Jump to content
  • Najnowsze posty na forum

• Po pierwsze domeny .us nie kupisz na siebie więc już masz jeden problem mniej. Po drugie, budując cokolwiek typowo na rynek amerykański wybiera się serwer w USA a nie w PL Po trzecie USA to ogromny kraj, jest 100 ms różnicy pomiędzy wschodnim a zachodnim wybrzeżem, więc najlepiej wybrać hosting np. w Dallas albo St.Luis. Po czwarte wordpress jest mocno zasobożerny i potrzebuje odpowiednich ustawień aby zminimalizować obciążenie, czyli m.in. wtyczek cache. Po piąte, jeśli chcesz użyć CloudFlare upewnij się iż dany motyw będzie współpracował z CloudFlare, bo inaczej będziesz zaskoczony iż coś nie działa.   Osobiście proponuję Ci wykupienie serwera VPS od $5 USD miesięcznie np. w Dallas i najęcie administratora aby Ci zainastalował Nginxa, Php 7.3 i Wordpressa w połączeniu z CloudFlare i wszystko poprawnie skonfigurował. A samą domenę .com możesz zarejestrować w CloudFlare. I tym sposobem będziesz miał bardzo szybką stronę dla użytkowników w USA.  
    • CentrumNaukowe.pl   Domena możliwa do kupiena za pośrednictwem premium.pl Ewentualnie Aftermarket.pl   CentrumNaukowe.pl
    • Dzień dobry ,   nie wszystko jeszcze jest dla mnie zrozumiałe ale bardzo dziękuję za cenne wskazówki .     Pozdrawiam  3@
    • po prostu uzyj cache-owania podepnij dns-y domeny pod cloudflare.com/   to bedzie smigac lepiej, poza tym wazny jest sam serwer, jaki bedzie mial soft. Polecam serwery z niemiec z panelem PLESK, bywaja tansze niz w PL. a panel PLESK pozwala na wiele usprawnien, np mozesz sobie zamiennie stosowac NGINX albo Apache2 konfiguracja PHP, itd. instalacja certyfikatu dla HTTPS backupy, a jak nie spodoba sie Tobie dostawca, to mozesz pojsc do innego, ktory ma ten panel, poprzez usluge migracji. Mozesz nawet sobie sklonowac instancje wordpressa, jesli bedziesz chcial np. to samo miec na dwoch domenach.      
    • Dzień dobry ,   czyli jak mogę to dobrze zrozumieć , nie ma znaczenia czy to będzie domena z rozszerzeniem  .com czy .us  to jak taką domenę umieścimy w hostingu na serwerze w Polsce to nie będzie to wpływało na jej szybkość działania ? Będę to robił pierwszy raz ,więc nie wiem jak to wygląda , gdyby tak było to super , bo support w moim języku ojczystym a w tym czuję się najlepiej ,tym bardziej w tak trudnych tematach dla mnie   Fajna nazwa - ta Comlandia     Pozdrawiam  3@
    • Ja bym umieścił taką stronę w comlandii, skoro taki ma mieć główny zasięg.
    • Dzień dobry,   skoro temat zaciekawił trochę użytkowników forum to zapytam kolokwialnie , chcę uruchomić / zbudować stronę ( na Wordpressie )  o zasięgu . com  i .us  czy umieszczenie jej na hostingu w Polsce to dobry pomysł ? Chodzi o to ,żeby potencjalny ,,oglądacz''  strony np w USA nie zniechęcił się jak strona będzie ,,zamulała '' . Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie ?  Sprawy ochrony przed atakami to kolejna sprawa . Czy ktoś może coś w temacie podpowiedzieć ?       Pozdrawiam 3@    
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      18638
    • Most Online
      20372

Newest Member
    LktWeb