Jump to content
krzysztoft

rgd.pl

Recommended Posts

Zdefiniuj "warte".

Na aukcji możesz kupić/sprzedać za 100-300 zł.

Oczywiście warte są dużo więcej. Ale to już nie temat na "obecnie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dobrze pamiętam za domenę rgd.pl zapłaciłem 500 -800 zł, a było to ok. 10 lat temu, aż nie chce mi się wierzyć, aby jej wartość, aż tak spadła.

Domen 3-literowych mam więcej: zbw, zcd, dzr, gpj +20 innych, ale nie ma opcji, abym je sprzedał za 100 zł.  Wychodzi na to, że nie pozostaje mi nic innego, jak czekać kolejne 10 lat.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wartość nie spadła, wzrosła. Tylko na aukcjach domeny sprzedają się teraz za mniejszy ułamek wartości. Lepiej dla inwestorów, gorzej dla upłynniaczy.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego NASK powinien ustalić cenę odnowień .pl na 200 zł i zaorać rynek domen do końca. Nie wiem na co oni czekają.

Podobno resztka ostatnich domainerów jeszcze się gdzieś ukrywa w darknecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mojej opinii osoba, którą trudni się zawodowo/hobbystycznie sprzedażą/kolekcjonowaniem domen. Ewentualnie znawca tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie na aukcjach AM można kupić dobrą (pojęcie względne) trzyliterówkę .pl za kilkaset złotych. Mówimy o sensownym układzie sensownych literach. Sam sprzedawałem w ostatnich miesiącach domeny 3-literowe w cenach od ok. 200 zł do 1200 zł na aukcjach od 10 PLN, BCM.

 

Można kupić taniej, można drożej - zależy od konkretnego przypadku.

 

Tyle aukcje. Dwa lata temu sprzedałem domenę 3-literową (nic specjalnego, skrót, nic nie znaczyła konkretnego) za 20k pln netto w systemie ratalnym do spłaty przez 40 miesięcy. Ciągle jest spłacana.

 

Obecnie interesuje mnie domena 3-literowa dla znajomego. Budżet pięciocyfrowy.

 

Dużym plusem domen 3-literowych jest fakt, że na aukcjach nie ma problemu z ich sprzedażą, choć można się zawieść ceną.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Słowo harcerza, że chwilę szukałem, ale wciąż nie mam pojęcia co ta fraza może oznaczać. Czy chodzi o: dr+only.pl lub dron+only.pl? Proszę o koło ratunkowe.
  • Multivitamin.pl MusicPlayer.pl VirtualGames.pl FactoryShop.pl BlockchainShop.pl Videomapping.pl   Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.   Smog.
  • Twojego komentarza w żadnym wypadku nie odebrałem jako złośliwości. Wielkie dzięki, że poświeciłeś swój czas na zerkniecie w moje domeny oraz podzielenie się opinią.   Odnośnie mojej aprobata do komentarza Pana_Grzegorza, to zawarta w niej ocena wynika z doświadczenia zdobytego w szeroko pojętej działalności biznesowej (w której nie brakuje również porażek), popartej wiedzą naukową (studnia na kierunku zarządzanie).   Uważam, że aby odnosić sukcesy w biznesie obligatoryjny jest pomysł(+strategia) lub tzw. „nos”(+strategia). Oczywiście można posiadać równocześnie oda przymioty. Wtedy pewnie nazywasz się Bill Gates, Jeff Bezos lub Jack Ma. Jetem przekonany, że można to donieść również do handlu domenami.   Nie znajdziesz w mojej odpowiedzi „porady” co zrobić z domenami, które posiada autor tematu, a raczej zachętę do tego, żeby poszukać nowego pomysłu na posiadane domeny, skoro już są, a obecna działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.   Mogę Cię również zapewnić, że nie jestem gołosłowny i posiadam strategię odnośnie swego zasobu domen. Nie jest to pierwszy jej wariant, nie jest to również jakieś objawienie, a raczej coś co ewoluuje wraz z doświadczeniem oraz wiedzą, którą czerpię również z tego forum.   Odnośnie wartości domen, to szanuję twoją ocenę i uważam, że jest w niej wiele racji.     Nie chcę ujawniać wszystkich „kart”, ale mogę zdradzić, że przed odnowieniem każdej domeny sprawdzam, czy mówiąc kolokwialnie coś się w jej sprawie działo przez ostatni okres. Jeśli nic, a ja już nie mam pomysłów, co mógłbym z nią zrobić to zazwyczaj odpuszczam. Czasem zdarza się, że jeszcze nie wykorzystałem wszystkich wariantów i zostajemy ze sobą jeszcze na jakiś czas.   Chyba jeszcze nie odpowiedziałem na Twoje pytanie. Nie odbierz tego proszę jako przechwałki, ale nie zamierzam trzymać domen. Planuje wszystkie sprzedać i zainwestować w takie, które w mojej ocenie będą jeszcze bardziej wartościowe.
  • Z tym zawsze trzeba się liczyć. Chyba nie ma interesu bez frycowego i bez ryzyka. Bo tutaj, jak i niemal w każdym biznesie, bardzo przydatne są intuicja, doświadczenie, cierpliwość i chłodna ocena sytuacji. Ci, którzy są w gorącej wodzie kąpani, trafiają czasami na zimny prysznic. Tzw. akcje bez sentymentów pokazują co prawda, że niekiedy warto było trzymać coś długo, ale potrafią też oczyścić atmosferę.
  • Wielu jak co roku narazi się na koszta rejestracji, lub kupna domeny po czym będzie kisił domeny wiele lat, opłacając przedłużenia, aż w końcu przestanie przedłużać. Domeny z powstaniem olbrzymiej ilości końcówek, nie opłaca się kupować z rynku wtórnego, wyjątkiem jeszcze mogą być domeny .com, bo .pl to utopione pieniądze. Jak zwykle najwięcej zarobią rejestratorzy domen, a nie ci co je posiadają, bo to tylko koszt i to nie mały jak ma się więcej niż jedną domenę  
  • Na szybko przejrzałem Twoje obecnie 20 szt wystawionych na AM i nie robię tego złośliwie w żadnym przypadku ale z tych domen wybrał bym do rejestracji 2  czyli 10% i jeśli miał bym je w swoim portfolio oczekiwał bym za nie 1,5 k za sztukę a gdybym dostał 1k sprzedał bym i cieszył bym się. Teraz pytanie do Ciebie czy za 1k warto trzymać takie domeny ? 
  • dronly.pl   Co myślicie o tej domenie? 
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18692
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  MarioK
  Joined
×