Jump to content
Sign in to follow this  
Kazmierczakk90

Witajcie :)

Recommended Posts

Cześć. Generalnie jestem nowy w temacie domen, może ktoś poleci jakiś art. z podstawami? 
Jak zarobić, jak parkować, jak działać itp?  Jestem zainteresowany działaniami np "PL"  Wykreowałem trochę własnych adresów, ale również będę polował na to co co w sieci się pojawi. Jak macie coś co jest "must have" to poproszę. Będę bardzo wdzięczny

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak szczerze? W dzisiejszych czasach domeny są jak bitcoiny, jak nie wykopałeś wcześniej, to raczej marne szanse na zarobienie czegokolwiek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj nie mów, wiele domen rejestrowanych z palca można dobrze sprzedać.
Ale trzeba wiedzieć jakie rejestrować :)

Jak zwykle napiszę - czytaj forum. Tak ze dwa razy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawadomenazpalca.pl ? xD

może mamy inne pojęcie o tym co to znaczy "zarabiać"

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 24.08.2019 o 17:09, Kazmierczakk90 napisał:

 


Wystrzegaj się najczęstszych błędów początkujących:
- patrz na domeny pod kątem możliwej sprzedaży, a nie, że "najwyżej samemu coś na niej postawię"
- kiedy szukasz domeny, oceniaj jej potencjał biznesowy - sam fakt bycia domeną generyczną nie daje żadnej przewagi
- obecnie bardzo ciężko znaleźć wolną domenę, którą uda się spieniężyć, dlatego szukaj raczej domen na aukcjach i na wyprzedażach, próbuj też przechwytywać; ewentualnie jeśli masz środki, odzywaj się do ludzi i negocjuj.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK lubi to. 

Wykreowane własne adresy, oby się jeszcze przedłużały... Więcej czytaj, mniej rejestruj. Powodzenia!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W temacie domen również jestem świeżynką. Wcześniej zajmowałam się namingiem, także ile wiem, tyle mogę pomóc/doradzić... W sumie to odkopałam stary wątek. Pewnie dostanę złotą łopatę... ;) 
1. Żadnego cybersquattingu; dla pewności sprawdzaj nazwy na stronce UPRP i TMView.
2. Przed kupnem jakiejkolwiek domeny zastanów się, czy znajdzie się na nią klient; można celować w nisze (wyższe prawdopodobieństwo znalezienia wolnego adresu), jednak im bardziej jest coś niszowe, tym mniej potencjalnych kupców.
3. Celuj tylko w adresy .pl (tak na dobry początek; potem możesz się rozkręcić).
4. Interesuj się światem, czytaj newsy, śledź nowinki technologiczne... a jak wychwycisz coś ciekawego, to szybko rejestruj ;) Ciągle powstają nowe nazwy, przedmioty, wynalazki itp. Myślę, że nie jest na to za późno... tak samo jak na kryptowaluty ;)
5. Zakładaj opcje na domeny. Przy odrobinie szczęścia możesz wyhaczyć naprawdę dobrą domenę. Kosztuje to niewiele więcej niż przechwytywanie i nie masz obawy, że ktoś Ciebie przelicytuje.
6. Idź w jakość, nie w ilość. Powybrzydzaj trochę.
7. Bądź cierpliwy. Nie od razu Rzym zbudowano...
Odnośnie parkowania, to trzymam domeny na Afterze (dziaduję na hostingu, hehe). OK, a tak na serio, to można mieć portfolio, gdy się tego trochę uzbiera... ja dla moich kilku skromnych domen strony nie zakładam. Możesz mieć "darmowy" hosting od wujka Google'a (przekierowujesz stronkę Bloggera na którąś ze swoich domen...no ale wygląda to żałośnie). Ogólnie o hosting to bym się najmniej martwiła... ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×