Jump to content
koniczyna

nareke.pl narękę.pl

Recommended Posts

1 minutę temu, przemowild napisał:

 

Są miliony stron, sklepów i firm które używają tragicznych domen. Te domeny rejestrują ludzie którzy się nie znają na domenach albo kompletnie ignorują znaczenie domeny. Tacy ludzie nie kupią adresu od ciebie. Oni sobie wymyślą taki który jest wolny. Ci którzy mają budżet na domenę, kupią branżowego generyka, słowo kluczowe opisujące branżę ( jak np. kapelusze.pl). 

wszystko tak naprawdę zależy od polotu inwestora i jego wizji

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście bym się w sklep nie pchała... sama mam za sobą "przygodę" z heheszkowym portalem, który padł bo:
1. Już mi się nie chciało tego pisać.
2. Ledwie mi się zwróciły koszty.
3. Moja stronka była niewidoczna i przyćmiona blaskiem ogólnopolskich gigantów.
Plus był taki, że nie było strat finansowych... jedynie gorsze samopoczucie i kupa straconego czasu... :)
Żeby zaistnieć trzeba:
a) Znaleźć niszę i być pierwszym (albo chociaż drugim lub trzecim) na rynku/*i jeszcze wejść w dobrym momencie (czyli nie za szybko i nie za późno).
b) Mieć worek pieniędzy, żeby to rozhulać.
c) Dobre znajomości też nie są złe... ;)
d) Mieć szczęście (plus któraś z powyższych opcji).

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, meloo napisał:

Osobiście bym się w sklep nie pchała... sama mam za sobą "przygodę" z heheszkowym portalem, który padł bo:
1. Już mi się nie chciało tego pisać.
2. Ledwie mi się zwróciły koszty.
3. Moja stronka była niewidoczna i przyćmiona blaskiem ogólnopolskich gigantów.
Plus był taki, że nie było strat finansowych... jedynie gorsze samopoczucie i kupa straconego czasu... :)
Żeby zaistnieć trzeba:
a) Znaleźć niszę i być pierwszym (albo chociaż drugim lub trzecim) na rynku/*i jeszcze wejść w dobrym momencie (czyli nie za szybko i nie za późno).
b) Mieć worek pieniędzy, żeby to rozhulać.
c) Dobre znajomości też nie są złe... ;)
d) Mieć szczęście (plus któraś z powyższych opcji).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, koniczyna napisał:

ciekawi mnie kwestia jak to bedzie widoczne w wyszukiwarkach,koszt blogo-sklepu partnerskiego nie jest taki duzy

Tego nie wiem... Myślę, że najlepiej byłoby zacząć od Alledrogo + media społecznościowe i może YouTube (wydaje mi się, że blogi odchodzą do lamusa, a odbiorcy przechodzą na YT/*oglądanie filmików jest prostsze niż czytanie; mocno bym inwestowała w wizualny aspekt).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, koniczyna napisał:

ciekawi mnie kwestia jak to bedzie widoczne w wyszukiwarkach,koszt blogo-sklepu partnerskiego nie jest taki duzy

 

Nie będzie. 

 

Jednym brand podejdzie, innym nie, w tym wypadku istotna jest skala działalności jaką bierzemy pod uwagę. Koniczyna, pamiętaj że pytasz o wycenę domeny, nie o możliwości marketingowe samej nazwy. Większość skupia się wyłącznie na adresie (i słusznie, w końcu to forum o domenach).

 

Spójrz na to z tej strony: 

Klient niewielki- potencjalna cena na jaką można liczyć to około średnie xxx (bo mikroprzedsiębiorstwa po prostu więcej za "średni/kiepski" adres nie chcą płacić, nawet jak nazwa im się podoba). Utrzymanie domeny kosztuje. Każdy swoim okiem szacuje czy prawdopodobieństwo sprzedaży jest na tyle wysokie aby warto ją było trzymać. Większości doświadczenie podpowiada, że nie, stąd to 0. 

 

Co oczywiście nie oznacza, że za tydzień nie znajdziesz klienta, czego z pewnością wszyscy Ci życzą.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję wszystkim za opinie i wycenę :)... Rumen wydawało mi się , że wycena jest oparta o możliwości domeny, potencjał etc... jak widzę generyki - pojedyncze słowa za za 200 - 300zł na aftermarket, to nie wiem na jakiej podstawie można dokonać wyceny jakiejkolwiek domeny generycznej..mija się to z celem, bo de facto, klient dokonuje wyceny płacąc albo negocjując itd..  poza tym nie wróży to najlepiej rynkowi domen generycznych..

 

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koniczyna, ani jedna osoba nie napisała, że to świetna domena, co próbujesz wszystkim wmówić.
Zarejestrowałaś wolną domenę i upierasz się, że jest warta kilkadziesiąt tysięcy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że domena warta takie pieniądze, leżałaby wolna?
Ciekaw jestem czy kupiłabyś ją sama za 1/10 kwoty, na którą ją wyceniasz.
Mamy już tutaj takiego jednego na forum, nie idź tą drogą, bo za chwilę będziesz musiała ściemniać o wielkich ofertach, które odrzucasz...

Ustaw ofertę sprzedaży za tyle, na ile wyceniasz tę domenę i przekonaj się sama czy będziesz miała zapytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.10.2019 o 18:34, damien napisał:

@koniczyna, ani jedna osoba nie napisała, że to świetna domena, co próbujesz wszystkim wmówić.
Zarejestrowałaś wolną domenę i upierasz się, że jest warta kilkadziesiąt tysięcy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że domena warta takie pieniądze, leżałaby wolna?
Ciekaw jestem czy kupiłabyś ją sama za 1/10 kwoty, na którą ją wyceniasz.
Mamy już tutaj takiego jednego na forum, nie idź tą drogą, bo za chwilę będziesz musiała ściemniać o wielkich ofertach, które odrzucasz...

Ustaw ofertę sprzedaży za tyle, na ile wyceniasz tę domenę i przekonaj się sama czy będziesz miała zapytania.

 

nie wiem dlaczego fajne domeny są wolne,  bo nie jesteście takimi zainteresowani.. tworzycie hermetyczne środowisko, celujecie w specyficzne domeny, ale i one się jakoś nie sprzedają... ostatnio takie "perełki" można kupić za kilka stówek....

 

uwierz mi , że to fajna domena, byłam związana z rynkiem mody i wiem jakie nazwy są dobre dla sklepów... ta jest świetna pod taki sklep.. niedługo wrzucę ostatnie moje zdobycze do zaopiniowania...

 

poza tym to nazwa jedyna w swoim rodzaju, pokaż mi druga taką domenę, chociaż podobną.. nie ma jest jedna domena na rękę, pod którą można postawić sklep z bransoletkami , zegarkami i OD RAZU zapadnie w pamięć.... tak jak pisałm o to chodzi w marketingu, bo seo to nie jest wyrocznia.. liczy sie pomysł

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, koniczyna napisał:

uwierz mi , że to fajna domena, byłam związana z rynkiem mody i wiem jakie nazwy są dobre dla sklepów... ta jest świetna pod taki sklep.. niedługo wrzucę ostatnie moje zdobycze do zaopiniowania...


Jakie zdobycze? Wolne domeny, które zarejestrowałaś? Masz ambicje sprzedawania za kilkadziesiąt tysięcy, a żal Ci kilku stówek na kupienie domeny z jakimkolwiek potencjałem?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, damien napisał:


Jakie zdobycze? Wolne domeny, które zarejestrowałaś? Masz ambicje sprzedawania za kilkadziesiąt tysięcy, a żal Ci kilku stówek na kupienie domeny z jakimkolwiek potencjałem?

w tym roku wrocilam do rejestrowania i rejestruje wg swojego klucza, wizji, pomyslu, kilka lat temu kupilam domene za 2500 tys., w 2011 roku, miala byc pod sklep,ale sklep nie wypalil, tzn. projekt nie zostal ukonczony , domene trzymam do dzis i zamierzam sprzedac za bardzo dobre pieniadze, wiec czekam na kupca...swoje pieniadze inwestuje jak chce, nie widze ciekawych domen, mam dobre pomysly na nazwy i zamierzam opierac sie na swoim potencjale...

Edited by koniczyna
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.10.2019 o 18:54, koniczyna napisał:

poza tym to nazwa jedyna w swoim rodzaju, pokaż mi druga taką domenę, chociaż podobną.. nie ma jest jedna domena na rękę, pod którą można postawić sklep z bransoletkami , zegarkami i OD RAZU zapadnie w pamięć.... tak jak pisałm o to chodzi w marketingu, bo seo to nie jest wyrocznia.. liczy sie pomysł

 
Takie sklepy nazywają swoją ofertę BIŻUTERIĄ - i takich domen jest mnóstwo.

Nie mówię, że Twoja domena jest tragiczna, ale jakbyś za nią dostała średnie XXXX, byłby to niebywały sukces. O wiele bardziej prawdopodobne jest jednak średnie-wysokie XXX.

 

Dnia 8.10.2019 o 18:59, koniczyna napisał:

mam dobre pomysly na nazwy i zamierzam opierac sie na swoim potencjale...


To czy to są dobre pomysły, niech się okaże. Wystaw w takim razie tę domenę za kilkadziesiąt tysi i co kilka miesięcy będziemy sprawdzać czy nadal tak mocno w nią wierzysz.
PS "Jestem pod wrażeniem potencjału, jaki we mnie widzisz" ~ Michael Scott :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, damien napisał:


To czy to są dobre pomysły, niech się okaże. Wystaw w takim razie tę domenę za kilkadziesiąt tysi i co kilka miesięcy będziemy sprawdzać czy nadal tak mocno w nią wierzysz.
PS "Jestem pod wrażeniem potencjału, jaki we mnie widzisz" ~ Michael Scott :)

nie wystawię, bo nie byłam pewna jej ceny, dlatego prosiłam o opinię, będę czekać na odzew, jesli sie nie pojawi to ja wykorzystam do swoich celow,... co do wygorowanych cen, to na aftermarket jest istny cyrk Monthy Pythona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 7.10.2019 o 14:36, koniczyna napisał:

sam fakt , że wzbudza tyle kontrowersji już jej dobrze wróży ;)

Rejestrowanie takich domen to taki trochę jednoosobowy oscylator Art-b gdzie sam jesteś beneficjentem.

Jesteś zadowolony ? OK! Nic komu do tego. Ale biznes na tym moze być jak na spanie coś tam pl.

Nawet nie pamiętam chyba.

A nocowanie.pl pamiętam....

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.10.2019 o 19:33, lufthansa napisał:

Rejestrowanie takich domen to taki trochę jednoosobowy oscylator Art-b gdzie sam jesteś beneficjentem.

Jesteś zadowolony ? OK! Nic komu do tego. Ale biznes na tym moze być jak na spanie coś tam pl.

Nawet nie pamiętam chyba.

A nocowanie.pl pamiętam....

nie porównywałabym krótkiej domeny z elemantami seo - zagarki na reke to czesto wpisywana fraza - , która w przeciwenstwie do cos tam zapada jednak w pamiec

 

nastopy.pl widac , że sie reklamuja i promuja, ale po wpisaniu frazy na stopy, sklep jest na pierwszej pozycji w google.. analogicznie nareke.pl bedzie sie tak samo dobrze pozycjonowac przy frazie na reke, na reke moze byc wiele zapytan... jest cala masa produktow na reke

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upieraj się do wo li = na ile cię stać (na odnowienia). Twoja wola.

Edit:

Rób co chcesz jak chcesz. Bez względu na to co napiszemy. To twoje pieniądze. Na pieniądze innych nie licz.

 

Edited by lufthansa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
3 hours ago, koniczyna said:

pokaż mi druga taką domenę, chociaż podobną.. 

napalceunog.pl / napalceurak.pl - nie sprawdzalem, czy wolne, ale podobne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, lufthansa napisał:

Jesteś zadowolony ? OK! Nic komu do tego. Ale biznes na tym moze być jak na spanie coś tam pl.

Nawet nie pamiętam chyba.

A nocowanie.pl pamiętam....

A i tak w celu rezerwacji noclegu wchodzi się do aplikacji booking lub trivago :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Liwiusz napisał:

A i tak w celu rezerwacji noclegu wchodzi się do aplikacji booking lub trivago :)

trochę odlecieliscie, bo sklepy działają jeszcze na domenach, wszystkim tu powinno zależeć, aby tak było jak najdłużej

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
34 minutes ago, Liwiusz said:

A i tak w celu rezerwacji noclegu wchodzi się do aplikacji booking lub trivago :)

Nie pamietam, gdzie to czytalem, ale podobno firmy odchodza i beda coraz bardziej odchodzic od aplikacji na rzecz ulepszania swoich stron. Powodem ma byc rosnaca niechec konsumentow do lawinowo rosnacej liczby aplikacji.

 

Podam swoj przyklad: na poprzednim telefonie, ktorego uzywalem przez ok 5 lat (Nokia Lumia) zainstalowalem w tym czasie wylacznie 2 gry i nawigacje.

Na obecnym pierwsza rzecza bylo wyczyszczenie wszystkich preinstalowanych aplikacji, zostawilem tylko te, ktore maja wplyw na dzialanie telefonu. W ciagu 6 miesiecy zainstalowalem czasowo 1  aplikacje (bo nie mialem wyjscia).

 

Z booking nie korzystam, trivago nie znam. Korzystam z airbnb ale dzikimi konmi nie zmusiliby mnie do zainstalowania aplikacji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koniczyna nie wiem czy przegapiłaś, ale narece.pl jest nadal wolna. Widzę tutaj pewną niekonsekwencję, bo powołujesz się na nastopy.pl, że sprzedają tam z powodzeniem skarpetki, a pod taką można by sprzedawać rękawiczki... :)
I pod SEO też kosmos, ludzie pewnie często szukają frazy "rękawiczki na ręce".

Edited by damien
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, damien napisał:

@koniczyna nie wiem czy przegapiłaś, ale narece.pl jest nadal wolna. Widzę tutaj pewną niekonsekwencję, bo powołujesz się na nastopy.pl, że sprzedają tam z powodzeniem skarpetki, a pod taką można by sprzedawać rękawiczki... :)
I pod SEO też kosmos, ludzie pewnie często szukają frazy "rękawiczki na ręce".

żarty żartami, ale konsekwencja jest  :) .. rękawiczki są sezonowe, więc odpada, a zegarki i bransoletki sa na rękę  ... jak się uda to będzie tam sklep partnerski, wtedy  będzie można wybrzydzać, pomysł mam na razie w głowie, no chyba, że ktoś położy grube pieniądze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

temat można kończyć powoli, bo i tak napalceunog.pl i napalceurak.pl wygrały

 

Dnia 9.10.2019 o 20:43, kK napisał:

Tak sobie czytam ten wątek ...  Jeszcze jedna wolna domenka sobie leży wolna ( z mega potencjałem)- nah...j.pl - kto zrobi durexowi konkurencję?

wystarczy trochę polotu, dla każdego coś miłego.. ot! potęga ludzkiego umysłu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam ten wątek ...  Jeszcze jedna wolna domenka sobie leży wolna ( z mega potencjałem)- nah...j.pl - kto zrobi durexowi konkurencję?

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×