Jump to content
keyword

Corona - Shock a domeny

Recommended Posts

8 godzin temu, Domeniacz napisał:

Z tego co zdążyłem się przy okazji dowiedzieć, przepchano już ustawę o przymusowych szczepieniach bez jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Czyli wiemy już, że chodziło m.in. o przymusowe szczepienia:

https://innemedium.pl/wiadomosc/karty-illuminati-prekognicyjna-gra-karciana?fbclid=IwAR0EIF1nHiJ-dkViGev4vAXcOEgBJeBg0TNuIAvCRnySHUQ8gxrMi_VV0q4

Artykuł pochodzi z 2012 i dotyczy wspomnianych wcześniej kart. Tutaj kluczowy cytat:
"Epidemia jest zawsze możliwa a zmiana w prawie pozwalająca na szczepienie ludzi pod przymusem, gdy rząd uzna, że istnieje taka potrzeba może wskazywać na to, że może to być kierunek bardzo prawdopodobny w najbliższej przyszłości."... No ale przecież to są wszystko "teorie spiskowe" głoszone przez dziwaków... Cóż, pewnie kolejny "zbieg okoliczności"... ;)

 

Wiele "teorii spiskowych" okazało się prawdą. Osobiście uważam, że od dłuższego czasu trwają grube przymiarki do stworzenia państw policyjnych (i to na całym świecie; może mieć to związek z obozami FEMA). Tutaj są tylko dwa możliwe scenariusze: państwo policyjne lub anarchia. Zgaduję, że wygra państwo policyjne, bo wątpię, żeby elita tak łatwo oddała ten świat motłochowi. W końcu przecież ten motłoch wymięknie (co zapewne nie będzie kwestią przypadku), prawda? Będą masowe protesty, które trzeba będzie jakoś stłumić, prawda? Dodam, że wspominali o tym również w filmie dokumentalnym: "Bogacze kontra reszta świata" i podobny tekst padł z ust kogoś, kto raczej nie wyglądał jak nawiedzony głosiciel "teorii spiskowych"... ;)

 

8 godzin temu, Domeniacz napisał:

bezmyślny tłum stanowi większość i wierzy we wszystko co mu się przedstawia w szklanym ekranie.

Racja. Jest scena główna, na której są aktorzy i karmią nas tym spektaklem, natomiast najciekawsze rzeczy zawsze kryją się za kulisami... ;)

Edited by meloo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tutaj informacje o potencjalnym przeznaczeniu wirusa, które brzmi wg mnie najsensowniej. Źródła mniej "spiskowe"... ;)

https://www.geekweek.pl/news/2020-02-15/badania-naukowe-pokazuja-ze-wirus-covid-19-uszkadza-uklad-moczowy-i-rozrodczy/

https://www.newsweek.com/chinese-scientists-coronavirus-male-fertility-1488235
Także tego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga strona offtopic..

skończcie już.

ja mam w tym roku dużo więcej zapytań niż w poprzednim..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, meloo said:

A tutaj informacje o potencjalnym przeznaczeniu wirusa, które brzmi wg mnie najsensowniej. Źródła mniej "spiskowe"... ;)

https://www.geekweek.pl/news/2020-02-15/badania-naukowe-pokazuja-ze-wirus-covid-19-uszkadza-uklad-moczowy-i-rozrodczy/

https://www.newsweek.com/chinese-scientists-coronavirus-male-fertility-1488235
Także tego...

 

haha to akurat jest ciekawy przykład jak rozchodzi się dezinformacja.

 

Profesor powiedział: 

Quote

emphasized the article is a "short discussion" paper which has not been peer-reviewed and is "highly theoretical." ...
the study presented a "reasonable speculation without any direct supporting evidence."

 

Czyli, że jest to czysto teoretyczna spekulacja, bez żadnych dowodów na jej potwierdzenie, a to wystarczy już komuś, żeby napisać, że "badania naukowe pokazaują, że wirus uszkadza układ rozrodczy" a zatem bam! wszystko jasne, globalny spisek, depopulacja, UFO, masoneria i zabójcze szczepionki. 

 

:D

 

Radio Erewań podało kiedyś, że w Moskwie na placu Czerwonym, rozdają za darmo Mercedesy

potem przyszło sprostowanie, że informacja jest prawdziwa, ale nie w Moskwie tylko w Petersburgu

nie Mercedesy tylko rowery

i nie rozdają tylko kradną ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemowild

Napisałam przecież, że "potencjalnym"... Przekonamy się za jakiś czas, czy było w tym ziarno prawdy, czy nie. Mnie to akurat nie dotyczy, więc to nie mój ewentualny problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, meloo napisał:

Mnie to akurat nie dotyczy, więc to nie mój ewentualny problem :D

 

A więc wszystko jasne, wirusa stworzyły zwolenniczki partenogenezy w celu przejęcia władzy nad światem. Dodam tylko, że zapowiedzi i przecieki na ten temat pojawiały na przestrzeni lat się w wielu publikacjach, grach (także karcianych i planszowych) oraz filmach, także m.in. w Polsce w profetyczno-dokumentalnym filmie Seksmisja, który, aby przejść przez sito cenzury, musiał być stylizowany na komedię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oby pół ludzkości wyginęło jak w The Avengers, to mądrzejsze pół bardziej doceni domeny

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.03.2020 o 14:58, pb napisał:

Natomiast co roku na grypę choruje do miliarda ludzi, z czego pół miliona umiera. To oczywiście ogromna liczba, ale oznacza śmiertelność na poziomie pół promila. Porównując, aktualny koronawirus ma śmiertelność na poziomie 2%, więc nic dziwnego że jest panika i wyścig żeby go zatrzymać, mimo że tych przypadków zachorowań i śmierci jest w skali świata (na razie) tak niewiele. Na takim samym poziomie (2-3%) była śmiertelność w przypadku hiszpanki, na którą zmarło kilkadziesiąt milionów ludzi, a zachorowała 1/3 świata. Choć myślę, że ostatecznie śmiertelność będzie dużo niższa, bo obecnie wiele przypadków to są zakażenia szpitalne, osoby które były obciążone innymi chorobami i być może i tak by zmarły.


Nie wiem jak to jest liczone, ale wg tych danych
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html
jest to na razie prawie 6% (3300 wyleczonych z 57000)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że domeny powoli stają się reliktem przeszłości.

Teraz królują urządzenia mobilne a co za tym idzie aplikacje - nikomu nie chce się już wklepywać adresu ręcznie w przeglądarkę - częściej w wyszukiwarkę.

Małe firmy wolą założyć sobie fanpage na fb zamiast kupować domenę i tworzyć stronę.

 

  • Like 1
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, Gaudzinski napisał:

Ja od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że domeny powoli stają się reliktem przeszłości.

Teraz królują urządzenia mobilne a co za tym idzie aplikacje - nikomu nie chce się już wklepywać adresu ręcznie w przeglądarkę - częściej w wyszukiwarkę.

Małe firmy wolą założyć sobie fanpage na fb zamiast kupować domenę i tworzyć stronę.

 

 Tak... szczególnie na komputerach stacjonarnych i Ipadach...

 

Ja znowu słyszałem, że tendencj jest właśnie odwrotna... ludzie mają dość tych wszystkich ikon na telefonach.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

udzial-typow-urzadzen-laczacych-sie-z-internetem-PL-styczen-2020.png?ssl=1

 

21 minutes ago, reavis said:

 Tak... szczególnie na komputerach stacjonarnych i Ipadach...

 

Ja znowu słyszałem, że tendencj jest właśnie odwrotna... ludzie mają dość tych wszystkich ikon na telefonach.

 

To chyba żyjemy w innej rzeczywistości ;) 

Edited by Gaudzinski
edit

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Gaudzinski napisał:

Ja od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że domeny powoli stają się reliktem przeszłości.

Teraz królują urządzenia mobilne a co za tym idzie aplikacje - nikomu nie chce się już wklepywać adresu ręcznie w przeglądarkę - częściej w wyszukiwarkę.

Małe firmy wolą założyć sobie fanpage na fb zamiast kupować domenę i tworzyć stronę.

 

Jedni forumowicze piszą tak, a inni siak. Skąd się bierze różnica?

Jedni czytają artykuły o "trendach" pisane przez grupy interesu (pozycjonerzy, agencje reklamowe) albo sami reprezentują te grupy.

Drudzy sprzedają domeny i mają przed oczami konkretne dane, liczby, maile z zapytaniami itd.

 

A może jedni i drudzy mają rację? Ja to widzę tak:

Dobre domeny sprzedają się dobrze i coraz drożej (niedawno padł kolejny rekord - 30 000 000 usd za voice.com).

Dobre, czyli proste, krótkie, konkretne - może właśnie dlatego, że takie się łatwo wpisuje na telefonie, w przeglądarko-wyszukiwarkę (bo przecież na telefonie to jeden i ten sam pasek).

Słabe domeny nigdy się nie sprzedawały i nadal nie będą.

Średnie domeny - tu jest właśnie tzw. "hund begraben" - jedna się sprzeda, a inna nie, bo ktoś "woli postawić fanpage". Tutaj front jest ruchomy i zależny od trendów. Ale nie powiedziałbym, że jest to ruch tylko w jedną stronę. Raczej tam, gdzie wiatr zawieje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Gaudzinski napisał:

Internet Usage Worldwide

 

To chyba żyjemy w innej rzeczywistości ;) 

... to z pewnością:)

 

Tylko te wykresy nie pokazują jak się mają do tego domeny, to że wiećej się korzysta z mobile to chyba jest naturalne i każdy to wie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im więcej ruchu mobilnego, tym większe zainteresowanie krótkimi domenami. Porównajmy:

- wejdź na di.pl

- wejdź na domenyinternetowe.pl

- wyszukaj "forum di"

- znajdź nas na facebook.com/dipl

 

Nie wiem jakie tam jeszcze są sposoby "znajdowania" rzeczy przez komórkę, ale spośród tych czterech chyba łatwo wskazać najprostszy i najmniej narażony na błędy.

 

 

 

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, reavis said:

... to z pewnością:)

 

Tylko te wykresy nie pokazują jak się mają do tego domeny, to że wiećej się korzysta z mobile to chyba jest naturalne i każdy to wie. 

Nie znajdziesz takich danych.

Sugeruję tylko, że osoby posiadające urządzenia mobilne częściej korzystają z gotowych aplikacji które pobierają treści niż same wpisują adresy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Gaudzinski napisał:

Sugeruję tylko, że osoby posiadające urządzenia mobilne częściej korzystają z gotowych aplikacji które pobierają treści niż same wpisują adresy.

 

Źródło? Poza tym aplikację też trzeba "znaleźć" i tu znów wracamy do wyboru:

- wejdź na apka.pl

- wyszukaj "nasza aplikacja" w google play

- jeszcze ewentualnie kod QR, ale powodzenia z umieszczeniem go np. na przydrożnym billboardzie.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, pb said:

 

Źródło?

time spent in mobile apps - statistics

Musiałem poszukać... :) 

https://jmango360.com/wiki-pages-trends/mobile-app-vs-mobile-website-statistics/

https://www.motocms.com/blog/en/mobile-app-vs-mobile-website/

 

 

Dodatkowo w appce można mieć:

 

  • Push notifications
  • Tap-to-call/email
  • Device vibration/ alerts
  • Camera
  • Instant and automatic updates

https://www.business2community.com/mobile-apps/mobile-app-vs-mobile-website-which-is-the-better-option-02048068

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, tylko zauważ, że te 90% czasu ludzie (homo smartfonicus) spędzają w kilku konkretnych aplikacjach. Te aplikacje oczywiście nie potrzebują domen, bo już je mają, są też na topie w appstorach.

 

My mówimy o tzw. "całej reszcie" i o przypadku "mam produkt - jak dotrzeć z nim do klienta". To, że ktoś spędza 19% życia w facebooku, to może oznaczać, że jest sensowne wykupienie reklamy produktu w facebooku, ale niekoniecznie że najlepszą metodą dotarcia do klienta "z ulicy" jest umieszczanie na billboardzie linku facebook.com/NaszNowyProdukt (to i tak krótka nazwa w porównaniu do tego, co czasem widuję). Chyba  że na to też znajdziesz źródło. ;-)

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, pb said:

No dobrze, tylko zauważ, że te 90% czasu ludzie (homo smartfonicus) spędzają w kilku konkretnych aplikacjach. Te aplikacje oczywiście nie potrzebują domen, bo już je mają, są też na topie w appstorach.

 

My mówimy o tzw. "całej reszcie" i o przypadku "mam produkt - jak dotrzeć z nim do klienta". To, że ktoś spędza 19% życia w facebooku, to może oznaczać, że jest sensowne wykupienie reklamy produktu w facebooku, ale niekoniecznie że najlepszą metodą dotarcia do klienta "z ulicy" jest umieszczanie na billboardzie linku facebook.com/NaszNowyProdukt (to i tak krótka nazwa w porównaniu do tego, co czasem widuję). Chyba  że na to też znajdziesz źródło. ;-)

 

Masz rację. Wadomo, że nie każda firma potrzebuje aplikacji. 

Poza tym koszt jest nieporównywalnie większy - na korzyść stron www.

 

Chodzi mi o to, że np. chcę kupić stół to wpisuję w google "meble miasto" i tutaj nie interesuje mnie domena tylko pozycja w google i responsywność.

Strony raczej zawsze będą potrzebne, ale nie wiesz czy np. za jakiś czas google nie ukryje nazw domen w swoich wynikach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Gaudzinski napisał:

Chodzi mi o to, że np. chcę kupić stół to wpisuję w google "meble miasto" i tutaj nie interesuje mnie domena tylko pozycja w google i responsywność.

 

Jasne, też tak robię. Ale potem jak widzę w wynikach:

meblemiasto.pl i heniex-meble.miasto.pl

to najpierw wchodzę na tę pierwszą i jeśli strona wygląda sensownie, to na tę drugą już mogę nie wejść ;-)

 

Druga rzecz, wracasz jak bumerang do wyszukiwarki, a jest jeszcze wiele innych kanałów, od bannerów internetowych, przez billboardy, do szyldów / logotypów.

Jeśli firma chce być łatwo zapamiętana, kojarzona (np. przez reklamy "przypominające"), dba o branding, to zadba też o dobrą, krótka domenę.

 

6 minut temu, Gaudzinski napisał:

Strony raczej zawsze będą potrzebne, ale nie wiesz czy np. za jakiś czas google nie ukryje nazw domen w swoich wynikach.

 

Wiedzieć to nie wiem, ale jak sami twierdzą: "Domain names are the most important part of URLs; these haven't been removed, because we agree this is important to show."

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze PWA, nie trzeba od razu tworzyć aplikacji natywnej dla strony internetowej. Trend się zmienia to na pewno, trzeba być ignorantem, aby tego nie zauważyć. Mała ciekawostka, teraz w korporacjach, część ludzi jest oddelegowywana do pracy zdalnej z uwagi na koronawirusa i okazuje się, że niemały procent pracowników nawet nie ma komputera w domu. Urządzenia mobilne są już na tyle zaawansowane, że komputera już w dzisiejszych czasach nie potrzebujemy, jeśli na nim nie pracujemy i nie potrzebujemy obsługiwać jakiś bardziej zaawansowanych programów.

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie co dalej z domenami .pl.

Czy spadek jest efektem nowych końcówek, mniejszym zapotrzebowaniem ?

https://rynekdomen.pl/2020/w-ciagu-pol-roku-z-rejestru-pl-ubylo-90-tys-domen-raport-nask-za-q4-2019/

Wszedłem na kilka giełd i tak szczerze mówiąc nie ma za bardzo "w co" inwestować, a ceny dosyć niskie.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pb napisał:

Porównajmy:

- wejdź na di.pl

- wejdź na domenyinternetowe.pl

 

Tutaj akurat sprawa jest bardzo prosta.

Potrzebna mi jest domena. Wchodzę na domenyinternetowe.pl

Zależy mi na tym, aby usłyszeć, że domena nie jest mi do niczego potrzebna. Wchodzę na di.pl :P

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • krainaalkoholi.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604315/  
    • helpsite.pl motowork.pl motowork.pl qlki.pl robotcache.pl teaserai.pl   Grupa 6 domen od 1 zł   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604378
    • Dominacje.pl   Aukcja BCM
    • Drodzy Partnerzy! Zachęcamy do promocji boostera testosteronu, za którego sprzedaż gwarantujemy 30% prowizji!    Prowizja: 30% Średnia prowizja: 113.99 zł Ciasteczka: dożywotnie GEOs: PL, ES, IT, DE, FR, SE, RO, GB, US, NL, GR Link do rejestracji → https://nutriprofits.com/pl/
    • tuj.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 89 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/9377/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl. Wcześniej zarejestrowana była w Aftermarket.pl od 2012 roku.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-03-27 22:41:14) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-02 godz. 19:45:00   DD
    • nieaktualne - sprzedana
    • Drodzy, zapraszam do skorzystania z promocji rejestracji domen .pl (również funkcjonalnych i regionalnych .pl) w cenie 2 PLN netto / szt. / pierwszy rok w ddregistrar.pl. Oferta promocyjna ważna jest od 26 do 29 marca 2024 (do końca dnia). Limit dla jednego konta (podmiotu) w naszym serwisie to 20 domen. Minimalne zamówienie to 5 domen. Można zamawiać wielokrotnie do wykorzystania limitu (czyli maksymalnie 4 zamówienia po 5 domen lub 2 x 10 lub 1 x 5 + 1 x 15 itd.). Pula promocyjnych domen: 500. W przypadku wyczerpania puli poinformuję w bieżącym wątku na di.pl o osiągnięciu limitu. Promocja może zostać zakończona w dowolnym momencie, również przed zamieszczeniem informacji na di.pl (choć nie powinno do tego dojść). Osoby, które złożą zamówienia a promocja nie będzie już obowiązywała, poinformujemy o takim fakcie. Liczy się moment opłacenia a nie złożenia zamówienia. Zachęcam do korzystania z płatności online, które księgowane są natychmiast.   W momencie składania zamówienia cena wyniesie 10 PLN netto za rejestrację domeny .pl na 1 rok. Cena w zamówieniu będzie musiała być przez nas uaktualniona. Dopiero po zmianie będzie możliwe opłacenie zamówienia w cenie promocyjnej. Będziemy się starać jak najszybciej uaktualniać ceny (w ciągu kilka - kilkunastu minut), jednak bez gwarancji. Może się tak zdarzyć, że zamówienie, które wpłynie o 3:00 nad ranem zostanie przetworzone dopiero o 9:00 rano. Nie ponosimy też odpowiedzialności, że zamówione domeny będą nadal dostępne w momencie opłacenia. Nie ma możliwości rezerwacji domen .pl (dla przypomnienia). Gdyby zdarzyła się sytuacja, że Klient zamówi 10 domen w promocji o 10:00, a o 10:30 tylko 9 będzie dostępnych, to taka ilość zostanie zarejestrowana w promocji (po opłaceniu). Jeśli na koncie przedpłaty Klienta będą znajdowały się środki wystarczające na opłacenie zamówienia, to zamówienie zostanie opłacone - żeby zagwarantować rejestrację dostępnych domen .pl.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.   Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Cena odnowienia domeny .pl na kolejny rok: 129 PLN netto.   Hurtowy cennik odnowień dla 10 - 49 utrzymywanych domen: .pl 59 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 39 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 39 PLN netto / rok Hurtowy cennik odnowień dla 50 i więcej utrzymywanych domen: .pl 51 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 31 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 31 PLN netto / rok   Pełny cennik: https://ddregistrar.pl/cennik/ Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT.   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o komentarz lub kontakt na naszą skrzynkę kontaktową: https://ddregistrar.pl/kontakt/   Z góry przepraszam za tak "partyzancką" formę promocji  Na przyszłość postaramy się tego typu oferty zautomatyzować.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,169
    • Most Online
      756

    Newest Member
    zaluknijtv
    Joined
×