Jump to content
Owner

Kto jest właścicielem subdomeny - pytanie prawne

Recommended Posts

Witam,


Mam taki powiedzmy problemy natury prawnej. Będąc na studiach, czyli jakieś 14 lat temu skorzystałem z darmowego hostingu i w ramach takiej usługi opublikowałem stronę w subdomenie użyczonej mi domeny głównej np. owner.domena.pl.

 

Czy na tej podstawie uprawnione jest stwierdzenie, że dzisiaj nadal jestem abonentem tej subdomeny?

 

Drugie pytanie, czy gdyby na takiej stronie znajdował się jakiś link do treści bukmacherskiej, to czy można utrzymywać że to ja "reklamuje" i jestem odpowiedzialny za taką treść,  która została wprawdzie dodana przeze mnie ale 15 lat temu i której nie miałem żadnej świadomości że nadal istnieje do dnia dzisiejszego?

 

Czy gdybym nie miał dostępu do usługi, z której w sposób jednorazowy skorzystałem 14 lat temu, to nadal jestem odpowiedzialny za opublikowane treści?


Pytania teoretyczne :)

 

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie można być właścicielem domeny to subdomeny chyba też...Tyle lat na forum i jak w zlew...

:)

 

Żeby odpowiedzieć na Twoje pytania...Jaki łączył Cię stosunek prawny z abonentem domeny.

Jest to istotne w tym przypadku bo jeśli np.  Zawarłeś bezterminową umowę a i jej nie wypowiedziałeś to nadal jesteś dysponenetem owej subdomeny, i nadal odpowiadasz za treści które się pood nią znajdują.

 

Nadal odpowiadasz za treści które tam umieścileś bez względu na upływ czasu.

 

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź Bazyli :)

 

A czy na gruncie prawa stwierdzenie "kontrolowana domena owner.domena.pl" czyli sformuowanie domena w odniesieniu do subdomeny będzie poprawne? Czy używanie pojęcie domena i subdomena wymiennie w jakimś dokumencie urzędowym jest dopuszczalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Technicznie rzecz biorąc, domena to jest pl, com, net itp., a np. di(.pl) to jest nazwa domeny, ale nie sądzę aby sąd aż tak wnikał w technikalia. A co powiesz o di.com.pl - domena czy subdomena? A może jednak domena trzeciego poziomu, w skrócie domena? :rolleyes:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Owner napisał:

Dzięki za odpowiedź Bazyli :)

 

A czy na gruncie prawa stwierdzenie "kontrolowana domena owner.domena.pl" czyli sformuowanie domena w odniesieniu do subdomeny będzie poprawne? Czy używanie pojęcie domena i subdomena wymiennie w jakimś dokumencie urzędowym jest dopuszczalne?

 

Zależy jaki urząd i jaka sprawa....ale generalnie powinno się używać jednakowego nazewnictwa. W sądzie np. na 99,99% poproszono by Ciebie o wyjaśnienie...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×