Jump to content
cannot

Gdzie przechwytywać domeny - mój mały test

Recommended Posts

Post opublikowany 9.10, więc zakładam, że "badanie" dotyczy ostatnich 34 przechwyconych domen - jeśli tak, to wyniki nie odzwierciedlają rzeczywistości; poniżej zestawienie z ostatniego miesiąca (37 domen trzyliterowych bez qxvz). Przy "badaniu" brak informacji o metodologii, więc trudno powiedzieć skąd rozbieżność, niemjniej ilustracja powinna rozwiać wątpliwości.

 

Ej7zDU1.png

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, pb napisał:

Post opublikowany 9.10, więc zakładam, że "badanie" dotyczy ostatnich 34 przechwyconych domen -

Nad tym wpisem pracowałem od ok 2 miesięcy więc nie są to ostatnie 34 przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, cannot napisał:

Nad tym wpisem pracowałem od ok 2 miesięcy więc nie są to ostatnie 34 przechwycenia.

 

To warto by o tym napisać, bo z mojego zestawienia widać, że np. ostatnie 30 dni (10.09-10.10) sytuacja wygląda zupełnie inaczej (premium.pl 56,5%, dropped 39,1%). Kolejne 30 dni znów będą wyglądały inacze itd. Skoro dane są sprzed dwóch miesięcy i w żaden sposób nie odzwierciedlają stanu obecnego, to zamieszczenie takiej informacji jest wymogiem rzetelności dziennikarskiej.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minut temu, pb napisał:

 

To warto by o tym napisać, 

Dodałem informację, w jakim okresie domeny były przechwytywane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby takie "badanie" miało jakiś sens, należałoby zrobić analizę każdego miesiąca z ostatniego roku i opublikować wyniki. Wtedy jakieś wnioski można by wyciągnąć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×