Jump to content
bdudzik

TVP przejęła domenę tvpsport.pl

Recommended Posts

Jeśli przeczytasz artykuł to tam czarno na białym jest napisane...

 

 - lata walki

 - udało się odzyskać

 

po takich stwierdzeniach to raczej nie kupili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, retro napisał:

Przeczytaj artykuł!!!

 

Tam jest jasno wszystko napisane.

 

Za szybko postawiłem pytanie, bo forma przejęcia faktycznie jasna, ale ciekawią mnie te lata walki o domenę...  Od 2009 r. i wyroku to w sumie nic nie wiemy co się działo w temacie tej "walki", bo ówczesny abonent przestał prowadzić stronę w ówczesnej formie.

A domena później przez chyba 2 lata była do zakupu za 4500 zł netto. Następnie kilka lat na parkingu...

 

Lata zaniedbań a nie walki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
3 minuty temu, retro napisał:

Jeśli była do odkupienia za 4,5 i mogli mieć ją za tyle bez "lat walki" to są idiotami.

 

Mogli ją mięć za darmo i w sumie też przy wsparciu NASKu bez większych problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Lateralus napisał:

 

Mogli ją mięć za darmo i w sumie też przy wsparciu NASKu bez większych problemów.

 

Tak i dla 4,5 tys zł taka firma czekała latami, aż NASK im ją wyda... można i tak.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę utracone korzyści to ich "darmo" kosztowało pewnie X razy więcej niż te 4,5k ;)

 

Swoją drogą to też jest świetny przykład na to jak dzisiaj rynek domen wygląda... Obracająca miliardami złotych stacja nie widzi sensu zapłaci 4,5k złotych na kluczową dla siebie domenę, ale na stworzenie nowego portalu pewnie bez problemu wyda kilkadziesiąt razy więcej ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Teraz, retro napisał:

 

Tak i dla 4,5 tys zł taka firma czekała latami, aż NASK im ją wyda... można i tak.

 

Teraz, Rerek napisał:

Biorąc pod uwagę utracone korzyści to ich "darmo" kosztowało pewnie X razy więcej niż te 4,5k ;)

 

Swoją drogą to też jest świetny przykład na to jak dzisiaj rynek domen wygląda... Obracająca miliardami złotych stacja nie widzi sensu zapłaci 4,5k złotych na kluczową dla siebie domenę, ale na stworzenie nowego portalu pewnie bez problemu wyda kilkadziesiąt razy więcej ;)

 

Dobre... dobre... :D Gdyby naprawdę chcieli i mieli w tym czasie plany zagospodarowania jej to by domenę odzyskali szybciej. Jeśli ktoś tego tam nie ogarniał to tylko z niewiedzy, a nie ze skąpstwa. Przecież przejęcie takiej domeny by sąd polubowny klepnął na jednym posiedzeniu, to raz. 

 

Dwa. Widać w was "dobrego duszka domeniarstwa". Nadal wam się wydaje, że firmy obracające miliardami MUSZĄ mieć swoje domeny. Dodatkowo nie ma w tym żadnego racjonalnego powodu ani argumentu poza tym, że firma ma pieniądze, a skoro ma pieniądze to niech płaci. To raz.

 

Firmy nie potrzebują domen żeby działać ani prowadzić interesów. To tylko takie nasze domeniarskie mrzonki powtarzane jak mantra od wielu, wielu lat. Wielomiliardowe firmy radzą sobie na .com.pl, com, eu i takie gadanie, że domena "jest dla nich kluczowa" jest śmieszne biorąc pod uwagę gdzie jest domeniarz-hobbysta z domeną, a gdzie wielomiliardowa firma :lol:

 

Proponuję racjonalne myślenie zamiast myślenia życzeniowego. Im szybciej zejdziecie na ziemię tym lepiej dla was.

 

Pozdrawiam cieplutko

Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Lateralus napisał:

 

 

Dobre... dobre... :D Gdyby naprawdę chcieli i mieli w tym czasie plany zagospodarowania jej to by domenę odzyskali szybciej. Jeśli ktoś tego tam nie ogarniał to tylko z niewiedzy, a nie ze skąpstwa. Przecież przejęcie takiej domeny by sąd polubowny klepnął na jednym posiedzeniu, to raz. 

 

Dwa. Widać w was "dobrego duszka domeniarstwa". Nadal wam się wydaje, że firmy obracające miliardami MUSZĄ mieć swoje domeny. Dodatkowo nie ma w tym żadnego racjonalnego powodu ani argumentu poza tym, że firma ma pieniądze, a skoro ma pieniądze to niech płaci. To raz.

 

Firmy nie potrzebują domen żeby działać ani prowadzić interesów. To tylko takie nasze domeniarskie mrzonki powtarzane jak mantra od wielu, wielu lat. Wielomiliardowe firmy radzą sobie na .com.pl, com, eu i takie gadanie, że domena "jest dla nich kluczowa" jest śmieszne biorąc pod uwagę gdzie jest domeniarz-hobbysta z domeną, a gdzie wielomiliardowa firma :lol:

 

Proponuję racjonalne myślenie zamiast myślenia życzeniowego. Im szybciej zejdziecie na ziemię tym lepiej dla was.

 

Pozdrawiam cieplutko

Lateralus

 

Aż szkoda tego komentować...

 

W takim razie po co im tvpsport.pl jak mogli mieć jeszcze szybciej tvpsport.net.pl i na tym też doskonale by sobie radzili?

 

P.S. a tak przy okazji jak tam odkupiłeś już wszystkie domeny z mojej listy czy coś jeszcze zostało...?

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Teraz, retro napisał:

 

Aż szkoda tego komentować...

 

W takim razie po co im tvpsport.pl jak mogli mieć jeszcze szybciej tvpsport.net.pl i na tym też doskonale by sobie radzili?

 

P.S. a tak przy okazji jak tam odkupiłeś już wszystkie domeny z mojej listy czy coś jeszcze zostało...?

 

 

Mogli mieć teraz, teraz potrzebowali, domenę finalnie mają nie wydając na to przy okazji 4500 złotych netto. Profit?

 

PS. Na razie udało mi się uzyskać kontakt do jednego abonenta. Rozmowy trwają.

 

PS.2. Dzięki za tą listę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minut temu, Lateralus napisał:

 

Mogli mieć teraz, teraz potrzebowali, domenę finalnie mają nie wydając na to przy okazji 4500 złotych netto. Profit?

 

PS. Na razie udało mi się uzyskać kontakt do jednego abonenta. Rozmowy trwają.

 

PS.2. Dzięki za tą listę.

Super oszczędność dla tak dużej firmy...pewnie kluczowa jeśli chodzi o ich działania. W sumie mogą też mniej śmiecić w budynkach TV to jeszcze zaoszczędzą na sprzątaczkach. Myślę, że ta

 

Bardzo jestem ciekawy tych rozmów... w sumie to Ci kibicuje, bo to pokazałoby, że jeszcze czegoś musiałbym się nauczyć w tej branży... i ktoś może być skuteczniejszy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 godzinę temu, retro napisał:

Super oszczędność dla tak dużej firmy...pewnie kluczowa jeśli chodzi o ich działania. W sumie mogą też mniej śmiecić w budynkach TV to jeszcze zaoszczędzą na sprzątaczkach. Myślę, że ta

 

Może niech wielomiliardowa firmie sama decyduje na czym oszczędzać, a na czym zarabiać? Kim Ty jesteś by mówić komu na co i po co ma wydawać pieniądze?

 

Przeceniasz wartość domen bo się tym zajmujesz.

Edited by Lateralus
ę na e

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Wybrali drogę sporu - źle bo nie zapłacili.

2. Kupili czyli zapłacili - też źle bo wydali piniędze z "moich" podatków abonamentów itp..

I tak źle i tak niedobrze.

Wygrywają nazwa.pl - home.pl i inni oferujący w latach 2006 -2010 domeny za 0 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 godzinę temu, retro napisał:

A kim Ty jesteś by oceniać wartość domen? chyba odezwała się w Tobie Moralność Kalego...

 

Ale o czym Ty teraz gadasz? Ktoś zarejestrował domenę z brandem TVP Sport, a Ty mi mówisz że przeceniam wartość domen bo nie wyceniam cybersquattingu na 4500 złotych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lateralus napisał:

 

Ale o czym Ty teraz gadasz? Ktoś zarejestrował domenę z brandem TVP Sport, a Ty mi mówisz że przeceniam wartość domen bo nie wyceniam cybersquattingu na 4500 złotych?

 Gadam o tym... że nie masz monopolu na komentowanie...

 

i nie mówię, że przeceniasz wartość domen tylko, że ich nie doceniasz... więc czytaj ze zrozumieniem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka zażarta dyskusja się wywiązała, a nikt nie pokusił się o wrzucenie linka do aukcji, na której zdobyli tę domenę:

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2428327

Po raz kolejny możemy się przekonać, że możliwość dołączania do aukcji przechwyconej domeny działa na szkodę osób, które zamówiły przechwycenie danej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Domena została zakupiona na aukcji domen przechwyconych AM...Osoba która ją kupiła dołączyła do aukcji w dniu przechwycenia. Zakup został zrealizowany na potrzeby TVP...
Tyle mogę napisać...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, retro napisał:

To dlaczego z artykułu można się dowiedzieć, że na drodze prawniej przejęli domenę?

 

Pewnie dlatego że redaktorzyna chciał zablysnąć wiedzą na temat tej domeny...Gdzieś coś mu dzwoniło tylko nie wiedzial w jakim kościele...

 

Tak że kolega KK ma całkowitą rację...
:)
 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Bazyli napisał:

 

Domena została zakupiona na aukcji domen przechwyconych AM...Osoba która ją kupiła dołączyła do aukcji w dniu przechwycenia. Zakup został zrealizowany na potrzeby TVP...
Tyle mogę napisać...

Nie byłem do końca pewny, bo to jakiś czas temu, ale tak mnie się właśnie wydawało

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, kK napisał:

Nie byłem do końca pewny, bo to jakiś czas temu, ale tak mnie się właśnie wydawało

 

Wszystko się zgadza...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
2 godziny temu, THE WALL napisał:

@Later wychodź z nory... komentuj sytuację, jak to kupili przechwyconą??? powinni poczekać aż ktoś opłaci i iść na drogę sądową????? 1000 w PLECY!

 

Możesz napisać to jeszcze raz ale po polsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×