Jump to content
Alexis

Kilka pytan od nowicjusza

Recommended Posts

Mam kilka pytan do kolegow, ktorzy zajmuja sie przechwytywaniem w PL:

1) W ktorym momencie musi byc zalozona opcja na domene, ktora wygasnie, zeby domena zostala przez te opcje zlapana:

a) przed data konca abonamentu

b) wystarczy zalozyc opcje jak juz domena wygasa, ale przed data wygasniecia

c) Czy sa moze jakies inne terminy, ktore trzeba zachowac (np. 24h przed wygasnieciem, czy cos w tym stylu)

2) Na co trzeba jeszcze zwrocic uwage przy przechwytywaniu domeny na opcje?

3) Czy AM zaklada obecnie jeszcze opcje proaktywnie (bez zlecenia, "na siebie")?

4) Czy jest mozliwosc sprawdzenia, kto zalozyl opcje? Jak?

5) Czy jesli AM pokazuje domene jako "do przechwycenia", a domena wygasa i ma zalozona opcje, to oznacza to, ze AM zalozyl na nia opcje i bedzie mozna ja przechwycic albo zlicytowac po przechwyceniu, czy tez AM nie sprawdza tego, czy domena ma zalozona przez kogos innego opcje, czy nie?

 

Dziekuje serdecznie za oswiecenie mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Super Trumper said:

1- Nie można zakładać opcji jak już domena wygasa.

2 - opcjować tylko wartościowe

3 - zakłada podejrzewam

4 - nie ma, chyba że wtyki w nask

5 - to pytanie do AM - warto wysłać maila.

 

Wielkie dzieki Super Trumper za KONKRETNE odpowiedzi!

Moze ktorys z kolegow odniesie sie do 5, zanim napisze do AM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 90% AM pokazuje wszystkie domeny do przechwycenia bez względu na to czy mają opcje czy nie. Dodatkowo warto dodawać domeny do przechwycenia, które mają opcje ponieważ właściciel opcji może puścić ją na aukcji domeny przechwyconej (kiedyś tak było) Niektórzy z tego forum zakładali opcje na własne domeny i polecali je jako domeny do przechwycenia tylko po to aby puścić ją na aukcji domeny przechwyconej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Alexis napisał:

 

Wielkie dzieki Super Trumper za KONKRETNE odpowiedzi!

Moze ktorys z kolegow odniesie sie do 5, zanim napisze do AM?

Nie ma podziału, zdecydowanie jest to raczej opcja kogoś innego niż AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Pan_Grzegorz said:

Nie ma podziału, zdecydowanie jest to raczej opcja kogoś innego niż AM.

 

Mozesz to rozwinac? Bo nie jestem pewien, czy rozumiem. O jakim podziale mowisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Alexis napisał:

 

Mozesz to rozwinac? Bo nie jestem pewien, czy rozumiem. O jakim podziale mowisz?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje wcześniejsze pytanie, jeżeli chciałeś wiedzieć czy Aftermarket pokazuje jako możliwe do przechwycenia tylko domeny, na które sam ma założoną opcję(i po jej realizacji takie domeny trafią na licytację) to odpowiedź brzmi - nie. Najprawdopodobniej jest to opcja kogoś innego.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pytanie 5 to wydaje mi się, że to nie aftermarket ma założoną opcje, tylko któryś z użytkowników aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesli to AM mialby zalozona opcje na wygasajaca domene, to:

a) widzialbym w AM te domene jako z opcja, czy bez?

b) moglbym to w jakis sposob rozpoznac w AM? Czy AM oferowalby tutaj jakas inna usluge, ktorej nie oferuje, gdy AM nie posiada opcji na wygasajaca domene?

c) co dzieje sie z taka domena po wygasnieciu, jesli dodam ja do przechwycenia? Czy AM mi ja przekazuje, czy moze otwiera aukcje dla wszystkich ktorzy chcieli przechwycic, czy moze otwarta/publiczna aukcje dla wszystkich, a moze AM zachowuje domene dla siebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Super Trumper said:

c)kiedyś było, że otwierał aukcje dla wszystkich chętnych, dla siebie nic nie zachowują. Tak ogólnie to co to za jakiś comeback na .pl ? z tego co zauważyłem to dla Ciebie jest to dno i 3 metry mułu (i słusznie). Ogólnie nie polecam.

 

Zainteresowala mnie jedna domena, a nie lubie chodzic po omacku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×