja osoba, zareagowalbym tak na dowolną osobę która próbóje kombinować... oczywiscie domeny to ninje, tylko po co w takim razie dodawac do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie boli mnie Twoja osoba, zareagowalbym tak na dowolną osobę która próbóje kombinować... oczywiscie domeny to ninje, tylko po co w takim razie dodawac do przechwycenia.
czy mogę ich nie opłacić jeśli zrobiłem pomyłkę dodając domeny do przechwycenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy są wystawiane aukcje domen, których przechwycenie zleciło więcej niż jedna osoba? Czy możliwe jest informowanie mailem jak taka aukcja zostanie wystawiona? Czy dostęp do tej aukcji mają wszyscy, czy tylko te osoby które zleciły przechwycenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy są wystawiane aukcje domen, których przechwycenie zleciło więcej niż jedna osoba? Czy możliwe jest informowanie mailem jak taka aukcja zostanie wystawiona? Czy dostęp do tej aukcji mają wszyscy, czy tylko te osoby które zleciły przechwycenie?

 

Jutro i po-pojutrze zostaną wystawione wszystkie aukcje które się do tej pory zebrały. Niestety cały czas jest kilka stron oczekujących aukcji użytkowników i one bardzo zagęszczają kolejkę. Rolę informacyjną spełnia mail o nowych i kończących się aukcjach, wysyłany codziennie po północy do osób, które mają taką opcję zaznaczoną w ustawieniach. Jest też RSS. Mail indywidualny może będzie dodany, ale nie niedługo. Dostęp do wszystkich aukcji mają wszyscy użytkownicy serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostęp do wszystkich aukcji mają wszyscy użytkownicy serwisu.

Uważam, że to powinno być zmienione, gdyż w takim przypadku dodawanie domen do złapania nie leży w moim interesie. Lepiej dodać do dropped, gdyż wtedy będzie mniejsza konkurencja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że to powinno być zmienione, gdyż w takim przypadku dodawanie domen do złapania nie leży w moim interesie. Lepiej dodać do dropped, gdyż wtedy będzie mniejsza konkurencja.

 

Oczywiście nie ma żadnego obowiązku dodawania domen do przechwycenia, ponieważ i tak oprócz domen dodanych przez użytkowników przechwytuję domeny które uważam że warte są wstawienia na aukcję (i niejednokrotnie takie domeny osiągają dobre ceny, mimo że nikt ich nie dodał). Jednak nie dodając domeny tracisz przede wszystkim:

a) możliwość kupienia domeny za 24,40 w przypadku gdy byłbyś jedynym zamawiającym (a niewykluczone że na dropped jest ich więcej dla danej domeny),

B) możliwość kupienia domeny *w ogóle*, jeśli ktoś inny będzie jedynym który dodał domenę do przechwycenia,

c) możliwość kupienia domeny taniej, w przypadku gdy tu i tu byłbyś jedynym zainteresowanym.

Oczywiście powyższe punkty mają rację bytu przy założeniu że domena zostanie przechwycona przez Złapane.pl. Skuteczność dla domen wygasających (blocked, test_block, del_block) wynosi obecnie (dane z ostatnich kilku dni) ok. 25%, więc spokojnie możesz to potraktować jako błąd statystyczny. ;-)

Oczywiście każdy miecz ma dwa ostrza - w aukcji może uczestniczyć każdy, ale też nie musi nikt - co już się zdarzało, nawet gdy domenę dodały do przechwycenia trzy osoby, to czasem w aukcji nie licytowała żadna z nich.

 

Reasumując, nie będzie żadnych zmian w tym względzie, ponieważ taki był zamysł od samego początku i dobrze się sprawdza (szczególnie dla tych osób, które zgarniają 80% przechwyconych przez Złapane.pl domen dzięki temu że jako jedyne złożyły na nie zamówienie ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwalisz się brakiem popularności? Po tej zmianie wszystkie zalety, które wymieniłeś by pozostały. Było by tylko o jedną zaletę więcej. :lol:

 

W ten jednak sposób tracisz klientów, gdyż nikomu nie zależy na polecaniu złapane.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście nie ma żadnego obowiązku dodawania domen do przechwycenia, ponieważ i tak oprócz domen dodanych przez użytkowników przechwytuję domeny które uważam że warte są wstawienia na aukcję (i niejednokrotnie takie domeny osiągają dobre ceny, mimo że nikt ich nie dodał). Jednak nie dodając domeny tracisz przede wszystkim.

 

No właśnie. Ja dlatego od dłuższego czasu nie dodaję domen do przechwycenia na złapane. Po pierwszym Twoim takim opisie, w którymś wątku, w którym napisałeś, że i tak dodajesz sam do przechwycenia domeny. Z tego wnioskuję, że jeśli ja dodam domenę do przechwycenia i Ty również stwierdzisz, że jest warta przechwycenia to domena wyląduję na aukcji ogólnej. Więc jaki sens ma dodawanie domen do łapania? Nie bardzo chce mi się wierzyć, że w przypadku ciekawych domen ktoś dostanie ją za 20 netto nawet jeśli nikt inny nie doda jej do złapania.

Poza tym irytowało mnie śledzenie aukcji po info, że domena została złapana.... ble... ble...ble i zostanie wystawiona na aukcji. Brak jasnej informacji kiedy? Nie bardzo rozumiem dlaczego nie od razu tylko dopiero za jakiś czas? Z tego co sprawdziłem na jednej domenie to mija chyba z 5 dni zanim domena zostanie wystawiona. W jakim celu? Pomijając oczywiście czekające aukcje użytkowników. W tej chwili zlapane.pl wygląda na serwis, w którym są tylko aukcje użytkowników. To taki strzał samobójczy wg mnie. Bo albo zlapane.pl wcale nic nie łapie (poza wyjątkami) albo większość złapanych domen trafia do prywatnego portfolio skoro serwis obfituje jedynie w aukcje użytkowników.

I żeby nie było, że chcę Cię na siłę krytykować (właściwie nie Ciebie a serwis) ;) Osobiście bardzo bym chciał żeby złapane.pl stanowiło jakąś rzeczywistą alternatywę dla dropped.pl :lol: Tak dla równowagi na rynku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdyż nikomu nie zależy na polecaniu złapane.pl.

 

Teraz to napisałeś. Już widzę jak trąbisz wszem i wobec, że na aukcji na złapane.pl pojawiła się fajna domena i trzeba ją licytować. Szczególnie w sytuacji gdy sam masz ochotę ją przytulić.

Powiedzmy sobie szczerze reklama i polecanie to interes pb nie nasz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie. Ja dlatego od dłuższego czasu nie dodaję domen do przechwycenia na złapane. Po pierwszym Twoim takim opisie, w którymś wątku, w którym napisałeś, że i tak dodajesz sam do przechwycenia domeny. Z tego wnioskuję, że jeśli ja dodam domenę do przechwycenia i Ty również stwierdzisz, że jest warta przechwycenia to domena wyląduję na aukcji ogólnej. Więc jaki sens ma dodawanie domen do łapania? Nie bardzo chce mi się wierzyć, że w przypadku ciekawych domen ktoś dostanie ją za 20 netto nawet jeśli nikt inny nie doda jej do złapania.

 

Piszę o aukcjach domen, które nie zostały dodane przez nikogo, a wypatrzone przeze mnie. Jeśli daną domenę doda jedna osoba, to prawie zawsze ją dostanie, nawet jeśli wcześniej 'znalazłem ją' na aukcję. To "prawie" to jest niewielki procent domen, które trafiają do mnie, nie na aukcję. A jaki jest sens dodawania, to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć, ale najlepiej wiedzą to ci, którzy mają na koncie już po kilkadziesiąt lub więcej domen przechwyconych dla nich przez Złapane.pl.

 

Poza tym irytowało mnie śledzenie aukcji po info, że domena została złapana.... ble... ble...ble i zostanie wystawiona na aukcji. Brak jasnej informacji kiedy? Nie bardzo rozumiem dlaczego nie od razu tylko dopiero za jakiś czas? Z tego co sprawdziłem na jednej domenie to mija chyba z 5 dni zanim domena zostanie wystawiona. W jakim celu? Pomijając oczywiście czekające aukcje użytkowników. W tej chwili zlapane.pl wygląda na serwis, w którym są tylko aukcje użytkowników. To taki strzał samobójczy wg mnie. Bo albo zlapane.pl wcale nic nie łapie (poza wyjątkami) albo większość złapanych domen trafia do prywatnego portfolio skoro serwis obfituje jedynie w aukcje użytkowników.

 

Tak jak pisałem, 80% (jak nie więcej) domen jest zamawianych przez jedną osobę, dlatego aukcji jest niewiele. Co do wystawiania: oczywiście problemem są tu aukcje użytkowników. Pomyślę nad rozwiązaniem tej sytuacji, może np. zarezerwuję 21:00 na aukcje przechwyconych i 22:00 na aukcje użytkowników. Tymczasem dziś i za dwa dni ruszą wszystkie aukcje przechwyconych domen które się zakolejkowały do tej pory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dodam do przechwycenia domenę powiedzmy bank.pl, ona spada - jestem jedynym który ją dodał to trafi ona do mnie/na aukcję /prywatnego portfolio pb? a jesli na aukcje to czy licytuja wszyscy ktorzy sie zarejestruja na zlapane po uslyszeniu tej nowinki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jesli na aukcje to czy licytuja wszyscy ktorzy sie zarejestruja na zlapane po uslyszeniu tej nowinki?

 

Każdy może licytować. Nie ma aukcji prywatnych. Dlatego wg mnie nie ma sensu dodawanie do przechwytywania. Ciekawe domeny i tak się pojawią na aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W nowej wersji serwisu nie jest ewykluczone że ta metodologia się zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co ze starą wersją serwisu? Bo wydaje mi się że dyskusja rozpoczęła się po tym jak złapana została domena której na czas nie opłacił AMS ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co ze starą wersją serwisu? Bo wydaje mi się że dyskusja rozpoczęła się po tym jak złapana została domena której na czas nie opłacił AMS ?

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie - stara wersja będzie funkcjonować dopóki nie zostanie uruchomiona nowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałoby się, aby:

 

- domeny przechwytywane nie kolidowały z aukcjami użytkowników, nie czekały, ale wchodziły od razu po przechwyceniu, pomysł rozdzielenia godzin jest dobry, o 21 przechwycone, o 22 użytkowników,

 

- potrzebny jest mail indywidualny, bo dodając więcej domen, śledzenie wszystkich aukcji jest niezachęcające,

 

- może nawet lista z domenami i informacją, kiedy i czego można się spodziewać, np. status: jesteś jedynym przechwytującym, potem zmiana, kiedy jest kilku, albo data aukcji publicznej, wtedy można mieć domeny pod pewną kontrolą, i to może motywować do dalszych działań w serwisie,

 

Na koniec istotna kwestia, dotycząca, nie tylko złapane.pl, ale wszystkich serwisów (tych także, które już poległy):

- bez uwzględniania sugestii użytkowników, zmniejszają sie znacznie szanse na sukces,

Share this post


Link to post
Share on other sites
- domeny przechwytywane nie kolidowały z aukcjami użytkowników, nie czekały, ale wchodziły od razu po przechwyceniu, pomysł rozdzielenia godzin jest dobry, o 21 przechwycone, o 22 użytkowników,

 

O, w takim razie od przyszłego tygodnia wchodzi ten system. Domeny przechwycone będą wystawiane tego samego dnia, lub następnego.

 

- potrzebny jest mail indywidualny, bo dodając więcej domen, śledzenie wszystkich aukcji jest niezachęcające,

 

- może nawet lista z domenami i informacją, kiedy i czego można się spodziewać, np. status: jesteś jedynym przechwytującym, potem zmiana, kiedy jest kilku, albo data aukcji publicznej, wtedy można mieć domeny pod pewną kontrolą, i to może motywować do dalszych działań w serwisie,

 

Dopisałem to do rozważenia przy tworzeniu nowej wersji serwisu.

 

Na koniec istotna kwestia, dotycząca, nie tylko złapane.pl, ale wszystkich serwisów (tych także, które już poległy):

- bez uwzględniania sugestii użytkowników, zmniejszają sie znacznie szanse na sukces,

 

Ależ uwzględniam, uwzględniamy, natomiast obecnie serwis zmienia się w niewielkim zakresie, dlatego że cała para idzie w v2 aby była jak najlepsza i jak najszybciej. Będą płatności, będzie reorganizacja aukcji i będą dziesiątki drobnych zmian które cały czas się zbierają pod wpływem użytkowania serwisu oraz sugestii użytkowników. :-) Aha, no i nowy wygląd, może nawet nowe logo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrą rzeczą byłaby informacja o dniu (np. Wtorek, Środa, itp.) zakończenia aukcji - oprócz daty, która oczywiście jest podana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli dodam do przechwycenia domenę powiedzmy bank.pl, ona spada - jestem jedynym który ją dodał to trafi ona do mnie/na aukcję /prywatnego portfolio pb?

Dobre pytanie. Można powiedzieć że występuje tutaj konflikt interesów, tak to jest gdy właściciel serwisu przechwytującego domeny sam jest domainerem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobre pytanie. Można powiedzieć że występuje tutaj konflikt interesów, tak to jest gdy właściciel serwisu przechwytującego domeny sam jest domainerem.

 

Też mi nowość. Przecież od początku występował ten konflikt :) Dać, nie dać, dać, nie dać :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle że do tej pory serwis złapane.pl średnio sobie radził z łapaniem. Teraz skuteczność poprawiła się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×