Jump to content
Tobi

nowy.aftermarket.pl

Recommended Posts

przy wypłacie środków z AM można było wpisać tytuł przelewu, teraz mam na sztywno wpisane " zwrot nadpłaty", też tak macie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że nie opłacenie sprzedaży ratalnej nie skutkuję niczym ? możena składać oferty i nie opłacać a rating zostaje bez zmian.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, zabaco napisał:

Rozumiem, że nie opłacenie sprzedaży ratalnej nie skutkuję niczym ? możena składać oferty i nie opłacać a rating zostaje bez zmian.

Powinno działać, jak przy zwykłym zakupie,

https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/kupno/rating/jak_obliczany_jest_rating_konta.htm

choć nie mam pewności.

Zdarzyło mi się nie jakiś czas temu nie opłacić pierwszego rachunku po rozpoczęciu dzierżawy. Dostałem blokadę konta z informacją, że odblokują jak zapłacę haracz 250 zł.

 

4 godziny temu, padoy napisał:

się rozumie :P coś się tak uczepił tych rankingów? nie opłacił bo mu się noga powinęła -

Że niby ze schodów spad z ekscytacji :) Ja również uważam, że zaniechania nie powinny być bezkarne. Może nie ścięcie głowy, ale bądźmy poważni. Kupujesz, albo nie kupujesz. Nawet info, że jednak rezygnujesz i już byłoby miło, milusio.

Dziesięć batów, a 250zł ciężki wybór? ;-)

Edited by JaRafał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy u Was też na części domen padły przekierowania na zewnętrzne strony i strony ofertowe? Sprawdzałem na laptopie i telefonie na różnych sieciach.

 

aktualizacja: Już działa ale chwile temu leżało. 

Edited by smogwawelski
Aktualizacja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiadomienia o odpowiedziach w tym nowym czacie kupujący-sprzedający chyba nie działają najlepiej, przychodzą na maila, jak chcą. Pewnie klient dostaje, a raczej nie dostaje je tak samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jaki sposób mogę wystawić na AM domenę zewnętrzną bez usuwania jej z innej giełdy?

Bo rozumiem weryfikacja poprzez rekord CNAME i A kończy się tym, że domena po wpisaniu adresu będzie wyświetlana z poziomu AM?

W Sedo jest tak, że wystarczy dodać rekord TXT. Weryfikują bez problemu.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jeżeli zgłoszę swoją domenę do domen Premium i jeżeli jakimś cudem zostanie ona przez "komisję" za taką uznana, to rozumiem, że ona tam jest dożywotnio, bez ponoszenia cyklicznych opłat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, szmiko napisał:

Czy jeżeli zgłoszę swoją domenę do domen Premium i jeżeli jakimś cudem zostanie ona przez "komisję" za taką uznana, to rozumiem, że ona tam jest dożywotnio, bez ponoszenia cyklicznych opłat?


Regulamin nazw domen Premium serwisu AfterMarket pl nie reguluje tych kwestii precyzyjnie. Należy jednak założyć, że jest to opłata jednorazowa. Praktyka również dotąd to pokazuje. Wydaje mi się, że zmiana tej praktyki nie leży także w interesie samej giełdy domen. Majątku na cyklicznym pobieraniu tej opłaty nie dorobią się, bo wtedy mało kto będzie gotów za tą usługę płacić. Użytkownik nie ma przecież żadnej pewności, że dzięki temu znajdzie nabywcę domeny za dziesiątki lub setki tysięcy złotych.  A wizerunkowo mogą na tym sami stracić, bo ta sekcja serwisu to również jego reklama. W jednym miejscu mogą bowiem pochwalić się jak dobre domeny można u nich znaleźć.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Kangur said:


Regulamin nazw domen Premium serwisu AfterMarket pl nie reguluje tych kwestii precyzyjnie. Należy jednak założyć, że jest to opłata jednorazowa. Praktyka również dotąd to pokazuje. Wydaje mi się, że zmiana tej praktyki nie leży także w interesie samej giełdy domen. Majątku na cyklicznym pobieraniu tej opłaty nie dorobią się, bo wtedy mało kto będzie gotów za tą usługę płacić. Użytkownik nie ma przecież żadnej pewności, że dzięki temu znajdzie nabywcę domeny za dziesiątki lub setki tysięcy złotych.  A wizerunkowo mogą na tym sami stracić, bo ta sekcja serwisu to również jego reklama. W jednym miejscu mogą bowiem pochwalić się jak dobre domeny można u nich znaleźć.

Też odniosłem podobne wrażenie. Dzięki Kangur.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.02.2022 o 18:50, smogwawelski napisał:

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić działanie opcji User Premium +? Z góry dzięki ;) 

 

 obraz-2022-02-02-184916.png

 

Dostajesz plusika w dzienniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolorystyka...TRAGEDIA !!! 
Aż w oczy szczypie. O przejrzystości nawet nie ma co gadać...
:(

Na plus, nie widzę wycen.

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bazyli said:

Kolorystyka...TRAGEDIA !!! 
Aż w oczy szczypie. O przejrzystości nawet nie ma co gadać...
:(

Na plus, nie widzę wycen.

Myślałem, że wszedłem w jakiś tani portal z ogłoszeniami dla nieruchomości xD

 

edit. Wyceny powinny zmienić formę. Wycena powinna również iść ze strony serwisu, przecież w końcu przechwytują tysiące domen, więc chyba jakieś pojęcie mają. A tak to mamy beznadziejne wyceny przez użytkowników, których jedynym wyznacznikiem jest ilość kupionych domen (często śmieciowych).

Edited by szmiko
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, szmiko napisał:

edit. Wyceny powinny zmienić formę. Wycena powinna również iść ze strony serwisu, przecież w końcu przechwytują tysiące domen, więc chyba jakieś pojęcie mają. A tak to mamy beznadziejne wyceny przez użytkowników, których jedynym wyznacznikiem jest ilość kupionych domen (często śmieciowych).

Wyceny potrafią być beznadziejne, ale domeny wycenione przez pracowników AM nie musiały być wcale lepsze. Oni mają pojęcie tylko o tych, które się sprzedały. Reszta jest jedną wielką zagadką. Nie muszą mieć pojęcia o wszystkich czynnikach, które mogą mieć wpływ na domeny będące na rynku. Nie znają zamiarów nabywcy ani sprzedawcy, nie znają budżetów, które mogą być przeznaczone na nabycie praw do domeny. Tak naprawdę mają tylko szczątkowe dane. Wyceny mogą pokazać pewien przedział cen, ale równie dobrze może on się mieścić w skali od 0 zł do wielu iksów.
Rozumiem, że sekcja Wyceny domen w połączeniu z giełdą domen, może być potrzebna, chociażby w celu pozyskiwania użytkowników, ale co do zasady lepiej żeby wycen nie było. Niech weryfikuje je życie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Kangur said:

Wyceny potrafią być beznadziejne, ale domeny wycenione przez pracowników AM nie musiały być wcale lepsze. Oni mają pojęcie tylko o tych, które się sprzedały. Reszta jest jedną wielką zagadką. Nie muszą mieć pojęcia o wszystkich czynnikach, które mogą mieć wpływ na domeny będące na rynku. Nie znają zamiarów nabywcy ani sprzedawcy, nie znają budżetów, które mogą być przeznaczone na nabycie praw do domeny. Tak naprawdę mają tylko szczątkowe dane. Wyceny mogą pokazać pewien przedział cen, ale równie dobrze może on się mieścić w skali od 0 zł do wielu iksów.
Rozumiem, że sekcja Wyceny domen w połączeniu z giełdą domen, może być potrzebna, chociażby w celu pozyskiwania użytkowników, ale co do zasady lepiej żeby wycen nie było. Niech weryfikuje je życie.

Ale jak sam piszesz, mogą bazować na danych dot. wcześniejszych sprzedaży, negocjacji. Mają prawdopodobnie największą bazę dot. transakacji. Nikt nie karze im pisać za ile poszła taka, czy inna domena. Mają wiedzą jak poszczególne branże płacą, jak wyceniane jest SEO itp. W obecnej formie lepiej, żeby działu wycen nie było, bo wrażenie jest takie, że max za domenę to 2000 zł, a większość 200-500 zł - co psuje rynek.

A na nim zostali mam wrażenie tylko krwiopijcy, którzy wysysają to co z niego jeszcze pozostało. Nie ma świeżości.

 

Poza tym, jak ten rynek ma wstać z kolan, jak nie budujemy wartości domeny. Pogadanki DD na warsztatach go nie rozbujają.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, szmiko napisał:

Ale jak sam piszesz, mogą bazować na danych dot. wcześniejszych sprzedaży, negocjacji.

I co z tego, że mają wiedzę na temat dotychczasowych transakcji jak nie wiedzą nic lub prawie nic o przyszłości. Nie mają przecież obowiązku skrupulatnie śledzić prawa i wszystkich trendów, które powodują, że jakaś domena wkrótce może być zupełnie inaczej postrzegana niż dotychczas.

 

Sam tego doświadczyłem i od tego czasu jestem wyczulony na tym punkcie. To nie była dotąd żadna super postrzegana domena i tylko ci dobrze zorientowani wiedzieli, że skończyły się konsultacje eksperckie i wkrótce zostanie złożony projekt ustawy, który może spowodować nagły wzrost zainteresowania tym adresem podmiotów ze sporym budżetem. Planowano to od dawna, ale skąd pracownicy AM mieliby wiedzieć o planowanych zmianach w wąskim obszarze stanowienia prawa. Wiedza o wcześniejszych transakcjach była wtedy nic nie warta i głównie ten jeden, jedyny adres mógł wzbudzać wtedy takie zainteresowanie i podnieść swoja wartość w bliskiej przyszłości. Takie nietrafione decyzje mogą trafić się każdemu, kto nie siedzi mocno w temacie. Na szczęście nie można już na AM wyceniać czyichś domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli nie można spekulować wartością domen wg Ciebie? Dziwne, bo inwestując na giełdzie bazujesz może na 35% informacji o danej spółce, aktywie. Reszta i tak jest ukryta pod płaszczykiem niewiadomej. Mam wrażenie, że wg Ciebie wycena powinna być idealna, bez marginesu pomyłki. Każdy rozsądny zdaje sobie chyba sprawę, że to niemożliwe. Mało tego, mogą występować przypadki takie jak piszesz. Że tylko przeczucie, upór i szczęście przyniesą $ abonentowi. Jednak są to przypadki skrajne do bólu. Los na loterii.

Moim zdaniem nie powinniśmy skreślać idei wycen tylko z powodu braku szklanej kuli.

Firmy działąją w branżach, których w nierzadko sami funkcjonujemy. Pewnie co niektórzy działają również w reklamie. Nie wierzę, że określanie wartości domeny to szamaństwo.

 

edit. Dopiero ogarnąłem odnośnik. Przypadki psucia rynku w stylu wyceniania po złośliwości powinny być moderowane przez samą giełdę. Niemerytoryczna wycena, bez profesjonalnego uzasadnienie powinna być odrzucana. Pozostawienie wycen na pastwę losu tak jak było do tej pory, może skutkować zachowaniami, o których piszesz w swoim przypadku.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, szmiko napisał:

...

Gdy ktoś obcy trafia po raz pierwszy na giełdę domen, to nie ma bladego pojęcia kto dokonuje wycen. Ma prawo domniemywać, że robią to eksperci. On jeszcze nie wie, że margines pomyłki może być kolosalny. Gdyby się trochę zagłębił w temat i dowiedział się, że za wycenę taki "ekspert" otrzymuje 1 zł, to być może skojarzyłby, że poważnego znawcę branży, taka stawka za jego wiedzę i pracę zwyczajnie obraża. Jeżeli więc ktoś chce dać do wyceny nieznanym osobom własne domeny i ufa im na słowo, to niech sobie tak czyni. W najgorszym wypadku zyska doświadczenie zamiast pieniędzy ;) Ale wycenianie nie swoich domen, to zwyczajna bezmyślność, a nierzadko też działanie na szkodę innych. I to powinno być od początku niedozwolone.

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy wchodzę na ofertę sprzedaży z ustaloną ceną Kup Teraz i z opcją negocjacji ceny od razu rzuca się w oczy pole Negocjuj Cenę z niebieskim przyciskiem Złóż Ofertę, natomiast blado-szary przycisk z opcją Kup Teraz jest zmarginalizowany i w ogóle nie przyciąga uwagi. Czy da się jakoś bardziej wyeksponować opcję Kup Teraz, chociażby poprzez zwykłą zamianę kolorów przycisków (blado-szary - Negocjuj Cenę, niebieski - Kup Teraz, jak to ma miejsce np. w przypadku domen z ustaloną ceną Kup Teraz i z opcją dzierżawy/kupna na raty, gdzie niebieski przycisk Kup Teraz od razu przyciąga uwagę)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×