Jump to content
Alexis

pożyczka.pl

Recommended Posts

...poszła wczoraj na aukcji AM za 1634 zł

 

Myślałem, by wrzucić to do "Najdrożej sprzedane na aukcji AM", ale trudno to zaliczyć do wysokich sprzedaży.

 

Co myślicie? Czy rynek jest na dnie, czy po prostu IDNy nigdy nic nie były warte?

 

A może chodzi o to, że to domena z nieporządanym znakiem "ż" ;)

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szału nie ma ale o ile to inwestycja, trzeba bedzie nieco się nagimnastykować żeby się zwróciła...

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDNy rzeczywiście się nigdy nie przyjęły. A już serwis wyłącznie na IDN to chyba powstał dosłownie może z jeden. Wartość tej domeny można określać wyłącznie w tandemie z nIDN.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że to tylko IDN a IDNy to wartość około 1% normalnej domeny i fakt, że zakup inwestycyjny przez domeniarza do cena adekwatna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze co do samej branży - KK mogą być banki lub firmy pożyczkowe.

Banki działają na własnych domenach.

Firmy pożyczkowe od lat są trzebione przepisami rugającymi małych graczy, wymagane są duże kapitały własne spółek wykaszające konkurencję, w dodatku rynek jest regulowany często nieżyciowymi przepisami. W efekcie legalnie działa tylko kilka dużych firm, które używają, podobnie jak banki, tylko swoich własnych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanio poszła, jak to na aukcji. Ciekawi mnie jaki jest ruch, bez tej wiedzy nie chciałem wyżej licytować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pożyczka.pl to moim zdaniem, obok pożyczki.pl, najdroższy i najbardziej wartościowy IDN ze wszystkich IDNów. To jest papierek lakmusowy dla wszystkich pozostałych domen z ogonkami. Cena uzyskana na aukcji świadczy, że IDNy są niewiele warte. Skoro taka domena poszła za grosze to znaczy, że IDNy się nie przyjęły i się nie sprzedają.

 

Tak naprawdę to tylko psują rynek, bo wielu domainerów przecenia swoje IDNy i w sytuacji gdy KK jest zainteresowany jakąś domeną i okazuje się, że nIDN i IDN znajdują się w różnych rękach, to koszt zakupu ich obu byłby zbyt wysoki i taki klient wybiera domenę bez polskich znaków. Mam kilka domen do których IDN ma ktoś inny i wiem, że prawdopodobnie nigdy ich nie sprzedam i żadne z nas nie będzie miało z tych domen pożytku.

Edited by przemowild
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, przemowild said:

Tak naprawdę to tylko psują rynek, bo wielu domainerów przecenia swoje IDNy i w sytuacji gdy KK jest zainteresowany jakąś domeną i okazuje się, że nIDN i IDN znajdują się w różnych rękach, to koszt zakupu ich obu byłby zbyt wysoki i taki klient wybiera domenę bez polskich znaków. Mam kilka domen do których IDN ma ktoś inny i wiem, że prawdopodobnie nigdy ich nie sprzedam i żadne z nas nie będzie miało z tych domen pożytku.

 

Bardzo madre slowa. Jakie moznaby wypracowac rozwiazanie tego problemu? Bo to wszystkim by pomoglo: domeniarzom i klientom. Moze sprzedaze laczone w jakiejs formie? Moze dawanie IDN+NIDN do AM, ktory negocjuje cene i rozdziela w stosunku 90%/10% albo 95%/5% miedzy wlascicieli?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przeceniałbym domeny pożyczki. Porównałbym ją do domeny bank.pl - niby taki generyk, ale nikt potencjalnie zainteresowany nie jest zainteresowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Alexis said:

 

Bardzo madre slowa. Jakie moznaby wypracowac rozwiazanie tego problemu? Bo to wszystkim by pomoglo: domeniarzom i klientom. Moze sprzedaze laczone w jakiejs formie? Moze dawanie IDN+NIDN do AM, ktory negocjuje cene i rozdziela w stosunku 90%/10% albo 95%/5% miedzy wlascicieli?

 

Tylko jak przekonać do tego osoby które uważają, że cena IDN = cena nIDN? ;)

 

  

8 minutes ago, Liwiusz said:

Nie przeceniałbym domeny pożyczki. Porównałbym ją do domeny bank.pl - niby taki generyk, ale nikt potencjalnie zainteresowany nie jest zainteresowany.

 

Idealna na porównywarkę pożyczek, miejsce gdzie możesz sprawdzić oferty wielu firm pożyczkowych, sprawdzić swoją historię kredytową, wiarygodność, aplikować do kilku firm jednocześnie etc. Idealna nazwa na portal finansowy tego typu. 

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Alexis napisał:

 

Bardzo madre slowa. Jakie moznaby wypracowac rozwiazanie tego problemu? Bo to wszystkim by pomoglo: domeniarzom i klientom. Moze sprzedaze laczone w jakiejs formie? Moze dawanie IDN+NIDN do AM, ktory negocjuje cene i rozdziela w stosunku 90%/10% albo 95%/5% miedzy wlascicieli?

 

Takie rozwiązanie cały czas istnieje i nie trzeba niczego wypracowywać - właściciele IDN i nIDN mogą przecież zawierać takie porozumienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze cos takiego: Wlasciciel IDNa lbo NON-IDNa moze wystawic oferte warunkowa. Tzn. Kupujacy zawiera z nim umowe warunkowa, ze kupuje zestaw w cenie X, jesli ten w okresie Y dni pozyska druga domene do kompletu. Kupujacy musi oplacic transakcje a AM pod zastaw tej kwoty placi za domene dokupiona przez sprzedajacego. Reszta jest przelewana do sprzedajacego po odciagnieciu prowizji. W razie niepowodzenia w ciagu Y dni, kwota transakcji jest zwracana kupujacemu.

 

Wtedy w gestii wlascicieli domen jest jak podziela kwote sprzedazy, ale latwiej sie dogadac jak transakcja jest juz oplacona.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, przemowild napisał:

Idealna na porównywarkę pożyczek, miejsce gdzie możesz sprawdzić oferty wielu firm pożyczkowych, sprawdzić swoją historię kredytową, wiarygodność, aplikować do kilku firm jednocześnie etc. Idealna nazwa na portal finansowy tego typu. 

 

A bank.pl to idealne miejsce, gdzie możesz założyć konto bankowe lub wziąć pożyczkę. Tylko co z tego :)

W finansach mało kto lubi noname'y, stąd jak chcę sprzedać mieszkanie, to pójdę do Home Brokera (na przykład, bo kolega sprzedawał i poleca), i to nie tyle do firmy, co do konkretnego agenta, a nie do agentnieruchomosci.pl, jak będę miał problem z żyłami, to pójdę do profesora przez kogoś polecanego, a nie do chirurgnaczyniowy.pl, w końcu jak będę chciał pożyczkę, to pójdę do instytucji, do której mam zaufanie, a nie na losową stronę, gdzie potem okaże się, że wyląduję w jakimś podejrzanym parabanku lub amber gold bis.

 

Oczywiście może się okazać, że polecany agent ma stronę agentnieruchomosci.pl, lekarz chirurgnaczyniowy.pl, a dobry pożyczkodawca pożyczki.pl (akurat nic w tym przypadku się nie sprawdza), niemniej jednak zasadniczo zależność jest taka, że wybieramy nie wg domeny.

Edited by Liwiusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Liwiusz said:

 

A bank.pl to idealne miejsce, gdzie możesz założyć konto bankowe lub wziąć pożyczkę. Tylko co z tego :)

W finansach mało kto lubi noname'y, stąd jak chcę sprzedać mieszkanie, to pójdę do Home Brokera (na przykład, bo kolega sprzedawał i poleca), a nie do agentnieruchomosci.pl, jak będę miał problem z żyłami, to pójdę do profesora przez kogoś polecanego, a nie do chirurgnaczyniowy.pl, w końcu jak będę chciał pożyczkę, to pójdę do instytucji, do której mam zaufanie, a nie na losową stronę, gdzie potem okaże się, że wyląduję w jakimś podejrzanym parabanku lub amber gold bis.

 

Oczywiście może się okazać, że polecany agent ma stronę agentnieruchomosci.pl, lekarz chirurgnaczyniowy.pl, a dobry pożyczkodawca pożyczki.pl (akurat nic w tym przypadku się nie sprawdza), niemniej jednak zasadniczo zależność jest taka, że wybieramy nie wg domeny.

 

Czyli generyki nie maja sensu. Ale jednak ludzie kupuja generyki. Zastanowmy sie wiec jakby rozwiazac problem przedstawiony przez przemowild, zeby umozliwic sprzedasz IDN nIDN w roznych rekach, zamiast debatowac tematy nie zwiazane z tym tematem.

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, Alexis napisał:

 

Czyli domeny nie maja sensu. Ale jednak ludzie placa za domeny. Zastanowmy sie wiec jakby rozwiazac problem przedstawiony przez przemowild, zeby umozliwic sprzedasz IDN nIDN w roznych rekach, zanim debatowac tematy nie zwiazane z tym tematem.

To, że domeny nie mają znaczenia, to nadinterpretacja. Mają, ale nie takie, jak jeszcze się wydawało kilka lat temu. Kiedyś internet "domenami stał". Chciałeś zaistnieć w internecie, musiałeś mieć domenę. Byle forum osiedlowe musiało mieć swoją domenę. Teraz już nie.

 

Kilka dni temu byłem w osiedlowym pubie. Pytam się, kiedy będą najbliższe koncerty, w odpowiedzi dostaję, że repretuar jest na fejsbukowym profilu. Dopytuję - "no i na stronie internetowej, tak?". Właściciel odpowiada, że ostatnio stronę zaniedbał, bo fejsbuk "robi mu całą robotę" (darujcie sobie argumenty, a co będzie jak fb zablokuje, to nie działa :) Potem sprawdzam, i okazuje się, że strony (domeny) już dawno nie ma - ktoś inny jakieś zaplecze na niej postawił, a pierwotny właściciel nawet chyba tego nie zauważył.

 

Strzelam, że takie skurczenie rynku może sięgać rzędu 80 procent. Dla większości firm, które jeszcze kilka lat temu musiały działać na domenie, i były chociaż podstawy teoretyczne do tego, aby ta domena wyglądała "ładnie", teraz obejdą się albo bez swojej domeny w ogóle, albo na jakiejkolwiek domenie, byleby tylko formalnie postawić jakąś stronę-wizytówkę i maila, bo wszelkie działania marketingowe opierają na innych mediach internetowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Liwiusz said:

To, że domeny nie mają znaczenia, to nadinterpretacja. Mają, ale nie takie, jak jeszcze się wydawało kilka lat temu. Kiedyś internet "domenami stał". Chciałeś zaistnieć w internecie, musiałeś mieć domenę. Byle forum osiedlowe musiało mieć swoją domenę. Teraz już nie.

 

Kilka dni temu byłem w osiedlowym pubie. Pytam się, kiedy będą najbliższe koncerty, w odpowiedzi dostaję, że repretuar jest na fejsbukowym profilu. Dopytuję - "no i na stronie internetowej, tak?". Właściciel odpowiada, że ostatnio stronę zaniedbał, bo fejsbuk "robi mu całą robotę" (darujcie sobie argumenty, a co będzie jak fb zablokuje, to nie działa :) Potem sprawdzam, i okazuje się, że strony (domeny) już dawno nie ma - ktoś inny jakieś zaplecze na niej postawił, a pierwotny właściciel nawet chyba tego nie zauważył.

 

Strzelam, że takie skurczenie rynku może sięgać rzędu 80 procent. Dla większości firm, które jeszcze kilka lat temu musiały działać na domenie, i były chociaż podstawy teoretyczne do tego, aby ta domena wyglądała "ładnie", teraz obejdą się albo bez swojej domeny w ogóle, albo na jakiejkolwiek domenie, byleby tylko formalnie postawić jakąś stronę-wizytówkę i maila, bo wszelkie działania marketingowe opierają na innych mediach internetowych.

 

Liwiusz! Mnie nie musisz przekonywac. Ja kilka lat temu tu zwiastowalem, ze rynek PL upadnie i za to chciano mnie tutaj ukrzyzowac. Natomiast nie na ten temat jest watek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pb said:

Tanio poszła, jak to na aukcji. Ciekawi mnie jaki jest ruch, bez tej wiedzy nie chciałem wyżej licytować.

Nie ma ruchu. :) 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Alexis napisał:

 

Liwiusz! Mnie nie musisz przekonywac. Ja kilka lat temu tu zwiastowalem, ze rynek PL upadnie i za to chciano mnie tutaj ukrzyzowac. Natomiast nie na ten temat jest watek.

A to się nie tyczy całego rynku domen a tylko polskiego? 

 

Moim zdaniem domeny są ważne i kto je ma i docenia  ten wygrywa większe lub mniejsze bitwy o klienta.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 minutę temu, reavis napisał:

Moim zdaniem domeny są ważne i kto je ma i docenia  ten wygrywa większe lub mniejsze bitwy o klienta.

 

Np. te firmy:

MediaExpert.pl

Morele.net

emag.pl
Euro.com.pl

Komputronik.pl

Alsen.pl

MediaMarkt.pl

Sferis.pl

Neonet.pl

x-kom.pl

OleOle.pl

MyCenter.pl

Proline.pl

Electro.pl

Avans.pl

Neo24.pl

 

Przegrywają większe i mniejsze bitwy o klient z abonamentami domen: 

RTV.pl

AGD.pl

Telewizory.pl

Lodowki.pl

Pralki.pl

Telefony.pl

Zmywarki.pl

Aparaty.pl

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, przemowild napisał:

Tak naprawdę to tylko psują rynek, bo wielu domainerów przecenia swoje IDNy i w sytuacji gdy KK jest zainteresowany jakąś domeną i okazuje się, że nIDN i IDN znajdują się w różnych rękach, to koszt zakupu ich obu byłby zbyt wysoki i taki klient wybiera domenę bez polskich znaków. Mam kilka domen do których IDN ma ktoś inny i wiem, że prawdopodobnie nigdy ich nie sprzedam i żadne z nas nie będzie miało z tych domen pożytku.

 

Też mam taką sytuację, że miałem Klienta na domenę "non-idn" za przyzwoitą kwotę, ale zrezygnował z powodu braku możliwości zakupu idn-a. Domainer, którego zapytałem o możliwość odkupienia tegoż idn-a odpisał, że woli ją zabrać do grobu niż sprzedać za sensowną kwotę. :rolleyes:

Edited by pb
  • Like 2
  • Haha 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
6 minut temu, pb napisał:

Domainer, którego zapytałem o możliwość odkupienia tegoż idn-a odpisał, że woli ją zabrać do grobu niż sprzedać za sensowną kwotę. :rolleyes:

 

Ach Ci domeniarze-marzyciele żyjący mentalnie w czasach komuny domenowej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, pb said:

 

Też mam taką sytuację, że miałem Klienta na domenę "non-idn" za przyzwoitą kwotę, ale zrezygnował z powodu braku możliwości zakupu idn-a. Domainer, którego zapytałem o możliwość odkupienia tegoż idn-a odpisał, że woli ją zabrać do grobu niż sprzedać za sensowną kwotę. :rolleyes:

 

Tarczę, konia, miecz, klejnoty, sztaby złota.. nawet żonę, zabrać ze sobą do grobu to rozumiem ;) ale domenę? Musiałby ją chyba z góry opłacić na 100 lat. 

W świecie kryptowalut tacy ludzie nazywają się "bag holders" bo trzymają tokeny tak długo aż kompletnie stracą wartość zamiast sprzedać je gdy wartość spada i jeszcze można część środków odzyskać. Dosłownie więc zostają z pustymi "worami". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

32 minutes ago, przemowild said:

W świecie kryptowalut tacy ludzie nazywają się "bag holders" bo trzymają tokeny tak długo aż kompletnie stracą wartość zamiast sprzedać je gdy wartość spada i jeszcze można część środków odzyskać. Dosłownie więc zostają z pustymi "worami". 


Po co do tego tematu jeszcze wrzucać kryptowaluty? Czy Ty aby się dobrze czujesz?
Jeszcze się ośmieszasz takim stwierdzeniem. Albo nie... czekaj... masz racje - Ci co w latach 2010-2016 zainwestowali w Bitcoina i go nie sprzedali na górce - koniec 2017 czy czerwiec 2019 - są "bag holdersami" z "pustymi worami".
To, że Tobie się coś tam wydaje i coś tam Ci się uroiło w główce, że już nic nie będzie warte i obrażasz długoterminowych inwestorów, bo nie potrafisz się dogadać z Januszami biznesu co do sprzedaży IDN to myślę, że to przede wszystkim Twój problem z samym sobą i tak szczerze - też bym Ci nie sprzedał IDN za żadną kwotę, bo nie szanujesz ludzi i ludzie nie będą szanować Ciebie i będą psuć Ci ten twój "ryneczek".

Edited by aukcjeod1pln

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Lateralus napisał:

 

Np. te firmy:

MediaExpert.pl

Morele.net

emag.pl
Euro.com.pl

Komputronik.pl

Alsen.pl

MediaMarkt.pl

Sferis.pl

Neonet.pl

x-kom.pl

OleOle.pl

MyCenter.pl

Proline.pl

Electro.pl

Avans.pl

Neo24.pl

 

Przegrywają większe i mniejsze bitwy o klient z abonamentami domen: 

RTV.pl

AGD.pl

Telewizory.pl

Lodowki.pl

Pralki.pl

Telefony.pl

Zmywarki.pl

Aparaty.pl

 

Już ten temat był przerabiany... i nie będę podawał przykładów w drugą stronę.

 

Być może gdyby jedna z podanych przez Ciebie firm miała TOP generyka ze swojej branży to mieliby jeszcze wiecej klientów?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×