Jump to content
krzysztoft

rgd.pl

Recommended Posts

Zdefiniuj "warte".

Na aukcji możesz kupić/sprzedać za 100-300 zł.

Oczywiście warte są dużo więcej. Ale to już nie temat na "obecnie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dobrze pamiętam za domenę rgd.pl zapłaciłem 500 -800 zł, a było to ok. 10 lat temu, aż nie chce mi się wierzyć, aby jej wartość, aż tak spadła.

Domen 3-literowych mam więcej: zbw, zcd, dzr, gpj +20 innych, ale nie ma opcji, abym je sprzedał za 100 zł.  Wychodzi na to, że nie pozostaje mi nic innego, jak czekać kolejne 10 lat.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wartość nie spadła, wzrosła. Tylko na aukcjach domeny sprzedają się teraz za mniejszy ułamek wartości. Lepiej dla inwestorów, gorzej dla upłynniaczy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego NASK powinien ustalić cenę odnowień .pl na 200 zł i zaorać rynek domen do końca. Nie wiem na co oni czekają.

Podobno resztka ostatnich domainerów jeszcze się gdzieś ukrywa w darknecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mojej opinii osoba, którą trudni się zawodowo/hobbystycznie sprzedażą/kolekcjonowaniem domen. Ewentualnie znawca tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie na aukcjach AM można kupić dobrą (pojęcie względne) trzyliterówkę .pl za kilkaset złotych. Mówimy o sensownym układzie sensownych literach. Sam sprzedawałem w ostatnich miesiącach domeny 3-literowe w cenach od ok. 200 zł do 1200 zł na aukcjach od 10 PLN, BCM.

 

Można kupić taniej, można drożej - zależy od konkretnego przypadku.

 

Tyle aukcje. Dwa lata temu sprzedałem domenę 3-literową (nic specjalnego, skrót, nic nie znaczyła konkretnego) za 20k pln netto w systemie ratalnym do spłaty przez 40 miesięcy. Ciągle jest spłacana.

 

Obecnie interesuje mnie domena 3-literowa dla znajomego. Budżet pięciocyfrowy.

 

Dużym plusem domen 3-literowych jest fakt, że na aukcjach nie ma problemu z ich sprzedażą, choć można się zawieść ceną.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×