Jump to content
dawidt

Finansowanie/kredytowanie zakupu domeny globalnej - jakie opcje?

Recommended Posts

Mam na oku ciekawą domenę .com (rejestrowaną w GoDaddy, wystawioną na Afternic). Jest to stara domena (~99') o solidnej, popularnej nazwie własnej (pochodna generycznej), idealna dla mojego nowego projektu. Cena wyjściowa była na poziomie ~20k dolarów, udało się w drodze negocjacji zbić cenę do ~7k. Mimo wszystko kwota jest wciąż spora. Czy znacie może jakieś ciekawe sposoby/narzędzia finansowania zakupu domeny? Interesuje mnie kupienie domeny na raty, korzystałem już z podobnego rozwiązania w HugeDomains.com, ale oni udostępniają płatność ratalną tylko dla swoich domen, raczej nie pośredniczą w procesie jako trzecia strona transakcji. W tej chwili nie interesuje mnie tradycyjny kredyt bankowy, bardziej dedykowane rozwiązanie dla domen.

Znacie może jakieś ciekawe opcje? Zabezpieczeniem w tym przypadku byłaby sama domena (jak w HugeDomains, w momencie spłaty całości prawa do domeny są przenoszone na mnie, ale przez cały okres płatności ratalnych mogę z niej korzystać). Czas kredytowania około 24-36 rat. Oczywiście bezpieczeństwo takiej transkacji jest sprawą absolutnie kluczową. Pomysły? Znalazłem jakieś serwisy, które działają we wspomnianym przeze mnie modelu, ale nie potrafię ocenić ich wiarygodności.

 

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

Dlaczego nie Aftermarket? Działa to tam bardzo dobrze.

 

Możesz rozwinąć? Aftermarket ma tego typu usługę pośrednictwa w zakupie domeny z poza ich platformy? Będę wdzięczny za link albo szczegóły. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, dawidt napisał:

 

Możesz rozwinąć? Aftermarket ma tego typu usługę pośrednictwa w zakupie domeny z poza ich platformy? Będę wdzięczny za link albo szczegóły. 

Przepraszam, nie doczytałem że domena ma być w innym serwisie, założyłem że sprzedawca może ją przenieść gdziekolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.03.2019 o 15:38, Pan_Grzegorz napisał:

Przepraszam, nie doczytałem że domena ma być w innym serwisie, założyłem że sprzedawca może ją przenieść gdziekolwiek.

Nie ma sprawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może inaczej spróbuję ugryźć temat. Jaka globalna giełda domen daje możliwość sprzedaży w ratach? Chodzi o taki model jak w Aftermarket, może uda mi się przekonać sprzedawcę do przeniesienia domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×