Jump to content
Domeniacz

Mike Mann upuścił prawie 50K domen.

Recommended Posts

Przez ostatnie kilka miesięcy Mike Mann upuścił prawie 50,000 domen z jego portfolio co pozwoli mu zaoszczędzić w dobie pandemi blisko 400K USD na odnowienia. Jego obecne portfolio to ponad 300K domen na odnowienie których wydaje ponad 2 miliony USD. 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość tych "upuszczonych" już inni podnieśli. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minut temu, pb napisał:

Większość tych "upuszczonych" już inni podnieśli. ;-)

 

Ponad 14,000 upuszczonych przez niego domen jest wciąż wolne (stan na obecną chwilę) a więc najwyższych lotów również nie były, no chyba że mówimy o cenie jaką za nie chciał. Wiele razy słyszy się za ile to Mike sprzedaje domeny, a tak naprawdę po odliczeniu kosztów samych odnowień doopy nie urywa jeśli idzie o zysk.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądałem kiedyś jego portfolio, miałem go też w znajomych na FB i czytałem o sprzedażach jakimi się regularnie chwalił. Wśród wielu perełek, miał naprawdę sporo kiepskich domen które trzymał przez lata. On bardzo dużo domen z palca rejestruje ale ma nosa do keywordów i nawet sporo z tych nowych rejestracji znajduje kupca. Nie dziwi mnie, że spuścił tyle domen. Kiedyś patrzyłem na te jego ninje i byłem sfrustrowany, myśląc sobie - co ja robię źle? To jest doświadczony domainer i handluje takim sianem, przecież to się nigdy nie sprzeda. Ale od czasu do czasu się sprzedawało i każdy wtedy mu pisał, że ma zajebistego czuja żeby taką domenę zarejestrować. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, przemowild napisał:

Przeglądałem kiedyś jego portfolio, miałem go też w znajomych na FB i czytałem o sprzedażach jakimi się regularnie chwalił. Wśród wielu perełek, miał naprawdę sporo kiepskich domen które trzymał przez lata. On bardzo dużo domen z palca rejestruje ale ma nosa do keywordów i nawet sporo z tych nowych rejestracji znajduje kupca. Nie dziwi mnie, że spuścił tyle domen. Kiedyś patrzyłem na te jego ninje i byłem sfrustrowany, myśląc sobie - co ja robię źle? To jest doświadczony domainer i handluje takim sianem, przecież to się nigdy nie sprzeda. Ale od czasu do czasu się sprzedawało i każdy wtedy mu pisał, że ma zajebistego czuja żeby taką domenę zarejestrować. :mellow:

 

Nawet ślepej kurze czasem się trafi ziarno. ;-) Nie twierdzę, że MM nie ma nosa, czuja, czy innych organów, ale przy 350 tys. domen trudno byłoby nie mieć tych paru dobrych sprzedaży miesięcznie. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minut temu, pb napisał:

 

Nawet ślepej kurze czasem się trafi ziarno. ;-) Nie twierdzę, że MM nie ma nosa, czuja, czy innych organów, ale przy 350 tys. domen trudno byłoby nie mieć tych paru dobrych sprzedaży miesięcznie. ;-)


Nie zdziwiłbym się jeśli ktoś taki by się znalazł ;)
Już pomijam wydatki, ale do takiej ilości domen trzeba mieć już pracowników. Bo wychodzi to ok. 1,5 rejestracji / przedłużeń w każdej minucie roku ! To tego jeszcze różne operacje na parkingu, social media, negocjacje, sen i tzw. życie..

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemowild Przyjrze się tym 300K domen w jego portfolio kiedy zostały porejestrowane - tzn. czy Mike wciąż aktywnie coś rejestruje czy już tylko upycha to co narejestrował/nakupił wcześniej. Przy takim portfolio można wiele się dowiedzieć o trendach na rynku obstawiając wszystko statystykami.

 

@pb To było dobre "Nawet ślepej kurze czasem się trafi ziarno". Mimo wszystko aż tak ślepa ta kura nie jest skoro wydaje rok po roku ponad 2 miliony USD na przedłużenia i coś tam jej jeszcze zostanie ;)

 

@Kangur Zapewne Mike ma wysoki limit na swoim Amexie i głowy sobie nie zawraca przedłużeniami. Tak samo bez stosownego oprogramowania raczej ciężko byłoby wszystko ogarnąć a pracownicy kosztują by zajmować się byle pierdołami. 


 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to że Mike Mann już tylko upycha swoje domeny (albo kupuje nowe na rynku wtórnym) bo w 2020 roku nie zarejestrował/przechwycił żadnej domeny, oto daty rejestracji jego domen .com

 

mike-datyRejestracji.thumb.jpg.d1b8d1c8c2dbc6edaeab2c7f53b92e38.jpg

 

Najwięcej ma domen 2 i 3 wyrazowych:

 

mike-iloscSlow.jpg.9994f2b5787ae4d1d380e07c99031779.jpg

 

Inwestuje głównie w COM:

 

mike-tld.jpg.0615606c818705b24c38c15d5b84ab9c.jpg

 

A ceny .COM ustalone pod chińskiego klienta:

 

mike-ceny.thumb.jpg.574516f3599a32268e43a2e802dd769f.jpg

 

Wygląda na to iż to nie pandemia była przyczyną upuszczenia sporej częsci domen a po prostu przychód nie pokrywa kosztów odnowień słabych domen z takimi cenami. PS wybaczcie format graficzny zamiast tekstowego ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja się przyznam, ze kiedyś poległem. Koledzy mają rację, że nie tylko trzeba mieć nosa. Domeniarstwo kiedyś z tego co pamietam bardzo promowało 3 literówki, z kolei inne osoby promowały .eu ... to były czasy :)

 

 

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Super Trumper napisał:

Ciekawe jak nasi domenowi guru? ktoś próbował kiedyś podliczyć np domeniarstwo? też pełno chłamu i podejrzewam, że tak samo pójdzie "spuścizna" bo to nie może się spinać.

OK. O tym, że domeniarstwo nie może się spinać, właśnie nas poinformowałeś.

Teraz chcielibyśmy zobaczyć twoje spinające się, bezchłamowe portfolio, Mr. Klugscheisser.

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widać czasem wystarczy skasować część portfolio aby zarobić blisko pół miliona USD (czytaj: nie utopić w odnowienia). Rynek się cały czas zmienia i domeny które kiedyś były warte sporą kwotę dziś są warte tylko ułamek z tej kwoty. Weźmy np. tablety. Ilość osób korzystających z tego typu urządzeń dramatycznie spadła a z nią wartość takiego generyka. Np. kiedyś był szał na końcówkę .mobi W 2007 roku generyka Insurance.mobi sprzedano za 40K USD a ostatnio za 2K USD. Różnica 20x

 

Do tego, jeśli chodzi o .COM kilka lat wstecz nikt nie pomyślał iż pojawi się ponad 1,000 newGTLD, nikt też nie spodziewał się klapsa od Google np. na parkingach. To wszystko sprawiło iż utrzymywanie słabych domen mija się z celem a stanowi spore koszty. Z tego co widać Mike Mann nie może odnaleźć się w nowych realiach i stąd mamy taką spuściznę w jego domenach - gdzie do 1/3 upuszczonych przez niego domen nawet pies z kulawą nogą nie podchodzi. A przypomnę iż 10,000 upuszczonych domen jest rejestrowanych w ciągu zaledwie kilku dni ponownie nie wliczając w to domen przechwyconych.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×