Jump to content
NewOrder

Witam i pytam

Recommended Posts

Jestem nowym-starym użytkownikiem forum. Wiele lat temu inwestowałem w domeny i był to łatwy pieniądz. Wycofałem się, gdy na rynek zawitał kryzys. Od kilku lat jestem zupełnie poza tematem. Wczoraj jakoś mnie naszło żeby wejść na strony AM, Premium i DI. Popatrzyłem, poczytałem Wasze wpisy i odniosłem wrażenie, że nastroje nie są dobre. 

Mam więc pytanie, czy w ogóle to jest jeszcze opłacalne? Czy warto próbować? 

 

PS: sama aktywność /znikoma/na tym forum - mekce domainerów - mnie odstrasza. :-) Kiedyś tu się działo.

PS2: miło widzieć, że przynajmniej DD nadal na rynku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od przyjętej strategii, jeżeli ktoś takowej nie posiada to szkoda inwestować nie tylko w domeny, ale i cokolwiek innego. Jest mniej klientów, szczególnie na rynku d2d, ale to oznacza również że można taniej kupić. Ja obecnie pozbywam się domen z branż, które mnie nie interesują, a trzymam te które mi mam nadzieję posłużą,  ponieważ mam pomysł na ich wykorzystanie. Cały czas zachodzą zmiany, ale to nie znaczy że na gorsze. Pewne czynniki doprowadziły do zmarginalizowania domen, ale inne mogą odwrócić trend, jak choćby powiadomienia z przeglądarki. Jeżeli trend się odwróci to znów jedni zarobią, a inni będą biadolić: a gdybym wiedział że tak będzie to byłbym teraz bogaty, itd. ....

Inwestycja wiąże się zawsze z ryzykiem. Polecam ciąć koszty i nie iść w ilość, ale jakość.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Grzegorzu, dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Co do ilości i cięcia kosztów, to święte słowa. Ja się kiedyś przejechałem na upartym przedłużaniu dużej ilości domen w czasie posuchy na rynku. Chociaż jak sprawdziłem teraz moje dawne domeny to ze zdziwieniem spojrzałem, że nie wiele z nich jest wolnych.

Cóż, spróbuje się pobawić na małą skalę, bo środków tym razem zbytnio nie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×