Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

8 minut temu, Noname napisał:

 

Tak jak pisalem - stawiamy na bezpieczenstwo. To dodatkowe zabezpieczenie domen, w momencie kiedy ktos niepowolanie mialby dostep do Pana konta i probowalby zmiana kontaktu pozniej w krotkim czasie wytransferowac domeny - system to blokuje. Wlasciciel konta ma informacje o zmianie na swoim mailu wiec ma czas na reakcje. Zmienil Pan kontakt i zaraz probowal starac sie o authinfo dlatego system zareagowal w ten sposob.

 Oczywiscie support po weryfikacji bedzie sie z Panem kontaktowal dzis :)

 

Nie zmienialem kontaktu, zrobil to Aftermarket.pl, bo domene zakupilem na gieldzie. I jak dlugo teraz nie bede mogl pobrac kodu authinfo? Troche to bezsensu. A gdybym zaraz po zmianie kontaktu domene chcial sprzedac i mial na to np. tylko godzine? Poza tym, w takim razie przy probie pobrania kodu authinfo system wyswietla bledny komunikat "Od czasu ostatniego transferu nie minęło 5 dni", ktory ma sie nijak do stanu faktycznego.

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, abc napisał:

 

Nie zmienialem kontaktu, zrobil to Aftermarket.pl, bo domene zakupilem na gieldzie. I jak dlugo teraz nie bede mogl pobrac kodu authinfo? Troche to bezsensu. A gdybym zaraz po zmianie kontaktu domene chcial sprzedac i mial na to np. tylko godzine? Poza tym, w takim razie przy probie pobrania kodu authinfo system wyswietla bledny komunikat "Od czasu ostatniego transferu nie minęło 5 dni", ktory ma sie nijak do stanu faktycznego.

O tym samym ostatnio dyskutowałem z przez tickety. Klient kupił ode mnie domenę bezpośrednio, ja zmieniłem dane abonenta na klienta (cesja praw do domeny) i chce pobrać kod authinfo i podać go klientowi... A tu zonk, komunikat że transferowałem domenę a to nie prawda. Kod zablokowany bo zmieniłem dane abonenta...

I co mam klientowi powiedzieć ? Czekaj Pan następne 5 dni ?

Zmiana bez sensu wg. mnie. Nikt czegoś takiego nie stosuje, po co to ? Mieliście nam ułatwić życie po zmianach a póki co  tylko utrudniacie...

Edited by sebastian0000
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minut temu, sebastian0000 napisał:

O tym samym ostatnio dyskutowałem z przez tickety. Klient kupił ode mnie domenę bezpośrednio, ja zmieniłem dane abonenta na klienta (cesja praw do domeny) i chce pobrać kod authinfo i podać go klientowi... A tu zonk, komunikat że transferowałem domenę a to nie prawda. Kod zablokowany bo zmieniłem dane abonenta...

I co mam klientowi powiedzieć ? Czekaj Pan następne 5 dni ?

Zmiana bez sensu wg. mnie. Nikt czegoś takiego nie stosuje, po co to ? Mieliście nam ułatwić życie po zmianach a póki co  tylko utrudniacie...

 

System byl za czuly - w najblizszej poprawce zniknie ograniczenie dla kupujacego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

moze mi ktos podpowiedziec, gdzie sprawdzic w panelu statystyki dzienne domeny wystawionej na sprzedaz na AM ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy planujecie wprowadzenie mechanizmu sprzedaży subdomen w domenach utrzymywanych w serwisie? Było o tym wspomniane w dyskusji, jednakże temat ucichł.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już ktoś o tym wspomniał mimochodem, ale chciałem poznać Wasze zdanie. Podczas przeglądania profilu sprzedającego dostępny jest dla każdego wgląd w Ostatnie zdarzenia na giełdzie. De facto to nie n ostatnich zdarzeń, ale u mnie zdarzenia od 2012 roku. Można zapoznać się ze wszystkimi domenami, jakie dany sprzedawca posiadał, jak zmieniał ceny,  które domeny wystawiał na aukcje (na marginesie nie ma żadnej informacji na temat sprzedaży domen). Teraz jedynym rozwiązaniem, żeby to ukryć jest ukrycie swojego profilu, ale to jednocześnie uniemożliwia innym dodawanie takiego sprzedawcy do obserwowanych.

 

Moim zdaniem taka lista zdarzeń nie powinna być udostępniana publicznie, ewentualnie powinna być możliwość wyboru, czy ją pokazywać. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

ps. W trakcie gdy piszę ten post zauważam jednocześnie zmiany na stronie profilu. Pojawiło się okienko wyboru "wybierz podstronę", w którym można wybrać "Lista zdarzeń na giełdzie" (po wybraniu pojawia się błąd). Jak to teraz wygląda u Was?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 4.04.2019 o 08:09, arve_lek napisał:

Ceny za przedłużenie domen  pl 200+ większe niż w ovh dla jednej sztuki. Pora robić ewakuację.

 

Ja już wyjeżdżam z 300+. Ty 200+, to już 500+ .....

Może to dla nich nic, ale może jeszcze trochę innych też się ewakuuje.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w nowym AM jest gdzieś czyściciel domen? Bo nie umiem znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.04.2019 o 18:54, vul napisał:

Czy w nowym AM jest gdzieś czyściciel domen? Bo nie umiem znaleźć.

 

Formularz do rejestracji domen już czyści .

 

A jak mam pytanie, czy znalazł ktoś miejsce gdzie można obejrzeć zrealizowane opcje?

W starym AM była zakładka "zrealizowane opcje", teraz jedynym chyba potwierdzeniem realizacji opcji jest wiadomość mejlowa z tego co widzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, mwyczolkowski napisał:

Formularz do rejestracji domen już czyści .

 

Nie, nie czyści (screen). Chodzi mi o takie działanie jak było wcześniej- podaję tekst dowolny z domenami i w wyniku mam same domeny.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast nadal nie wiem co się dzieje z domeną po realizacji opcji : nie ma jej w liście domen do opłacenia ani nigdzie nie mogę znaleźć. Czas od realizacji już około 2 godziny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.04.2019 o 19:26, Noname napisał:

1. Po przeladowaniu stron, problem juz nie powinien wystepowac - prosimy w razie co o informacje

Dlaczego żadna z moich domen zaparkowanych na Waszych serwerach nic nie wyświetla?

 

Kolejne uwagi ode mnie:

 

Formularze w postaci obecnej nie dość, że mają niezmienne wymiary, to nie zapamiętają tekstu, który do nich został wpisany. Poprzednie były dużo lepsze - można było je dowolnie rozciągać, co zwiększało komfort pracy, a w razie np. siłowego ubicia procesu przeglądarki lub zamknięcia karty po przywróceniu karty z formularzem była w nim treść, którą się wpisało przed przypadkowym czy celowym zamknięciem karty z formularzem. Przywróćcie to, proszę.

 

Na chyba wszystkich przyciskach (np. na „Zobacz wynik wykonania operacji”) nie działa wywołanie menu podręcznego prawym przyciskiem myszki, co umożliwiłoby otwarcie strony, na którą kieruje przycisk, w nowej karcie, a zamiast tego jesteśmy zmuszeni do przejścia tej strony w tej samej karcie, co jest uciążliwe.

 

Z pięciu ikonek powiadomień w prawym górnym tylko ikonka koła zębatego powoduje wysunięcie dodatkowych opcji. Wszystkie z tych ikonek powinny działać na tej zasadzie i umożliwiać szybki podgląd bez kolejnego bezsensownego ładowania stron.

 

Brak osobnej listy operacji hurtowych powoduje, że musimy interesującą nas operację hurtową wyszukiwać wśród setek operacji pojedynczych. Dodajcie możliwość wyświetlania operacji hurtowych i pojedynczych osobno. Poza tym już od tygodnia czekam aż niektóre z operacji, które zleciłem tydzień temu, się zakończą. Nie możecie ich ubić? A niektóre z prawidłowo zakończonych (czyli wszystkie operacje cząstkowe wykonane prawidłowo) mają status „Operacja wstrzymana”. Dziwne.

 

Mam wyłączoną możliwość wysyłania do mnie wiadomości bez oferty, jednak jednemu z oferentów udało się do mnie wysłać wiadomość bez oferty. Dlaczego?

 

Po wysłaniu zgłoszenia (który w waszej terminologii to „ticket”) dostajemy potwierdzenie kierujące na stronę http://www.aftermarket.pl/new_ticket.php?id=, która nie działa!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to, co mnie najbardziej wkurza. Dlaczego w wiadomościach „Do przechwycenia:” umieszczacie domeny, które mają status jakikolwiek inny niż

image.png.e68ef27cb19ff7d1344c60da60fc4c8d.png

!?!

 

W zeszłym tygodniu wprowadziliście mnie w błąd w przypadku trzech domen, które według informacji w wiadomościach od Was miały wygasnąć dopiero po kilku dniach, a zostały „przechwycone” dosłownie po chwili od dodania ich do przechwycenia! Anulujecie te zamówienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.04.2019 o 14:50, Domenatorix napisał:

...W zeszłym tygodniu wprowadziliście mnie w błąd w przypadku trzech domen, które według informacji w wiadomościach od Was miały wygasnąć dopiero po kilku dniach, a zostały „przechwycone” dosłownie po chwili od dodania ich do przechwycenia! Anulujecie te zamówienia?

 

Wcześniej też już się tak działo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, networker napisał:

a gdzie są "narzędzia" np generator literówek ?

 

Narzedzia - w tym generator literowek oraz czysciciel domen pojawia sie przy najblizszej aktualizacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO przy odrzucaniu oferty jest bardzo niezreczny wording, ktory srednio/dlugoterminowo bedzie prowadzil do dalszego spadku duzych sprzedazy na Aftermarket.

 

Jak ktos odrzuca oferte zakupu, to ma dwa przyciski:

- Nie zamykaj negocjacji. Kupujący będzie mógł złożyć kolejną ofertę.
- Zamknij negocjacje. Kupujący nie będzie już mógł składać kolejnych ofert.

 

Ludzie nie lubieja czytac i sie zastanawiac co to oznacza.

Wielu, ktorzy poprostu chca strategicznie odrzucic oferte, by kupujacy dal rozsadna cene wybiora "zamknij negocjacje", ale w ten sposob uniemozliwia kupujacemu zlozenie jakiejkolwiek dalszej oferty.

Kwestia w tym, ze wiekszosc duzych graczy, ktorym sprzedalem domeny za XX.XXX zaczynalo negocjacje od smiesznych 1pln albo 100pln. Poprostu badaja najpierw grunt.

Podobnie ja tez zaczynam nieraz negocjacje od bardzo niskich cen, mimo iz wiem, ze jestem idealnym kupcem dla danej domeny i nikt nie jest w stanie zaplacic za nia wiecej niz ja, czyli jestem dla sprzedajacego wymarzonym kupcem. Niekiedy tacy sprzedajacy moga byc nieobeznani z nowym systemem i pozbawia sie mozliwosci idealnej sprzedazy domeny wybierajac szybko "zamknij negocjacje", co dla wiekszosci ludzi jest rownoznaczne z "odrzuc oferte" (choc w Aftermarket obecnie nie jest).

 

Moim zdaniem wording powinien byc prostszy:

- Pozwol interesentowi na skladanie dalszych ofert na te domene (to powinna byc opcja default)

- Zablokuj interesentowi mozliwosc skladania dalszych ofert na te domene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to za mechanizm, że po wykupieniu reklamy domeny na 1 dzień wchodzi ona w automatyczne odnawianie? Dziś zdziwiony tym, że na liście zamówień do opłacenia widnieją 2 reklamy, które wykupiłem i opłaciłem 8 kwietnia napisałem zapytanie do BOK-u. Po chwili doładowałem konto, żeby przedłużyć domenę, a tu z automatu pobrano mi kwotę na odnowienie tych 2 reklam na kolejny dzień. Tak że uwaga. Chyba, że przy kupnie reklamy przeoczyłem jakieś pole "odnawiaj automatycznie"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Alexis napisał:

IMHO przy odrzucaniu oferty jest bardzo niezreczny wording, ktory srednio/dlugoterminowo bedzie prowadzil do dalszego spadku duzych sprzedazy na Aftermarket.

 

Jak ktos odrzuca oferte zakupu, to ma dwa przyciski:

- Nie zamykaj negocjacji. Kupujący będzie mógł złożyć kolejną ofertę.
- Zamknij negocjacje. Kupujący nie będzie już mógł składać kolejnych ofert.

 

Ludzie nie lubieja czytac i sie zastanawiac co to oznacza.

Wielu, ktorzy poprostu chca strategicznie odrzucic oferte, by kupujacy dal rozsadna cene wybiora "zamknij negocjacje", ale w ten sposob uniemozliwia kupujacemu zlozenie jakiejkolwiek dalszej oferty.

Kwestia w tym, ze wiekszosc duzych graczy, ktorym sprzedalem domeny za XX.XXX zaczynalo negocjacje od smiesznych 1pln albo 100pln. Poprostu badaja najpierw grunt.

Podobnie ja tez zaczynam nieraz negocjacje od bardzo niskich cen, mimo iz wiem, ze jestem idealnym kupcem dla danej domeny i nikt nie jest w stanie zaplacic za nia wiecej niz ja, czyli jestem dla sprzedajacego wymarzonym kupcem. Niekiedy tacy sprzedajacy moga byc nieobeznani z nowym systemem i pozbawia sie mozliwosci idealnej sprzedazy domeny wybierajac szybko "zamknij negocjacje", co dla wiekszosci ludzi jest rownoznaczne z "odrzuc oferte" (choc w Aftermarket obecnie nie jest).

 

Moim zdaniem wording powinien byc prostszy:

- Pozwol interesentowi na skladanie dalszych ofert na te domene (to powinna byc opcja default)

- Zablokuj interesentowi mozliwosc skladania dalszych ofert na te domene

 

Cenna sugestia, poprawka pojawi sie przy najblizszej aktualizacji :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Noname said:

 

Cenna sugestia, poprawka pojawi sie przy najblizszej aktualizacji :-)

 

Wielkie dzieki! :) kiedy planujecie aktualizacje?...bo boje sie obecnie skladac ofert. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wdrożono już trochę rzeczy, o których pisaliśmy, m.in.:

- przejście z listy domen na stronę oferty,

- widoczność salda konta,

- wyróżnienie domeny do kupienia na giełdzie domen w wyniku wyszukiwania przez kupującego ,

- widoczność liczby osób obserwujących profil.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×