Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

6 godzin temu, entersite napisał:

Iove.plhttps://www.aftermarket.pl/domena/iove.pl/

lekarz.plhttps://www.aftermarket.pl/domena/iekarz.pl/

Mam nadzieję, że to pójdzie w newsletterze do osób które mnie obserwują

 

PS. chciałem też mieć Ieasing.pl, ale AM mnie przechytrzył https://www.aftermarket.pl/domena/ieasing.pl/

 

A tak mnie kusił dzisiaj ten lekarz.pl (iekarz.pl) już chciałem klikać KT ale głos w głowie szeptał, sprawdź whois, sprawdź whois idioto... Dobrze, że go posłuchałem

 

Druga sprawa:

W wyszukiwarce wpisuję   "gotowka" mam wystawioną na sprzedaż gotowka.net (jak coś sprzedam wraz z zawartością ;) ) a wypluwa mi, że gotowka.net jest niedostępna. Pytam się CZEMU????? W PA widnieje jako "Domena wystawiona na sprzedaż"

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Domenatorix napisał:

 

Podobają mi się również tłumaczenia nazw domen, które mimo że automatyczne (bo kto by chciał marnować na to swój cenny czas?), to wydają się również w ogromnej większości przypadków bezbłędne i również, jeżeli ktoś się nie zgadza z tłumaczeniem, to niech je sobie poprawi, lub całkowicie ukryje tłumaczenia. Ciekawie będzie obserwować, jak ta funkcja wpłynie na sprzedaże na giełdzie.

 

Moja opinia na temat tych tłumaczeń jest taka, że opcja ta może być przydatna i ma sens jedynie jeżeli będzie wybierana obligatoryjnie od strony kupującego. Czyli to nie sprzedawca ustawia sobie możliwość wyświetlania tłumaczeń domen, ale kupujący. Wchodzi dajmy to Hiszpan na giełdę i na starcie dostaje komunikat, że system może przetłumaczyć nazwy domen na wybrany język oraz informacja, że tłumaczenia mogą być niepoprawne i przed zakupem domeny należy je zweryfikować. Polakom opcja tłumaczeń się nie pokazuje, bo i po co, ewentualnie w panelu mogą sobie to ustawić jeżeli chcą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Moja opinia na temat tych tłumaczeń jest taka, że opcja ta może być przydatna i ma sens jedynie jeżeli będzie wybierana obligatoryjnie od strony kupującego. Czyli to nie sprzedawca ustawia sobie możliwość wyświetlania tłumaczeń domen, ale kupujący. Wchodzi dajmy to Hiszpan na giełdę i na starcie dostaje komunikat, że system może przetłumaczyć nazwy domen na wybrany język oraz informacja, że tłumaczenia mogą być niepoprawne i przed zakupem domeny należy je zweryfikować. Polakom opcja tłumaczeń się nie pokazuje, bo i po co, ewentualnie w panelu mogą sobie to ustawić jeżeli chcą.

Docelowo tak bedzie zrobione - uzytkownik sam bedzie decydowal :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem malkontentem. Od dawna szukałem powodów do przeniesienia domen z Aftermarket. Tym razem wprowadzając odpłatne pakiety monitorowania przelali dla mnie czarę goryczy.

 

Od biedy utrzymuję około 30 różnych domen do monitorowania. To nie jest dla mnie być, albo nie być. Teraz miałbym za to płacić 10 zika miesięcznie. Bazują na tym, że to niby niewiele, każdy dorzuci i będzie dodatkowy zysk.

Dziękuję - zrobię sobie samemu skrypcik.

 

Dla zasady Zabiorę od nich 300 domen tam gdzie NIE jest drożej i do tego nie płaci się kar za spóźnienie w opłacie za przedłużenie.

 

Do tego ich BOK - jakieś osoby z łapanki, które umieją udzielać tylko standardowe odpowiedzi. Dopiero po wymianie średnio 3 maili z tłumaczeniami jak do blondynki, przekazywali moje sprawy do kogoś bardzo konkretnego, kto fachowo rozwiązywał problem.

 

Chcieli zarobić 10 zł miesięcznie ?? Stracą  ! 10 lat utrzymywałem u nich domeny z niby rabatami z łaski za ilość domen....

 

Przeniesienie 300 domen to kupa roboty ?? Mam na to 365 dni i sukcesywnie zrobię bez najmniejszego problemu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dzisiejszej fakturze mam dwa pola Data Faktury, i na jednym z nich jest kwota zamiast daty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

na liscie opcji brak pozycji "data rejestracji domeny" - nie wiem jak innym, ale mnie sie to przydaje (przy wiekszej liczbie opcji to duza wygoda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodawanie domen do obserwowanych: jest gorzej, niż wcześniej. Obserwowanie jest to na tyle powtarzalna i mało istotna sprawa, że przejście na nową stronę, by je zaakceptować, wydaje się zbędne. Może dałoby się po prostu ulepszyć pod względem UX poprzedni mechanizm? Tzn. z poziomu strony domeny móc zaznaczyć checkboksa i tyle?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Noname napisał:

 

Prosze o przyklad domeny, ktorej po wpisaniu w formularzu rejestracji - nie widac w sugerowanych przy kolumnie Domeny na gieldzie.

 

xeyMgWZ.png

 

Po wpisaniu konkretnej domeny powinna pojawiać się ona pierwsza na liście domen dostępnych do kupienia na giełdzie domen.

  • Like 2
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie jestem zwolennikiem wprowadzania nowych rzeczy do serwisu (chyba byłem jednym z nielicznych który bronił AM w tej kwestii), aczkolwiek nie spodziewałem się że ten nowy AM to będzie wywrócenie do góry nogami i że to wszystko będzie działać na zupełnie nowej stronie.

 

Nie byłbym może tak krytyczny jak niektórzy domagający się zatrudniania UX Designerów celem napisania wszystkiego na nowo, aczkolwiek nie sposób odnieść wrażenie że ta zmiana całego layoutu jest zupełnie niepotrzebna. Można było dodać te bajery, w samej stronie wprowadzić lekkie modyfikacje i wszystko byłoby w porządku, a i błędów byłoby pewnie znacznie mniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
4 minutes ago, necik said:

 

xeyMgWZ.png

 

Po wpisaniu konkretnej domeny powinna pojawiać się ona pierwsza na liście domen dostępnych do kupienia na giełdzie domen.

mam dokladnie to samo - szukana domena jest nigdzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim przypadku, zmiany wprowadzone strasznie wydłużyły mi pracę:

 

1. To normalne że jestem wylogowywany co kilka godzin ?  W starym AM była możliwość pamiętania nawet na 12 dni...

2. To klikanie w captcha obrazki przy sprawdzaniu whois to jakaś kpina.  To ma tak być czy to jakiś błąd ?

Są jakieś dziennie limity sprawdzania whois bo już po kilkudziesięciu , pokazują się obrazki do przeklikania, które z resztą nawet jak sie dobrze kliknie to czasem nie wystarczy i pojawiają się nowe... i dawaj od nowa  MASAKRA

W starym AM limit to było sprawdzenie kilkuset domen...

 

Powyższe niesamowicie spowalniają prace a miało być lepiej , szybciej i piękniej...

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, necik napisał:

 

xeyMgWZ.png

 

Po wpisaniu konkretnej domeny powinna pojawiać się ona pierwsza na liście domen dostępnych do kupienia na giełdzie domen.

Dokładnie o tym piałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy próbie ustawienia ceny Kup Teraz dla grupy domen i kliknięciu Zapisz ceny nie następuje przejście do potwierdzenia, tak jak w przypadku pojedynczych domen, lecz wyświetla się lista domen ustawiona alfabetycznie w widoku Informacje podstawowe / Rejestracja i wygaśnięcie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, apze napisał:

Na dzisiejszej fakturze mam dwa pola Data Faktury, i na jednym z nich jest kwota zamiast daty.

 

Tak - temat dotyczyl faktur dla VAT_EU - zostal juz poprawiony :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, retro napisał:

Dokładnie o tym piałem

 

Blad oczywiscie istnieje i zostanie w najblizszych godzinach poprawiony :) 

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minut temu, hans_2000 napisał:

na liscie opcji brak pozycji "data rejestracji domeny" - nie wiem jak innym, ale mnie sie to przydaje (przy wiekszej liczbie opcji to duza wygoda)

 

System pokazuje kiedy domena, na ktora mamy opcje wygasa w tabeli :) Ale dodamy tak zeby bylo widac rowniez date rejestracji/czy tez wzorem starego systemu.

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo ktoś musi być pierwszy... zamierzam próbnie wystawić domenę pod akcje pożyczkową i mam pytania.

 

10% jest w skali roku czyli jak wystawię aukcje o pożyczkę na 6 mc to będę musiał oddać o 5% więcej? Wydudaje się ligiczne, że tak jest ale wolę dopytać.

 

5% prowizji jest jak rozumiem dla AM bez względu na okres pożyczki?

 

Co się w tym okresie dzieje z domeną? kto ją ma w panelu i co na niej i kto może umieszczać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
1 minute ago, Noname said:

 

System pokazuje kiedy domena, na ktora mamy opcje wygasa w tabeli :)

no w sumie racja, wychodzi prawie na jedno; dla niektorych domen daty rejestracji i wygasania sa zupelnie rozne, ale to niewielki odsetek

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minut temu, sebastian0000 napisał:

W moim przypadku, zmiany wprowadzone strasznie wydłużyły mi pracę:

 

1. To normalne że jestem wylogowywany co kilka godzin ?  W starym AM była możliwość pamiętania nawet na 12 dni...

2. To klikanie w captcha obrazki przy sprawdzaniu whois to jakaś kpina.  To ma tak być czy to jakiś błąd ?

Są jakieś dziennie limity sprawdzania whois bo już po kilkudziesięciu , pokazują się obrazki do przeklikania, które z resztą nawet jak sie dobrze kliknie to czasem nie wystarczy i pojawiają się nowe... i dawaj od nowa  MASAKRA

W starym AM limit to było sprawdzenie kilkuset domen...

 

Powyższe niesamowicie spowalniają prace a miało być lepiej , szybciej i piękniej...

 

 

1. Po przeladowaniu stron, problem juz nie powinien wystepowac - prosimy w razie co o informacje

2. Niestety NASK wymaga Captchy przy whois :( Pomyslimy nad jakas lzejsza jej wersja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, hans_2000 napisał:

mam dokladnie to samo - szukana domena jest nigdzie... 

To jest jedna kwestia, szukana domena powinna być widoczna w lewym górym rogu w jakiś sposób odróżniająca się a tak to klient widzi imprezy.waw.pl itd. To nie jest prosprzedaż naszej domeny a tysiące alternatyw.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat nie dotyczy co prawda zmian w nowej wersji, ale może przy okazji prac, dałoby się przemyśleć tę kwestię.
Obserwowanie aukcji domen przechwyconych, których przechwycenia się nie zleciło. Teraz nie da się tego zrobić, trzeba najpierw dołączyć do aukcji. Jest to trochę bez sensu, bo fajnie byłoby móc zdecydować o tym przed samym końcem aukcji - jeśli cena jeszcze nie przebiła naszego budżetu.
Do tej pory wygląda to tak, że trzeba obserwować taką aukcję na własną rękę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z tymi PORTFOLIO?! Moje nie działa, mimo, że ustaliłem domenę i przekierowałem ją na serwery DNS Aftermarket... Czy komuś to działa i może podzielić się linkiem, żebym mógł zobaczyć jak to wygląda?

 

Jak tam idzie dostosowanie listy domen pod starą, idealnie rozwiązaną wersję?

 

Dla przypomnienia cytuję siebie...

 

Cytat

 

Kiedy zostanie naprawione to pole widok na liście domen, nie można normalnie pracować... Albo przywróćcie do wyboru stary model listy domen, żeby móc na razie funkcjonować, a nie przełączać się co chwilę między opcjami widoku, które nie działają, żeby widzieć podstawowe informacje :/ Do mojego modelu pracy potrzebuję 3 parametrów, które jakaś mądra głowa dała akurat do informacji podstawowych Z KTÓRYCH MOGĘ WYBRAĆ DO WYŚWIETLANIA TYLKO JEDNĄ OPCJĘ. Jak sama nazwa wskazuje INFORMACJE PODSTAWOWE i każecie użytkownikowi wybrać tylko jeden parametr... Natomiast w informacjach dodatkowych są rzeczy zupełnie zbędne lub niedziałające po włączeniu. 

 

Swoją drogą naprawdę masakra z tą nową listą domen. Jak dla mnie jest 5 kroków w tył w porównaniu do starej... Odnowienie domeny wymaga ode mnie teraz 5 kliknięć myszy włącznie z powrotem do strony głównej i przejściem przez 3 okna, gdzie kiedyś był to jeden szybki klik, wszystko w tle nadal będąc na liście i po sprawie. Kto to wymyślił? Powinien otrzymać nagrodę domenowego kaktusa. Zamiast przyspieszać naszą pracę to ją zdecydowanie opóźniacie, co jest irytujące. Kto to testował? Czy te osoby testujące miały do czynienia ze starą wersją? Dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie i nie dam rady pracować z taką listą domen. Jak można tak zepsuć coś, co było rozwiązane idealnie? Po co zmieniać idealne rozwiązania? Nie potrafię znaleźć najmniejszego logicznego powodu.

 

 

 

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, CzarnyElo napisał:

Co z tymi PORTFOLIO?!  Czy komuś to działa i może podzielić się linkiem, żebym mógł zobaczyć jak to wygląda?


http://www.dilerdomen.pl/

 

Przy okazji - widzę, że w portfolio przycisk "Pokaż kategorie" nie działa...
To sobie dopiszcie to do listy zadań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie portfolio: strzałka na kolejną stronę nie działa (pozostaje na pierwszej).

 

@Noname czy można liczyć, że zapoznajecie się z wszystkimi zamieszczanymi w tym wątku uwagami? Czy lepiej przesyłać uwagi mailem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×