Jump to content
kotos00

skarbonka.pl

Recommended Posts

skarbonka.pl

 

Witam

Mam na sprzedaż domenę skrbonka.pl. Ile myślicie, ze mozna dostać?

Chciałbym ją także gdzieś wystawić ale 10% w aftermarket to raczej przegięcie.

Dzięki za sugestie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowizja od sprzedaży w AM dla domeny wewnętrznej to 5%, Przegięcie to jest na alledrogo.

Domena moim zdaniem bardzo fajna. Moje oczekiwania byłby na poziomie niskiego xx.xxx

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, kotos00 napisał:

na przykład w nazwa.pl jest 0,1% może ją tam wystawię , choc nie wiem czy warto

Tu https://sferadomen.pl/sprzedaz-domen-w-aftermarket-premium-i-home-jednoczesnie/ opisałem jak domenę wystawić na  na sprzedaż u 3 rejestratorów. 

Jeżeli nie chcesz płacić prowizji zamieść na domenie informację, że jest na sprzedaż i jak znajdzie się klient wtedy np. spiszecie umowę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, kotos00 napisał:

image.png.ca7ea1afc7a11a5f9f38073d8d9c8dae.png

 

napisali też że 0 w promocji. Ciekawe jak to rozumieć :)

https://www.nazwa.pl/pomoc/regulaminy/  <--- raczej tu poszukaj co autor miał na myśli. To powyższe to tylko bełkot marketingowy. 

A tak między nami, to nie baw się w giełdę w  nazwa.pl ;) 

Są inne wygodniejsze i sprawdzone giełdy. 

 

ps. domenka nawet fajna :P

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, epson napisał:

Są inne wygodniejsze i sprawdzone giełdy. 

 

Np? Nie jestem handlarzem więc się nie za bardzo znam. Gdzie dać ogłoszenie żeby nie płacić 10% zdzierskiej prowizji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam uruchomić pod domeną formularz kontaktowy z jasną, czytelną informacją, że domena jest na sprzedaż. Jak będzie klient to robisz escrow przez giełdę np. premium.pl i wtedy płacisz za wszystkie formalności 2% ceny.

To nie jest wg mnie wygórowana cena na full obsługę.

Domena bardzo fajna. Myślę, że nie jeden klient by się znalazł za przyzwoite pieniądze.

Wyceny liczbowej jednak się nie podejmę.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, szmiko napisał:

...Wystawiłbym za średnie xx.xxx zł i czekał.

 

Trafione w sedno...za średnie xx xxx na pewno będzie czekał...i to bardzo długo. Może mu życia nie starczyć.. Ta domena nawet w czasie boomu nie była tyle warta.

 

Kotos, skąd wziąłeś 10% prowizji w AM? Przecież przenosząc ją do AM płacisz tylko 5%..

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

I w ogóle czemu "zdzierskiej"? Ktoś Ci ma za darmo dać obsługę giełdy od strony technicznej i całe zaplecze potrzebne do sprzedaży i obrotu domenami ? Co to w ogóle jest za myślenie. Spróbuj dać ogłoszenie w gazecie w takim razie, tam nie płacisz prowizji od sprzedaży, zobaczymy jaki będzie skutek. A domena dobra.

Edited by Deacon
  • Like 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Bazyli napisał:

 

Trafione w sedno...za średnie xx xxx na pewno będzie czekał...i to bardzo długo. Może mu życia nie starczyć.. Ta domena nawet w czasie boomu nie była tyle warta.

 

Bazyli, wincyj wiary ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Bazyli napisał:

 

Trafione w sedno...za średnie xx xxx na pewno będzie czekał...i to bardzo długo. Może mu życia nie starczyć.. Ta domena nawet w czasie boomu nie była tyle warta.

 

Kotos, skąd wziąłeś 10% prowizji w AM? Przecież przenosząc ją do AM płacisz tylko 5%..

Kiedy był ten boom? 10 lat temu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, szmiko napisał:

Kiedy był ten boom? 10 lat temu?

Gdzieś tak albo i dalej. Sam pamiętam, że przy pozycjonowaniu google i inne wyszukiwarki brały bardzo wysoko przy pozycjonowaniu nazwę domeny. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena fajna, ale te średnie xx.xxx to chyba ciut przesadzone.Bank nawet za lokatę o tej nazwie tyle nie zaplaci bo wklei coś do nazwy ze swojego brandu lub wymysli jakąś głupią "skapetkę u dziadka" czy cuś..:D ja bym wyceniał do 10k przy dobrych porywach.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to jeden z tych przykładów, kiedy przespało się najlepszy okres na sprzedaż takiej domeny. Wiadomo że możemy sobie powypisywać różne iksy przy wycenie, ale ciekawe ile osób byłoby w stanie dać taką gotówkę w realu. A no właśnie ;)

 

Jak dla mnie to chłopakowi krzywdę z tymi wycenami robicie, bo napali się na duże pieniądze i ucieknie mu dobra sprzedaż. Za kwoty które tutaj podajecie można kupować całe strony z zapleczem, bazą, niezłą domeną i pozycją w Google. Ja bym autorowi proponował pozbierać od ludzi ich oferty/propozycje (chociażby wypowiadających się w tym temacie) i wybrać sobie tą najlepszą. Nie ma innej drogi na skróty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena, ale nie blokuj się na sprzedaże przez odrealnione troszkę tutaj zaproponowane kwoty. Jeżeli chcesz wystawić na aukcję to najlepiej AM (najwięcej klientów, najmniejsza prowizja), w Nazwa.pl, czy w jakiś Az.pl to do nikogo nie dotrzesz, a jeszcze tylko stracisz nerwy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Marus napisał:

Dla mnie to jeden z tych przykładów, kiedy przespało się najlepszy okres na sprzedaż takiej domeny. Wiadomo że możemy sobie powypisywać różne iksy przy wycenie, ale ciekawe ile osób byłoby w stanie dać taką gotówkę w realu. A no właśnie ;)

 

To jest dział wyceny a nie składania ofert. Domenę wyceniamy zazwyczaj dla KK. Jeżeli ktoś z nas, miałby ją kupić to wiadomo, że nie zaoferuje tyle bo przecież na domenie musi zarobić.

 

Moim zdaniem świetna domena z branży finansowej i powinna znaleźć KK za dobre pieniądze. Ja bym jej na aukcji nie wystawiał.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myśle ze dotarliśmy już do punktu bez odwrotu..

proponuje zamknąć forum i rozdać wszystkie domeny..

jak widać na domenach to już nawet na przysłowiowe waciki się nie zarobi...

takze wszyscy nowi nie idźcie ta droga...

niewiem może drzewa tlenowe to dobry biznes...

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, panh napisał:

A ja myśle ze dotarliśmy już do punktu bez odwrotu..

proponuje zamknąć forum i rozdać wszystkie domeny..

jak widać na domenach to już nawet na przysłowiowe waciki się nie zarobi...

takze wszyscy nowi nie idźcie ta droga...

niewiem może drzewa tlenowe to dobry biznes...

Nie, to po prostu Bazyli sieje wieczny defetyzm. Później networker, Daniel, czy kilofek sprzedają domenę za dobre pieniądze i są zachwyty. Uważam, że trzeba doceniać swoje domeny, oczywiście to wymaga cierpliwości i nie każdego na to stać. Skarbonka na pewno nie jest serwetką.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, szmiko napisał:

Nie, to po prostu Bazyli sieje wieczny defetyzm. Później networker, Daniel, czy kilofek sprzedają domenę za dobre pieniądze i są zachwyty. Uważam, że trzeba doceniać swoje domeny, oczywiście to wymaga cierpliwości i nie każdego na to stać. Skarbonka na pewno nie jest serwetką.

 

Zejdź chłopie na ziemię i przestań bujać w obłokach. Owszem, sporadycznie zdarzają się mega sprzedaże za kwoty nawet 6 cyfrowe, ale w czasach kiedy sprzedaż domeny za kwotę 10k staje się długo komentowanym wydarzeniem to chyba super nie jest. Jak myślisz? 

Defetyzmem nazywasz obecne realia?

NASK notuje spadek ilości zarejestrowanych domen, Premium i AM z miesiąca na miesiąc notuje spadek sprzedaży domen na swych giełdach, Sedo spadek obrotów a Ty mi piszesz głodne kawałki o defetyzmie...

Czas przejrzeć na oczy i zrewidować swoje oczekiwania.

 

Szogun ma racje...wystaw ją na aukcje bez ceny minimalnej...przy sprzyjających wiatrach może z 10k wpadnie, choć bardzo wątpię...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×