Jump to content
Karpool

Aukcja przechwyconej domeny: -565 negatywnych

Recommended Posts

Jest sobie aukcja przechwyconej domeny.
Oferty w okolicach 40-50 złotych.

Nagle oferta na 333 i 444 pln.
Jakaś osoba (powiedzmy Y) miała ustawioną przebitkę na wysokie kwoty i przebija te 333 i 444 pln. Czyli wygrywa.

Oferty na na 333 i 444 daje osoba, która ma (UWAGA)  565 negatywnych opinii.
Oferty na 333 i 444 zostają usunięte.
Wygrywa oferta na 460 pln (Y).
Moje pytanie:

a. czy nie można usunąć tego śmieszka z negatywami w ilości blisko -565?
b. a może AF zależy na takich sztucznych aukcjach/wyższych kwotach

c. co ma robić Y aby nie płacić tych 460 pln (przecież wcześniejsze oferty - naprawdę zainteresowanych - były na max 60 pln

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Karpool said:

Jest sobie aukcja przechwyconej domeny.
Oferty w okolicach 40-50 złotych.

Nagle oferta na 333 i 444 pln.
Jakaś osoba (powiedzmy Y) miała ustawioną przebitkę na wysokie kwoty i przebija te 333 i 444 pln. Czyli wygrywa.

Oferty na na 333 i 444 daje osoba, która ma (UWAGA)  565 negatywnych opinii.
Oferty na 333 i 444 zostają usunięte.
Wygrywa oferta na 460 pln (Y).
Moje pytanie:

a. czy nie można usunąć tego śmieszka z negatywami w ilości blisko -565?
b. a może AF zależy na takich sztucznych aukcjach/wyższych kwotach

c. co ma robić Y aby nie płacić tych 460 pln (przecież wcześniejsze oferty - naprawdę zainteresowanych - były na max 60 pln

 

Napisz do Am. Dla mnie proceder niedopuszczalny, jeżeli AM chce zachować twarz będzie wiadział co zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie Y z takim rankingiem nie mógł licytować chyba, że załapał blokadę po złożeniu oferty w aukcji. z tego co piszesz, AM powinno policzyć najwyższą ofertę przed zablokowanym kupującym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli przebiłeś tą ofertę na kwote 460 to będziesz zmuszony ją zapłacić bo oferty są wiążące. No chyba że AM pójdzie Ci na rękę i obniży cenę sprzedaży do ostatniej złożonej przed podbiciem. Pewności jednak nie ma.

Gdybyś ne przebijał a Twoja oferta byłaby najwyższa po nieopłaceniu aukcji, kupiłbyś ta domenę za cenę Twojej licytacji.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Y - to ok oferent.
Użytkownik z -565 negatywami nazywa się inaczej.
Przecież gdyby takie wały z licytacjami szły na allegro podczas licytacji to byłaby afera.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Karpool użytkownik o którym mowa nie ma możliwości licytowania w tej czy w innych aukcjach od momentu, w którym jego rating stał się ujemny.

Oferty na wskazanej aukcji zostały złożone jeszcze zanim jego rating stał się ujemny i otrzymał blokadę od serwisu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile potrzeba czasu aby zrobić ujemny rating (-565)?

Ile aftermarket potrzebuje czasu aby takiego użytkownika zablokować?

Co ze złożonymi przez tego osobnika ofertami? Przecież wczesniejsze oferty są na 50-60 złotych, oferty tego gościa (-565) były na 333 i 444 pln, dopiero potem jakiś użytkownik przebił te oferty (automat licytujący) zablokowanego użytkownika.
Zresztą ta aukcja kupy się nie trzyma - albo ja nie wiem:

464 pln  24.12 godz. 14.18

444 dn 25.12 (oferta od -565)

333 dn 25.12 (oferta od -565)

60 pln dn 24.12 godz. 18.51

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, AfterMarket.pl said:

@Karpool użytkownik o którym mowa nie ma możliwości licytowania w tej czy w innych aukcjach od momentu, w którym jego rating stał się ujemny.

Oferty na wskazanej aukcji zostały złożone jeszcze zanim jego rating stał się ujemny i otrzymał blokadę od serwisu.

 

 

I wedug Państwa wszystko jest okej?

Co za problem tworzyć fikcyjne konta, podbijać póki jeszcze nie ma blokady i liczyć nabitych w butelkę?

 

W przypadku ww. sytuacji, aukcja powinna zostać anulowana i powtórzona imo, albo przyjąć jako cenę ostateczną - cenę przebicia rzetelenego użytkownika.

Edited by szmiko
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, szmiko napisał:

I wedug Państwa wszystko jest okej?

Co za problem tworzyć fikcyjne konta, podbijać póki jeszcze nie ma blokady i liczyć nabitych w butelkę?

 

W przypadku ww. sytuacji, aukcja powinna zostać anulowana i powtórzona imo, albo przyjąć jako cenę ostateczną - cenę przebicia rzetelenego użytkownika.

 


Może ktoś ma wiedzę czy takich aukcji było więcej?
Czy widzieliście aukcje gdzie licytował ktoś z negatywami?
A może widzieliście aukcje gdzie ni z gruszki ni z pietruszki po ofertach na 40 pln, ktoś strzelał 400 itp. a potem automat (minutę po tej lipnej ofercie) legitnego oferenta przebijał na 404 pln?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Karpool: Z Twoich postów wynika, że masz wątpliwości co do przebiegu aukcji, postaram się zatem wyjaśnić:

 

Oferent, którego oferta jest widoczna na aukcji na kwotę 464 PLN zalicytował 24.12 godz. 14.18 tą kwotę (lub wyższą) jako swoją maksymalną ofertę.

 

W momencie, w którym złożył tą ofertę, na aukcji była widoczna jego oferta na kwotę 70 PLN jako kwota minimalnego podbicia, nie była widoczna kwota 464 PLN, ponieważ nie ujawniamy maksymalnych ofert użytkowników dopóki ktoś inny nie będzie próbował złożyć oferty, która przewyższa kwotę maksymalną wygrywającego aukcję.

 

Inny user składał oferty na 333 PLN i 444 PLN dzień później (25.12) ale nie przebił maksymalnej oferty użytkownika, który wygrywa aukcję. Podwyższając kwotę na aukcji stała się widoczna aktualna oferta wygrywającego aukcję - 464 PLN, czyli kwota wyższa o 20 PLN od najwyższej drugiej oferty. Opis minimalnych kwot, które należy składać aby przebić aktualną ofertę na aukcji jest dostępny na https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/kupno/aukcje/jaka_oferte_musze_zlozyc_aby_przebic_poprzednia.htm 

 

W kolejnym dniu rating tego drugiego użytkownika z aukcji stał się ujemny, ponieważ nie opłacił wielu domen i w tym samym momencie konto tego użytkownika zostało zablokowane, ponieważ nie dopuszczamy, aby użytkownicy z ujemnym ratingiem mogli licytować w aukcjach.

 

Nam również zależy, aby użytkownicy, którzy nie opłacają zamówień nie mogli kontynuować tego procederu, do tego celu służy wiele wprowadzonych w nowym serwisie mechanizmów i pracujemy nad kolejnymi. Nie jest to widoczne dla zwykłych użytkowników, ale takie osoby będą miały blokowane konta nawet jeśli założą nowe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, AfterMarket.pl said:

@Karpool: Z Twoich postów wynika, że masz wątpliwości co do przebiegu aukcji, postaram się zatem wyjaśnić:

 

Oferent, którego oferta jest widoczna na aukcji na kwotę 464 PLN zalicytował 24.12 godz. 14.18 tą kwotę (lub wyższą) jako swoją maksymalną ofertę.

 

W momencie, w którym złożył tą ofertę, na aukcji była widoczna jego oferta na kwotę 70 PLN jako kwota minimalnego podbicia, nie była widoczna kwota 464 PLN, ponieważ nie ujawniamy maksymalnych ofert użytkowników dopóki ktoś inny nie będzie próbował złożyć oferty, która przewyższa kwotę maksymalną wygrywającego aukcję.

 

Inny user składał oferty na 333 PLN i 444 PLN dzień później (25.12) ale nie przebił maksymalnej oferty użytkownika, który wygrywa aukcję. Podwyższając kwotę na aukcji stała się widoczna aktualna oferta wygrywającego aukcję - 464 PLN, czyli kwota wyższa o 20 PLN od najwyższej drugiej oferty. Opis minimalnych kwot, które należy składać aby przebić aktualną ofertę na aukcji jest dostępny na https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/kupno/aukcje/jaka_oferte_musze_zlozyc_aby_przebic_poprzednia.htm 

 

W kolejnym dniu rating tego drugiego użytkownika z aukcji stał się ujemny, ponieważ nie opłacił wielu domen i w tym samym momencie konto tego użytkownika zostało zablokowane, ponieważ nie dopuszczamy, aby użytkownicy z ujemnym ratingiem mogli licytować w aukcjach.

 

Nam również zależy, aby użytkownicy, którzy nie opłacają zamówień nie mogli kontynuować tego procederu, do tego celu służy wiele wprowadzonych w nowym serwisie mechanizmów i pracujemy nad kolejnymi. Nie jest to widoczne dla zwykłych użytkowników, ale takie osoby będą miały blokowane konta nawet jeśli założą nowe.

 

 

Czyli co AM zrobi w tej sytuacji?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, szmiko napisał:

Czyli co AM zrobi w tej sytuacji?

1. Też mnie to ciekawi ;-) Zysk dla aftermarket z tej "dziwnej" transakcji jest oczywisty. No ale poczekajmy z werdyktem ;-)
2. Ciekawi mnie statystyka: ile było takich aukcji (tj. ofertowanych przez fake konto), na jakie kwoty, czy takie fake konta brały udział tylko przy aukcjach domen przechwyconych przez Aftermarket czy także w aukcjach innych użytkowników.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.12.2019 o 11:57, Bazyli napisał:

Gdybyś ne przebijał a Twoja oferta byłaby najwyższa po nieopłaceniu aukcji, kupiłbyś ta domenę za cenę Twojej licytacji.

Komukolwiek Aftermarket rzeczywiście zaproponowało kupno po takiej cenie? Mi jeszcze nigdy. Poza tym mam osobiście sprawdzać, czy wszystkie aukcje przechwyconych domen, w których brałem udział, zakończyły się opłaceniem domeny? To w interesie Aftermarket jest informowanie osoby przelicytowanej, że domena nie została opłacona.

 

11 godzin temu, szmiko napisał:

albo przyjąć jako cenę ostateczną - cenę przebicia rzetelenego użytkownika.

Pod warunkiem, że to do przelicytowanego będzie należała ostateczna decyzja, czy akceptuje ofertę kupna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Domenatorix napisał:

Komukolwiek Aftermarket rzeczywiście zaproponowało kupno po takiej cenie?

w grudniu dwie domeny po takiej sytuacji nabyłem

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Domenatorix napisał:

Komukolwiek Aftermarket rzeczywiście zaproponowało kupno po takiej cenie?...

 

Miałem dwa razy taka sytuację ale osobiście się upomniałem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kK napisał:

w grudniu dwie domeny po takiej sytuacji nabyłem

 

Moim zdaniem powinieneś napisać do AM prośbę o anulowanie cen wynikających z podbicia przez osobę której zamiarem bylo ewidentne podbiajnie ceny a nie zakup.

Bo co prawda złożona przez Ciebie oferta jest wiążąca ale wynika z czynu zabronionego regulaminem AM jak i przepisami prawa.

Odsyłam do KC:

https://www.arslege.pl/przeslanki-uniewaznienia-umowy/k9/a1074/
(wyrok SN z 9 maja 2013r. II CSK 523/12)

 

W takiej sytuacji jaka nastąpiła masz prawo rządać od AM unieważnienia aukcji i ewentualne jej powtórzenie.

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Bazyli napisał:

 

Moim zdaniem powinieneś napisać do AM prośbę o anulowanie cen wynikających z podbicia

Ja tam zadowolony jestem, ustawiłem sobie limit górny ceny i wyżej nie licytowałem. Wyżej licytowali dwaj userzy i obaj dostali blokadę/bana. Około 2 tygodnie po zakończeniu licytacji dostałem propozycję od AM zakupu i obie przyjąłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Igorex napisał:

Podobna sytuacja z podbijaniem jest w tej aukcji. https://www.aftermarket.pl/aukcja/2479666/?_track=05e080f80a980b9173822bf1a79d0f5c

Oferty użytkowników z tak dużym minusowym ratingiem powinny być automatycznie anulowane.

 

Jak widzisz taką aukcję i ten problem to pisz od razu do AM niech anulują takie oferty.

 

Inna sprawa że AM nic z tym nie robi ze swojej strony. Powinni automatycznie pousuwać oferty tego "żartownisia" bo na tą chwile wygląda jakby to AM szukało sobie dodatkowego dochodu. A po cholerę dawać ludziom argumenty do tego typu twierdzeń.

Z prostej matematyki wynika że jeśli ten pseudo "user" podbił aukcje tylko o 50 złotych ( a podbijał na dużo więcej ) to AM zarobiła na dotychczasowych aukcjach z jego udziałem sporo kasy.

Edited by Bazyli
  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu kolejny taki przypadek, user nhsale (-837). Użytkownik składa ofertę jak ma dodatni rating na jakąś zaporową kwotę, bo wie że za chwile przestanie opłacać zakupione domeny. Fajny sposób na blokowanie domeny żeby nikt jej na aukcji nie kupił. Licytowałem do 200 zł i teraz jak domena nie zostanie opłacona to AM złoży mi ofertę na taką kwotę więc po co w ogóle brać udział w licytacjach... Można nic nie robić i mieć domenę za 50 zł bo nikt inny nie licytował

Wg. mnie w momencie kiedy user przestaje opłacać zakupione domeny jego oferty w aukcjach powinny być anulowane. To wszystko mocno śmierdzi i takich userów i aukcji jest bardzo dużo.

Za chwile ludzie nie będą w AM licytować domen bo jaki to ma sens... Nie wspomnę o tym jak coś takiego widzisz KK...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, sebastian0000 napisał:

 

Wg. mnie w momencie kiedy user przestaje opłacać zakupione domeny jego oferty w aukcjach powinny być anulowane. To wszystko mocno śmierdzi i takich userów i aukcji jest bardzo dużo.

 

Też tego samego zdania jestem. Jeśli tylko w czasie trwania aukcji licytującemu wyskoczy ujemny ranking, jego oferty powinny być anulowane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

14 minut temu, kK napisał:

Jeśli tylko w czasie trwania aukcji licytującemu wyskoczy ujemny ranking, jego oferty powinny być anulowane. 

 

 

Pamiętajmy, że zarówno użytkowników, jak i serwis wiąże regulamin. A zgodnie z regulaminem oferty składane na aukcjach są wiążące i nie można ich anulować.

 

Pamiętajmy też, że może się zdarzyć, że ktoś rzeczywiście nie opłaci domeny czy nawet wielu domen (i takie sytuacje wystąpiły również wśród uczestników tego forum), jednak mogą to być sytuacje losowe, na które użytkownik nie ma wpływu i zazwyczaj staramy się wtedy znaleźć właściwe rozwiązanie i umożliwić opłacenie zamówień, jeśli są dostępne.

 

Natomiast wprowadziliśmy mechanizm, który niejako rekompensowałby kupującym wyższą kwotę na aukcji, jeśli zostanie stwierdzone naruszenie regulaminu giełdy - licytowanie domeny nie w celu jej nabycia a sztucznego zawyżenia ceny. Taki oferent otrzyma opłatę karną a po jej wyegzekwowaniu kupujący, który nabył domenę otrzyma stosowną kwotę - różnicę między kwotą nabycia a kwotą jaką by zapłacił, gdyby w aukcji nie licytował zablokowany oferent.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, AfterMarket.pl napisał:

 

 

 

Pamiętajmy, że zarówno użytkowników, jak i serwis wiąże regulamin....A zgodnie z regulaminem oferty składane na aukcjach są wiążące i nie można ich anulować.

 

Rozumiem że regulamin dopuszcza podbijania aukcji?

:)

Sam chyba nie wiesz co piszesz. Nie szukasz rozwiązania tej sytuacji za to akceptujesz fakt podbijania aukcji.

Taka ilość podbitych a nie opłaconych aukcji wskazuje na specjalne działanie. Aukcje z udzialem tego użytkownika śwmiało mogliście anulować tak jak jego uczestnictwo w tych aukcjach. Odniesienie do takiej sytuacji ma nie tylko Wasz regulamin ale również przepisy Kodeksu Cywilnego które wyżej wskazałem. Tyle że po co mielibyście to robić skoro "klient" tym sposobem zdobył dla Was sporo kasy...

 

Wasz mechanizm rekompensat jest niczym Yetii...Wielu o nim mówi a tylko nieliczni go widzieli...W tym przypadku szanse odzyskania pieniędzy są mniejsze niż trafienie szóstki w Lotto...

 

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, AfterMarket.pl napisał:

Pamiętajmy też, że może się zdarzyć, że ktoś rzeczywiście nie opłaci domeny czy nawet wielu domen (i takie sytuacje wystąpiły również wśród uczestników tego forum), jednak mogą to być sytuacje losowe, na które użytkownik nie ma wpływu i zazwyczaj staramy się wtedy znaleźć właściwe rozwiązanie i umożliwić opłacenie zamówień, jeśli są dostępne.

To prawda, kilka razy zdarzyła mi się osobiście taka sytuacja i nie opłaciłem w terminie (weekendowa przerwa techniczna w banku). Ale zaraz w poniedziałek pisałem ticketa, opisywałem przyczynę i przywracano mi możliwość opłacenia licytacji/zakupu domeny. 

 

24 minuty temu, AfterMarket.pl napisał:

Natomiast wprowadziliśmy mechanizm, który niejako rekompensowałby kupującym wyższą kwotę na aukcji, jeśli zostanie stwierdzone naruszenie regulaminu giełdy - licytowanie domeny nie w celu jej nabycia a sztucznego zawyżenia ceny. Taki oferent otrzyma opłatę karną a po jej wyegzekwowaniu kupujący, który nabył domenę otrzyma stosowną kwotę - różnicę między kwotą nabycia a kwotą jaką by zapłacił, gdyby w aukcji nie licytował zablokowany oferent.

Pożyjemy .... zobaczymy jak to rozwiązanie  będzie działać w praktyce.

 

Kiedyś (nie raz) dostawałem rekompensatę związaną z brakiem płatności za sprzedaną na giełdzie a nie zapłaconą domenę. Obecnie chyba tego już nie ma, bo nie dalej jak miesiąc temu miałem "taką transakcję". Kupujący nie zapłacił, dostał blokadę, zapłacił karną opłatę, odblokowano mu konto, a ja żadnej rekompensaty nie dostałem.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×