Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

2 minuty temu, Dick napisał:

Dostałem dzisiaj e-mail następującej treści:

 

"Podczas rejestracji w nazym serwisie podałeś na swoim koncie numer NIP-EU celem otrzymywania faktur europejskich (bez naliczonego podatku VAT).

Niestety, po sprawdzeniu podanego numeru NIP-EU wykryliśmy że Twoja firma nie jest zarejestrowana do celów podatku VAT w Unii Europejskiej.

Prosimy o sprawdzenie czy rejestracja Twojej firmy do celów podatku VAT jest prawidłowa. Jeśli podczas kolejnego sprawdzenia Twoja firma nadal nie będzie zarejestrowana dla celów podatku VAT w Unii Europejskiej, nastąpi automatyczna zmiana sposobu fakturowania na Twoim koncie."

 

Naprawcie ten mechanizm bo firma jest czynnym podatnikiem VAT UE - sprawdzone przed chwilą we VIES.

Mechanizm został naprawiony, proszę o przejście na stronę "Finanse"->"Dane i waluta do rozliczeń" i zaktualizowanie ustawień. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Zuzka napisał:

Mechanizm został naprawiony, proszę o przejście na stronę "Finanse"->"Dane i waluta do rozliczeń" i zaktualizowanie ustawień. 

 

To przy okazji naprawcie prosze od razu blad, ktory powoduje, ze klientom, ktorzy mieli podany NIP nie-EU, po migracji w panelu wyswietla sie magicznie NIP z "PL" z przodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będąc zalogowanym i wchodząc na swoją listę domen nie ma możliwości kliknięcia domeny, żeby zobaczyć jak prezentuje się strona z ofertą sprzedaży, trzeba wpisywać jej nazwę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy zostanie naprawione to pole widok na liście domen, nie można normalnie pracować... Albo przywróćcie do wyboru stary model listy domen, żeby móc na razie funkcjonować, a nie przełączać się co chwilę między opcjami widoku, które nie działają, żeby widzieć podstawowe informacje :/ Do mojego modelu pracy potrzebuję 3 parametrów, które jakaś mądra głowa dała akurat do informacji podstawowych Z KTÓRYCH MOGĘ WYBRAĆ DO WYŚWIETLANIA TYLKO JEDNĄ OPCJĘ. Jak sama nazwa wskazuje INFORMACJE PODSTAWOWE i każecie użytkownikowi wybrać tylko jeden parametr... Natomiast w informacjach dodatkowych są rzeczy zupełnie zbędne lub niedziałające po włączeniu. 

 

Swoją drogą naprawdę masakra z tą nową listą domen. Jak dla mnie jest 5 kroków w tył w porównaniu do starej... Odnowienie domeny wymaga ode mnie teraz 5 kliknięć myszy włącznie z powrotem do strony głównej i przejściem przez 3 okna, gdzie kiedyś był to jeden szybki klik, wszystko w tle nadal będąc na liście i po sprawie. Kto to wymyślił? Powinien otrzymać nagrodę domenowego kaktusa. Zamiast przyspieszać naszą pracę to ją zdecydowanie opóźniacie, co jest irytujące. Kto to testował? Czy te osoby testujące miały do czynienia ze starą wersją? Dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie i nie dam rady pracować z taką listą domen. Jak można tak zepsuć coś, co było rozwiązane idealnie? Po co zmieniać idealne rozwiązania? Nie potrafię znaleźć najmniejszego logicznego powodu.

 

 

Edited by CzarnyElo
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chryste Panie, kto się za redesign zabiera bez ux designera?

 

Z uwag, które (chyba) się nie pojawiły jeszcze - na liście domen wygasających widzę domeny z datą usunięcia z rejestru, zamiast datą wygasania. Operując na tych datach wszystkie moje domeny byłyby nieaktywne przez 1/12 okresu abonamentowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś wie gdzie teraz jest Kupię domene czy też Poszukuje domeny?

Gdzieś się ukryło czy wcale nie ma?

 

 

 

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, cannot napisał:

Co z lista poleconych? W poprzedniej wersji byl podglad statystyk jezeli chodzi o poleconych

Była chyba informacja, że program partnerski zostanie zlikwidowany (albo zmieniony). Pewnie dlatego nie widzisz listy poleconych.

Czy zdarzenia (dawniej https://www.aftermarket.pl/market_events.php ) są gdzieś dostępne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie jakby wrócił ten panel zarządzania kontem, który był dostępny po kliknięciu tych kwadracików po lewej.
Bo większość strony głównej giełdy regularni użytkownicy znają już na pamięć... A przydałby się szybki wgląd we własne "sprawy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę to jest nieintuicyjne. Przeważnie po prostu użytkownicy narzekają bo się do czegoś przyzwyczają, ale tutaj mają prawo narzekać bo dla niektórych narzędzie pracy po prostu się zepsuło. Widzę sporo usprawnień i z racji zmiany architektury kodu mnóstwo pracy, ale same doświadczenie, jeśli chodzi o funkcjonalność mam również negatywne. Dla mnie na pierwszy rzut oka to zbyt dużo wyeksponowanych informacji nieprzydatnych i trzeba szukać tych, które faktycznie się używa. Zamówcie jakiś porządny audyt UX i poprawiajcie. Powodzenia.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i na mnie też trafiło. Zrobiłem literówkę przy wyborze loginu, co prawda system zapytał czy na pewno, bo nie będzie można zmienić, ale okno przysłoniło mi pole tekstowe, które przed chwilą błędnie uzupełniłem.

 

Pal licho login, ale ten nowy design, dramat. Pisze to jako osoba, która pewnie jako jedna z niewielu była zadowolona z nowego allegro.


Polecicie innego rejestratora do utrzymywanie około 50 domen w podobnych cenach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, necik napisał:

Czy zdarzenia (dawniej https://www.aftermarket.pl/market_events.php ) są gdzieś dostępne?


Obecnie:

https://www.aftermarket.pl/Market/Events/List/

 

 

1 godzinę temu, damien napisał:

Fajnie jakby wrócił ten panel zarządzania kontem, który był dostępny po kliknięciu tych kwadracików po lewej.
Bo większość strony głównej giełdy regularni użytkownicy znają już na pamięć... A przydałby się szybki wgląd we własne "sprawy".


Teraz tak to wygląda:
https://www.aftermarket.pl/User/Account/
 

Znajdziesz to miejsce klikając na to pokrętło od ustawień w prawym górnym rogu.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracam do sprawy wylogowywania. Częstotliwość, z jaką jestem wylogowywany to mniej więcej co kilka minut. Dobrze to widać w mojej historii logowania. Co jeszcze bardziej wkurzające, jestem wylogowywany nie na jednej karcie, a na prawie wszystkich, na których mam otwarte strony Aftermarket. Miałem otwarte ok. 30 aukcji i po wylogowaniu na prawie wszystkich kartach miałem tę wkurzającą stronę https://www.aftermarket.pl/user/loggedout.html, z której cofnięcie nie spowodowało powrotu do strony aukcji, ale w większości przypadków zobaczyłem bezużyteczną dla mnie wtedy stronę „Wiadomość do abonenta domeny”.

 

Uprzejmie przypominam, że do piątku, nawet jeżeli wylogowanie było celowe i zainicjowane przez samego użytkownika, to wylogowanie i odświeżenie strony następowało tylko na tej karcie, na której rzeczywiście nastąpiło wylogowanie, a o pozostałe karty, na których były otwarte strony giełdy, nie trzeba było się martwić, dopóki się ich samemu nie odświeżyło.

 

Na listach aukcji dajcie odnośniki https://www.aftermarket.pl/Market/Auction/?id=jakasliczba, a nie https://www.aftermarket.pl/domena/domena.pl, co umożliwi odwiedzenie strony aukcji również po jej zakończeniu.

 

A na stronach https://www.aftermarket.pl/przechwyc/ musi być od razu widoczna informacja, czy dana domena już została dodana do przechwycenia, czy jeszcze nie. Wystarczy, że przycisk „Przechwyć domenę” będzie wyszarzony, jeżeli już zleciliśmy przechwycenie tej domeny, a kolejne przyciśnięcie tego samego przycisku powinno spowodować usunięcie zlecenia i przywrócenie pomarańczowego koloru. Wszystko na jednej i tej samej stronie bez zbędnego przechodzenia na kolejną bezsensowną stronę.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Bazyli napisał:

Ktoś wie gdzie teraz jest Kupię domene czy też Poszukuje domeny?

Gdzieś się ukryło czy wcale nie ma?

 

 

nie ma wcale, czytaj Bazyli wątek a nie smaruj tylko po AM ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Bazyli napisał:

A gdzie jest ilość obserwujących domenę ?

 


Jeżeli chcesz mieć widok podobny do poprzedniego, to wejdź w Domeny > Lista Twoich domen, a następnie po prawej stronie w Widok. W Informacje podstawowe ustaw sobie Ruch i zarobki z parkingu , a w Informacje dodatkowe Statystyki giełdy domen. Wtedy pojawi się też ilość obserwujących. Chyba tylko Cena domeny na giełdzie w Widoku nie działa najlepiej.
Wygląda na to, że już Cena domeny na giełdzie działa prawidłowo.

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Kangur napisał:


Jeżeli chcesz mieć widok podobny do poprzedniego, to wejdź w Widok (po prawej stronie Domeny > Lista Twoich domen) i w Informacje podstawowe ustaw sobie Ruch i zarobki z parkingu , a w Informacje dodatkowe Statystyki giełdy domen. Wtedy pojawi się też ilość obserwujących. Chyba tylko Ceny domeny na giełdzie w Widoku nie działa najlepiej.


dzieki, też tego szukałem ale za to podgląd obserwowanych i ilości odwiedzin w panelu "twoje aukcje" gdzieś zniknął, kiedyś to było wygodniejsze teraz nie widzę tej funkcji 

Edited by jacek1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie możliwość włączenia starego aftermarketu?

Czy zamierzacie zlecić ux i grafikę profesjonalistom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny => Lista Twoich domen => Widok

Takie są optymalne ustawienia, żeby to chociaż trochę przypominało poprzedni panel:
1827649964_listadomenwidok.jpg.d4ef712b2bd7e6cd792edc67cad14f4b.jpg


Niestety, te ustawienia się nie zapisują (!!)
I trzeba to póki co ustawiać codziennie.
Nie wiem kto wymyślił alfabetyczne sortowanie domen jako domyślne,
ale też musi być możliwość zmiany domyślnego sortowania listy domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekamy na zmianę listy domen i to powinien być w tej chwili priorytet, bo z obecną nie da się sprawnie pracować.

 

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie https://www.aftermarket.pl/Catch/List/ proszę zamienić miejscami kolumny Dodano i Wygasa. Może to drobna zmiana, ale znacznie zwiększy użyteczność tych kolumn i czytelność. Najważniejsze jest przecież to, żeby wiedzieć, kiedy domena wygasa, a nie kiedy została dodana do przechwycenia.

 

No i usunęliście kolumnę, w której była informacja, od kiedy domena była zarejestrowana, a to o wiele ważniejsza informacja niż to, kiedy zleciliśmy przechwycenie. Przywróćcie ją jak najszybciej.

 

No i koniecznie jak najszybciej dodajcie na tej samej stronie jakiś znaczek do domen, które mają założone opcje. Teraz to ja muszę usunąć z listy również te domeny, które mają opcje, bo nie mam czasu sprawdzić, które mają, a które nie.

 

Kolejną rzeczą, która spowodowała, że dużo ostrożniej zamierzam dodawać domeny do przechwycenia w Aftermarket, jest to, że usunęliście ze stron ofert jawną informację o tym, ile osób daną domenę obserwuje. Wprawdzie użytkownik, który wystawił daną domenę na giełdę, mógł tę informację ukryć, ale chyba większość osób tego nie robiła i wejście na stronę aftermarket.pl/domena/domena.pl pozwalało sprawdzić liczbę obserwujących i odpowiednia wysoka liczba mnie najczęściej przekonywała, żeby daną domenę dodać do przechwycenia. Tajemnicą poliszynela jest, że nie tylko dla mnie była to bardzo ważna wskazówka ;).

Edited by Domenatorix
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie nowe ustawienia się zapisały i bez problemu widać założone opcje. Fakt, że dopiero po ponownym zalogowaniu to zauważyłem, ale to wszystko jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jestem bez przerwy wylogowywany.

 

2. Zacząłem dostawać spam poprzez formularze kontaktowe domen. Mogę albo zablokować klientom możliwość wysyłania wiadomości (bezsens), albo przesiewać spam w poszukiwaniu prawdziwych zapytań (bezsens).

 

 

sp.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robię porządek w spersonalizowanych newsletterach (subskrybowane wyszukiwania) i chciałbym dodać kilka wyszukiwań z dwoma znakami, ale niestety nie mogę, bo jest ograniczenie do minimalnie trzech znaków... Czy jest możliwość zmiany ograniczenia do minimalnie dwóch znaków?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×