Jump to content
ThreeMonkeys

Domeny do analizy i co dalej z nimi? - szukam wsparcia:)

Recommended Posts

Teraz już absolutnie po raz ostatni w tym temacie.

Podane przez Ciebie ceny odnoszą się do usług skierowanych do młodych, za.ebiście atrakcyjnych facetów, takich jak TY.

Starych dziadów obowiązują niestety inne stawki :(.

 

Co z papierami dokumentującymi nasze dalekie podróże ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@keyword Gdybyś miał choć ciut oleju w głowie - domyśliłbyś się iż nie warto było zaczynać tematu Filipin w momencie gdzie z jakiś "bliżej nie określonych powodów" chciałem kupić domenę Filipiny.pl - zwłaszcza iż była to jedyna domena na rynku PL którą byłem zainteresowany i na którą byłem w stanie wyłożyć sporo gotówki a TY uczestniczyłeś w wątku jej dotyczącej.

 

No ale jak juz sie totalnie zbłaźniłeś z tymi Filipinami to zapewne też nie zobaczymy żadnej kopii rzekomych sprzedaży byle gniotów za średnie xx.xxx

REASUMUJĄC: Takie bajki to możesz opowiadać Kangurowi - bo w przeciwieństwie do mnie - będzie się przewracał się z zachwytu, bo ja przewracam się ale ze śmiechu ;)

 

Na koniec dodam iż tylko wyjątkowy idiota mógłby wkleić kopię jakiejkolwiek strony z paszportu na publicznym forum.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, keyword said:

Przeczytaj co przed chwilą napisał Domeniacz,

cenię swój czas, dlatego tego użytkownika forum zapisałem na listę ignorowanych... zbieracze puszek też są potrzebni, ale nie trzeba z każdym rozmawiać o życiu czy biznesie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Czyzis napisał:

cenię swój czas, dlatego tego użytkownika forum zapisałem na listę ignorowanych...

 

Jak zamkniesz oczy, to nic nie znika, jedynie zubażasz swój ogląd świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, FlashT said:

Ja nie wiem, ostatnią swoją domenę pl sprzedałem za 3500 EUR, tydzień temu. Więc chyba nie są takie bezwartościowe, jeśli ktoś za to chce tyle dać. I to nie był żaden super generyk, jeśli w ogóle można nazwać to generykiem. Dużo firm ma taką nazwę, oznacza chyba jakąś jednostkę pomiaru zachmurzenia.

Dla takich wiadomości warto czytać to forum, bo trzeba mierzyć nastroje rynkowe, gratuluję sprzedaży.

Nie mam w zwyczaju pisać, że coś jest bezwartościowe, a raczej nisko wyceniane.

 

Są na tym świeie rzeczy, które się domainerom nie śniły, ale mnie przeraża to, że wedle nowych szacunków, mimo iż ilość programistów w Polsce to ok. 300 tys. to większość sprzedaje swoje usługi za granicę, a tylko mniejsza część wzbogaca Polską gospodarkę o innowacje, które można opcjonalnie eksportować mając odpowiedni ekosystem.

 

Polski rząd nie prowadzi protekcjonizmu w stosunku do polskich tylko do zagranicznych przedsiębiorców.

Antypolonizm nie pomaga we wspieraniu Polaków i ich biznesów w Polsce a co dopiero za granicą.

Dlatego w takim otoczeniu trudno doszukiwać się nawet złudzeń ewentualnego sukcesu tego rynku, co przekłada się na domeny internetowego, które obecnie nie są usługą pierwszej potrzeby dla biznesu, chyba, że ktoś szuka swojego miejsca jako kolekcjoner domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, pb said:

 

Jak zamkniesz oczy, to nic nie znika, jedynie zubażasz swój ogląd świata.

to prawda, te wątki odbijają się po ścianach tego forum, na które czasem rykoszetem "cytatem" natrafię.

Czy jego emocjonalne spojrzenie na świat (bardzo subiektywne) i jednocześnie chęć walki na wątpliwe argumenty, aby tylko uzyskać efekt przewagi w dyskusji a nie dojście do prawdy, są obecnie tak ważkie i potrzebne?

 

Ta osoba wylewa swoje argumenty razem z wiadrem pomyj, czy nie szkoda Tobie szarych komórek na anlizowanie tego bełkotu?

Od początku miał wątpliwe argumenty na wartośc rynku polskiego, specjalnie analizowałem dane statystyczne z AM, a na podstawie tych sprzedaży rynku wtórnego łatwo było zauważyć , że ten emocjonaly młody człowiek, nie widzi pewnych oczywistych faktów i nie może wyjść poza świat hormonów, które decydują o jasności jego umysłu i zdolności do analizy otaczającego świata, ja mu współczuję, ale nie muszę tego czytać.

 

Warto zastanowić się skąd tego typu zachowania sie biorą, być może ta książka daje odpowiedź:

https://www.amazon.de/Kultura-narcyzmu-Amerykanskie-malejacych-oczekiwan/dp/8379630149

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy czasem napisze coś ciekawego, wartościowego, przydatnego, to jest na tyle małe i ciche forum, że zazwyczaj nie szkoda mi czasu aby te perełki wyławiać.

Ale nawet jeśli, to po stokroć wolałbym funkcję ignorowania wątków niż użytkowników. Wydaje mi się, że kiedyś była.

 

 

 

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora, pod warunkiem neutralności adminów, to fantastyczne platformy do wymiany myśli/poglądów i bardzo żałuję, że przegrały walkę o popularność z bezużytecznymi "mediami społecznościowymi", która podsuwają ludziom pod nos treści po ich myśli, a inne chowają. W efekcie społeczeństwa są coraz bardziej spolaryzowane, ztrybalizowane, nie prowadzą dialogu, a potem na ulicach mamy pyskówki, rękoczyny, zamieszki, a docelowo wojny domowe i ludobójstwo (to już się niestety zdarzało). Tymczasem tylko dyskurs z reprezentantami przeciwnych poglądów może prowadzić do rozszerzenia horyzontów, rozwoju osobistego i większej empatii, nawet jeśli na koniec dnia nikt się z nikim nie zgadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To forum to nie jedyne miejsce, gdzie można znaleźć coś w kontekście domen, lepiej nie zamykać się na jedną społeczność.

Temat domen pojawia się w różnych kontekstach.

Gdy ktoś deklaruje jasny cel, to łatwiej zrozumieć jego postępowanie i zaproponować rozwiązanie, jak w tym wątku, w którym autor nie ma pewności ani umiejętności technicznych aby zrobić użytek z domen.

Dla mnie to bardziej wartościowe, bo odsłania też część prawdy o rynku a nie czyjeść domysły i przekonania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Czyzis napisał:

cenię swój czas, dlatego tego użytkownika forum zapisałem na listę ignorowanych...

 

Gdybyś cenił swój czas to nie traciłbyś 8h dziennie i kolejne kilka h na dojazd i pracę dla innych. Urodziłeś się wolny a umrzesz niewolnikiem na swoje własne życzenie.

Dołączyłeś również  do forumowego marginesu stanowiącego obecnie 5 osób z kilku tysięcy, ale jeśli dzięki temu rzekomo zaoszczędzisz swój czas niewolnika - cieszę się że mogłem pomóc ;)

 

Patrząc na ten margines, czyli grono totalnych przegrywów życiowych - nie dziwi mnie dlaczego polskie kobiety wybierają obcokrajowców na mężów zamiast posranych ze strachu lalusiów w maskach którym media w ich szklanych i wielkich pudłach pokazują jak mają żyć i co mają myśleć. I takie właśnie fajtłapy szukają pocieszenia na Filipinach - bo tylko tam mogą poczuć się coś warci i ulżyć sobie przez 2 tygodnie w roku ich niewolniczego życia.
 

Dlatego aby podnieść swoje ego - wypisują po forach o jakiś fejkowatych sprzedażach jakiś gniotów za średnie xx.xxx a reszta pozbawionych mózgu gojów klaszcze z zachwytu. Ale nie to jest najgorsze - za chwilę nawet i tych gniotów nie będzie komu sprzedać albowiem na rynku zostaną tylko korporacje a średni i mały biznes zostanie kompletnie zniszczony przez fejkowatą plandemię opartą o fejkowate dane z fejkowatych testów wykonanych przez fejkowatych ekspertów. Jedynie co nie jest tutaj fejkotwate to miliardowy budżet na ogłupianie tłumu pochodzący w fundacji Billa i Melindy Gates.

 

Tak się dziwnie składa iż wszyscy Ci "eksperci" i media które codziennie straszą ogłupiony tłum fejkowatą pandemią są właśnie z tą fundacją powiązane. Tak się również dziwnie składa iż jak tylko 50 milionów dolarów wpłyneło z tej fundacji do WHO - następnego dnia została ogłoszona fejkowata pandemia. Nie należy też zapomnieć o zmianach klimatu którymi aktualnie kieruje 16 letnia specjalistka w tej dziedzinie - Greta Thunberg:

 

262px-Greta_Thunberg_urges_MEPs_to_show_

 

 GretaBig.png.1d967484a3fea648722ad8408373073a.pngGretaTvp.png.3c05ea427443f43388a897d3fffa7d8e.png

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę przyznać, że czytając ten wątek wiele dowiedziałem się o życiu. Cieszę się, że forum przyciąga specjalistów z tak wielu dziedzin. I to sami ludzie sukcesu. :rolleyes:

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/13/2020 at 9:34 PM, FlashT said:

Ja nie wiem, ostatnią swoją domenę pl sprzedałem za 3500 EUR, tydzień temu. Więc chyba nie są takie bezwartościowe, jeśli ktoś za to chce tyle dać. I to nie był żaden super generyk, jeśli w ogóle można nazwać to generykiem. Dużo firm ma taką nazwę, oznacza chyba jakąś jednostkę pomiaru zachmurzenia.

a propos jednostek, tutaj jedna z najnowszych:

http://70000000.pl/

Przelicznik na uniwersalną jednostkę - sasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×