Jump to content
nazwadomeny

Po jakim czasie należy sobie odpuścić domenę?

Recommended Posts

Po jakim czasie należy sobie odpuścić domenę? Mam kilka domen które zarejestrowałem 10lat temu, powoli do mnie dociera, że tam nie ma zbytniego ruchu, zainteresowanie zerowe, podobne domeny, a nawet lepsze inni też zarejestrowali i trzymają na sprzedaż, żadnych klientów końcowych, po ilu latach należy sobie domenę odpuścić i przestać opłacać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo trudne pytanie i bardzo zależy od tego, co to są za domeny.

Jeśli jakieś niezłe, to chyba najlepiej je zagospodarować tak, aby zarabiały na swoje odnowienie i nie odpuszczać:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 lat to już całkiem dobry wiek na reewaluację. Możesz jeszcze spróbować aukcji, może ktoś inny będzie zainteresowany przejęciem od Ciebie ciężaru przedłużeń. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, keyword napisał:

Już po pierwszym roku, jeśli domena jest do du.. .

 

Czemu używasz tak bardzo poznawionego logiki sformułowania? Nie uważasz, że jest całkiem sporo logicznych?...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież wykropkował.... ??

Szczerze: 8 lat to jest maksimum aby trzymać bezwartościowe domeny, są aukcje last minute na aftermarket spróbuj tam, jak się nie uda tym bardziej temat do odpuszczenia :) w ogóle teraz domene sprzedać w dobrych pieniądzach... ehhh szkoda słów, spójrzcie na "top" sprzedaży z danych miesięcy, ręce opadają.
To jak z tymi walutami krypto... jak był hype na domeny to baaardzo przeciętne chodziły po tyle co teraz topowe :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Bazyli napisał:

 

Czemu używasz tak bardzo poznawionego logiki sformułowania? Nie uważasz, że jest całkiem sporo logicznych?...

:)

Logiczna odpowiedź na tak sformułowane pytanie ?

Nie ma żadnej reguły w odniesieniu do wieku stosunkowo dobrych domen, te do du.. nie będą lepsze również i za 30 lat.

Sprzedałem w tym roku przez Premium dwie domeny (każda z nich za średnie xx.xxx PLN), o które w ostatnich dziesięciu latach pies z kulawą nogą nie zapytał, a ruch miały jak na manifie Obywateli RP. Miały one tylko jeden, jedyny plus, nie były do du.. .

Podobnie w tym roku (również przez Premium-Escrow) sprzedała się za xxx.xxx PLN, moja domena generyczna, z branży uznanej już wielokrotnie np. na tym forum za całkowicie bez przyszłości (wymarłą). Domenę miałem już prawie 15 lat.

Pytanie powinno brzmieć: "Panie/Panowie mam już od 10 lat te oto domeny, czy powinienem je nadal przedłużać ?"

Wtedy moglibyśmy się wysilić i udzielić logicznej odpowiedzi.

W odróżnieniu od Pana Alojzego, uważam że domeny się cały czas dobrze sprzedają. Jednak jak pomyślę sobie, jakie domeny są mi często oferowane w spamie jako tzw. "wyprzedaż portfolio", ręce się załamują:(.

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja o samym określeniu...do du...py...

:)

Jest bardzo nielogiczne i zaprzeczajace sensowi w jakim jest używane...

Mieć coś w du...pie ma znaczyć że jest to obojętne, niepotrzebne, nieprzydatne...

Jednak:

Nasza budowa anatomiczna wygląda niestety tak że im głębiej coś w du...pie mamy tym jest to jednocześnie bliżej serca...

A serce kojarzy nam się z miłością, uwielbieniem, oddaniem itp, itd, etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Pan Alojzy napisał:

ehhh szkoda słów, spójrzcie na "top" sprzedaży z danych miesięcy, ręce opadają.

 

Problem polega na tym, że rzadko kiedy KK kupuje przez AfterMarket i raczej dzieje się to przez kontakt z właścicielem, a nie przez ofertę. Zatem te dane nie odzwierciedlają rzeczywistości.

 

10 godzin temu, Bazyli napisał:

Nasza budowa anatomiczna wygląda niestety tak że im głębiej coś w du...pie mamy tym jest to jednocześnie bliżej serca...

 

Gaaaaaaaaaay :D

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrych nie odpuszczać. Kilka domen krowy nie kosztuje. Problem polega na ich racjonalnej wycenie.

 

Większość zapewne popełniła duży błąd już na etapie konstruowania portfolio. Dla mnie oczywistym było od początku, że ma się samo finansować prawie od samego początku. Dokładanie latami do interesu to... słaby interes.   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wklej listę tych domen to ci doradzimy czy warto je trzymać. Jeśli to są jakieś ninje to lepiej się ich pozbyć asap.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Domeny najlepiej sobie odpuścić od razu, wszystkie, bez wyjątków. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na rozwijanie jakiegoś normalnego (przynoszącego dochody) biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem. Strona z ruchem kilkuset użytkowników dziennie, ale nie aktualizuję i nie zajmuję się stroną. Serwis posiada bazę ponad 400 tys. użytkowników. Praktycznie nie wysyłałem spamu. Raz było i na kilku tysiącach użytkowników - onet przesłał informację o włączeniu blokady na serwer stmp:) Kiedyś pod frazą "telefony komórkowe" byłem na 1 pozycji. Oczywiście były też pierwsze miejsca pod nazwami firm takich jak nokia, sony ericsson, konkretnych modeli i inne. Niestety od $ i studiów odpuściłem rozwój i systematycznie spadałem w google. 
W branży zostałem i tworzę strony internetowe. Szukam osoby, która byłaby skłonna za uczciwe pieniądze kupić domenę wraz z serwisem. Mogę za dodatkową opłatą napisać na nowo wykorzystując akutalne dane bazodanowe. Piszę głównie w angularze, react, po stronie serwerowej java (jersey), php (zend, laravel, lumen).

Adres strony: worldgsm.pl - działa od 2005 roku.

Edited by brndeveloper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×