Jump to content
Walewski

Jakis-produkt.pl czy jakisprodukt.com Jaka wersja?

Recommended Posts

Jak w temacie. Podpowiedzcie proszę jaka wersja bedzie lepsza na Polskę. Oczywiscie domena jakisprodukt.pl jest zajęta. W 1 i 2 przypadku jak klient się zapomni to klepnie do konkirencji. Dodam, że mialby być to sklep internetowy a obydwie domeny mam na swoim koncie. 

Edited by Walewski
Uzupelnienie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytałeś, czy .pl jest na sprzedaż? Może wyjdzie taniej niż strata klientów wpisujących normalną wersję.

Jeśli pod .pl jest już sklep/serwis, to ja bym rozważył zupełnie inną nazwę.

1. bez sensu tracić ruch, 2. bez sensu wylądować w sądzie za podszywanie się (patrz np. sprawa intymna.pl vs e-intymna.pl)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jakisprodukt.pl jest sklep konkurencji. Nie powiedzialbym ze to podszywanie ponieważ jest to domena produktowa. Zdaję sobie sprawę, że wracający klienci mogą wpisywać nazwę konkurencji, ale to moj powiedzmy 5 sklep z tym produktem a najlepszą główną domenę mam ja. Moze dam na przykladzie rowery.pl powiedzmy ze ta domena jest moja, ale najlepiej sie sprzedają rowery gorskie dlatego chcialbym zrobic sklep rowery-gorskie.pl lub rowerygorskie.com 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wobec tego nie ma znaczenia czy postawisz pod com czy pod myślnikiem. Możesz postawić tu i tu, skoro to piąty sklep z tym samym asortymentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic specjalnego klepnij w google moje nazwisko i bedziesz wiedział.  Jak myslicie klient bardziej zapamieta myślnik czy com? Bo albo to albo to bedzie inne od jakisprodukt.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nazwa dwuczłonowa bez myślnika jest zajęta to ma to jednak duże znaczenie bo część ruchu za jakiś czas możesz oddawać konkurencji. Jeśli chcesz na siłę słowo kluczowe zawrzeć w nazwie domeny to wybierz com, a nie myślnik. 

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×