Jump to content
nazwadomeny

Z czego wynikają ceny nowych końcówek domen

Recommended Posts

Namnożyło, się przez ostatnie lata sporo nowych końcówek przykładowo .pro .sexy .link .xyz itd, itp....

Jednak ceny w porównaniu do .com są olbrzymie, z czego wynika, że nowe końcówki domen przy rejestracji z palca, oraz przy przedłużeniu są takie drogie w porównaniu do starych wszystkim znanych domen przyklładowo .com .org czy .pl?

Na ile takie końcówki są bezpieczne, w sensie czy istnieje ryzyko, że pewnego dnia nowe rozszerzenia domen po prostu nie znikną, skoro często nowymi końcówkami zarządzają firmy typowo komercyjne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość z tych końcówek raczej należy do firm komercyjnych. Dobrym przykładem jest tutaj też domena regionalna lodz.pl. Nask kiedyś uwolnił sporo domen które zostały kupione przez prywatne firmy i przez to o ile w ogóle prowadzą rejestracje to są dość kosmiczne ceny. Rejestracja głupiej domeny regionalnej np za ponad 100zł

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Super Trumper Nie ma co porównywać biednego rynku peelek do dotcomów a tych do ponad 1,000 nowego shitu jakim jest newGTLD. Oto przykład jak "świetnie" wypadają newGTLD vs .COM hehe :D

 

GD_AUCTION.thumb.png.68f0add83fa7e01d048519dc164a4b81.png

 

Dodam iż domena w .com była kupiona dużo wcześniej za kilka tysięcy $$ na aukcji wygasłych domen. Jej wartość dla KK to minimum $20K 

 

Jak widać newGTLD pomimo iż cena ich jest nawet 100 RAZY niższa nie mają wzięcia ani nawet żadnej oferty. Ot cała prawda o newGTLD oraz ich nadzwyczajnych cenach :D

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że się teraz nie sprzedają nie znaczy, że nie będą za rok/dwa . Z tych nowych najbardziej podobają mi się .app, ale wszystko najlepsze zajęte. :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@polo333 W biznesie ma większe znaczenie co się sprzedaje a nie co się podoba

Więc jak widzisz - nie ma co porównywać shitu newGTLD do dotcomów.

"Król" domen napisał kiedyś na Twiterze: "przestańcie kupować gówno"

Nie posłuchali i efekt jest jak na obrazku powyżej ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ocenianie nowych raptem po 2 latach i porównywanie ich do matki domen .com jest dość kuriozalne. 

Oczywiście z tych nowych są lepsze i gorsze i wyraziłem tylko opinie, że .app mają większą szansę na sprzedaż niż takie .vip czy .sale. 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, app przewyższa znacznie vip i sale pod względem sprzedaży przynajmniej dziesięciokrotnie. Niestety .app jest mocno branżowe a wartościowe nazwy zostały zarejestrowane jak tylko pojawiła się taka możliwość. Osobiście znam tylko 10 domen .app które zostały sprzedane powyżej $1K - to wyjątkowo słaby wynik nawet w porównaniu z rynkiem .PL

 

Choć w marcu 2020 padł rekord: shop.app sprzedano za $200K na Sedo a następna "duża" sprzedaż to "tylko" 12K EUR za host.app również na Sedo. Obydwie domeny zarejestrowane w maju 2018 roku. A więc można się spodziewać iż kolejne wartościowe nazwy są w tych samych rękach.

 

Mimo wszystko, jeśli widzisz w app szansę na przyszłość oraz wartościową i wolną nazwę - inwestuj. Ja osobiście trzymam się z dala od newGTLD z kilkoma wyjątkami które można policzyć na palcach jednej ręki ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, to jakie to są wyjątki? Czyż nie .app?

 

Ale rozwijając temat, masz rację, trend spadkowy jest jasny: https://ntldstats.com/tld

Nadal będą królować .com, https://domainnamewire.com/2020/05/22/the-preference-for-com/

Ale to nie znaczy, że w niektórych nowych rozszerzaniach nie można znaleźć ciekawych kąsków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te wyjątki to łączna ilość domen newGTLD jaką posiadam :P Żadna z nich nie ma końcówki .app i jak tylko się ich pozbęde w kolejne inwestować nie mam zamiaru z powodów o których wspomniałem wcześniej.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Domeniacz napisał:

@FlashT Ten co zainwestował na samym początku w koszyk .app z którego sprzedał shop.app napewno łzami się nie zalewa :D

 

Napisał ten, co to się tak chwalił, że zrobi rewolucję w inwestowaniu w domeny, kłócąc się ze wszystkimi, po czym zrezygnował. Swoją drogą "na pewno", nie "napewno".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FlashT Robić rewolucję dla 3-ch osób mija się zupełnie z celem a nie zamierzam nikogo siłą nakłaniać na lepsze rozwiązania, dlatego też wycofałem się z rynku .PL a skupię się tylko i wyłącznie na rynku .COM zamiast marnować zasoby na tonącego titanica. Ponadto widzę iż sam inwestujesz ostatnio w "maseczki" zamiast domeny. Czyż nie słyszałeś jak szanowny Minister Zdrowia powiedział iż nic one nie dają ? :P

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Domeniacz napisał:

@FlashT Robić rewolucję dla 3-ch osób mija się zupełnie z celem a nie zamierzam nikogo siłą nakłaniać na lepsze rozwiązania, dlatego też wycofałem się z rynku .PL a skupię się tylko i wyłącznie na rynku .COM zamiast marnować zasoby na tonącego titanica. Ponadto widzę iż sam inwestujesz ostatnio w "maseczki" zamiast domeny. Czyż nie słyszałeś jak szanowny Minister Zdrowia powiedział iż nic one nie dają ? :P

 

 

 

 

Ja nie inwestuję w maseczki, po prostu mam na zbyciu, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam przyjaciół w różnych miejscach. A jako magister również Biotechnologii zupełnie nie zgadzam się z tym, że w przypadku koronawirusów one nic nie dają. Przynajmniej te chirurgiczne. Jeśli inwestycją jest dla Ciebie sprzedawanie BCM od 1 PLN czegoś, co kosztuje na rynku kilkaset złotych, to gratuluję. Potwierdza to Twój żenujący sposób myślenia i postrzegania świata.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, FlashT napisał:

... bo w przeciwieństwie do Ciebie mam przyjaciół w różnych miejscach...


To po prostu wyślij im te maseczki aby nie pomarli, wszak kolejna faza pandemii zaplanowana jest na jesień - czyż o tym również nie słyszałeś ? Jakże to dbasz o swoich "przyjaciół" ? Dodatkowo chcesz napisać coś o moich choć masz o tym zupełnie zerowe pojęcie tak samo jak i o maseczkach zacny forumowy "magistrze". I to właśnie pokazuje Twój żenujący sposób myślenia a nie mój.

 

 

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:


To po prostu wyślij im te maseczki aby nie pomarli, wszak kolejna faza pandemii zaplanowana jest na jesień - czyż o tym również nie słyszałeś ? Jakże to dbasz o swoich "przyjaciół" ? Dodatkowo chcesz napisać coś o moich choć masz o tym zupełnie zerowe pojęcie tak samo jak i o maseczkach zacny forumowy "magistrze". I to właśnie pokazuje Twój żenujący sposób myślenia a nie mój.

 

 

 

 

 

 

Nawet czytanie ze zrozumieniem pada. Proponuję tyle nie pić, bo Ci się wtedy agresor włącza i znowu robisz z siebie idiotę. Dodatkowo wypowiadanie się w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, a wiedzę czerpiesz z TVP jest niezbyt moralne, a z pewnością szkodliwe. Ktoś może umrzeć czytając te bzdury. Polecam zajrzeć choćby tu: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

 

Więcej nie odkrywam postów trolla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja sugestia dla Ciebie @FlashT brzmi następująco: weź sobie załóż worek nylonowy na głowę i butlę do nurkowania na plecy celem lepszej ochrony :D 

 

Albowiem w przeciwieństwie do maseczki - folia nie przepuszcza powietrza a w tym wszelakich zanieczyszczeń czy też mikrobów które są setki razy mniejsze niż dziurki w tych twoich śmiesznych maseczkach panie magistrze po flaszce.

 

Ponadto nie piję, więc Twój argument tak jak i pozostałe banialuki - zupełnie nietrafiony.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 22.04.2020 o 03:21, nazwadomeny napisał:

Namnożyło, się przez ostatnie lata sporo nowych końcówek przykładowo .pro .sexy .link .xyz itd, itp....

Jednak ceny w porównaniu do .com są olbrzymie, z czego wynika, że nowe końcówki domen przy rejestracji z palca, oraz przy przedłużeniu są takie drogie w porównaniu do starych wszystkim znanych domen przyklładowo .com .org czy .pl?

Na ile takie końcówki są bezpieczne, w sensie czy istnieje ryzyko, że pewnego dnia nowe rozszerzenia domen po prostu nie znikną, skoro często nowymi końcówkami zarządzają firmy typowo komercyjne?

 

Końcówki *.crypto są w posiadaniu prywaciarza a w swoim otoczeniu mają wzięcie. Choć temat jest bardzo "szarostrefo"-genny, to w jakimś stopniu tłumaczy zainteresowanie. Niemniej, według mnie wszystko z czasem się zmienia. I tak jak na forum np. znalazłem ofertę domeny hurtownia.online - na wizytówce bomba! Wydaje mi się, że dużo zależy jak nowe końcówki zostaną zagospodarowane. Im więcej podmiotów publicznych dostrzeże/zostanie nakłonionych do przejścia na takie nazwy, tym większa szansa trendu wzrostowego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×