Jump to content
dawwidp

Rejestracja opcji

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Mam do Was pytanie dotyczące wykupienia opcji na domenę w last minute tzn. w przed dzień dodania oferty do puli domen oczekujących do przechwycenia. 
Jak to możliwe, ze komuś udaje się zarejestrować taka opcje tuż przed spadem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data wygaśnięcia każdej domeny jest znana (do sprawdzenia w whois), więc każdy może założyć opcję "tuż przed spadem", wystarczy nastawić budzik. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 100% zgadzam się z tym co napisałeś, ale jak to możliwe, że komuś udaje się znaleźć taką domenę. Czy jedynym wyjaśnieniem jest to, że zainteresowany obserwował wcześniej domenę? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może tak być, ale też każdy może zrobić sobie listę ciekawych (dla niego) domen i spisać z whois daty ich wygasania, a potem tych dat pilnować.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem, że jest to niemożliwe. Poddałem wątpliwości tylko metodę, która posłużyła do takiego założenia opcji. Parę lat temu wycofałem się z inwestowania w domeny i  nadrabiam zaległości w wiedzy. Już prawie sobie wymówiłem, że pewnie gdzieś jest wyszukiwarka adresów po dacie wygaśnięcia. Dziękuje Panowie za Wasze odpowiedzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istnieją narzędzia do filtrowania domen po dacie ich wygasania. W większości płatne. Niestety najwartościowsze domeny maja już dawno opcje pozakładane. Teraz aftermarket oferuje od jakiegoś czasu  również usługę przechwytywania opcji na domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×