Jump to content
ThreeMonkeys

Domeny do analizy i co dalej z nimi? - szukam wsparcia:)

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

ktoś powiedział ,że wszystko zaczyna się od domeny a u mnie chyba się skończyło .

 

Swego czasu nie znając się na tej materii , słysząc coś tam ,czytając coś gdzieś i tak nie przygotowanym kompletnie będąc zacząłem zajmować się domenami gromadząc je .

Inaczej mówiąc kupując je . Niestety pewne rzeczy mi się tylko wydawały i póki co szukam pomocy w tej kwestii. Czy znalazłby się może ktoś , kto zobaczył by jakie te domeny mam doradził by mi co robić i jak to robić . Z mojej strony mogę zapewnić uczciwość i współpracę na zasadach partnerskich .

Szukam pomocy i wsparcia co sensownego zrobić z tymi domenami które zakupiłem ( a jest ich spora liczba ) może ktoś chciały taką listę zobaczyć , ocenić coś doradzić a może podjąć jakieś wspólne działanie .

Jestem otwarty na propozycje .Mam dalej jeszcze kilka pomysłów ale brak mi doświadczenia i wiedzy w tym temacie .

Gdyby ktoś  byłby zainteresowany sprawą ,tym tematem  , proszę o odpowiedz , dziękuję

 

Oczywiście na każde dodatkowe zapytanie udzielę wszelkich odpowiedzi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób sobie analizę:

- ile czasu na to poświęciłeś

- ile tych domen masz

- ile na nie wydałeś

- ile na nich zarobiłeś (sprzedaż/parking/pp)

 

Jeśli robisz to długo i jesteś na minusie, to na pewno coś jest do poprawy.

Jeśli ostatnia pozycja to 0, to chyba nawet nie ma czego poprawiać...

Możesz wkleić listę domen, zobaczymy czy coś jest do odratowania.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli wrzucić link do swojego portofolio, to uzyskasz opinie innych. Ale musisz się w razie czego nastawić na to, że nie wszystkie z tych opinii będą przychylne. Jak i na to, że nikt za Ciebie nie odwali pracy. Niestety powiedzenie: umiesz liczyć, licz na siebie, sprawdza się i tutaj. Ale przynajmniej zorientujesz się, czy warto dalej iść w tym kierunku, czy go zmienić? Tak czy inaczej pamiętaj, że duża ilość domen ma sens tylko wtedy, gdy kryje się za nią wysoka ich jakość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Pan_Grzegorz napisał:

Wrzuć listę lub kilka domen, które uważasz za dobre to się zobaczy w czym tkwi problem.

 

O to to, pokaż swoje top5 domen, przy okazji zrobisz wewnętrzną ewaluację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

  przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi i wpisy.

Jeszcze raz chcę podkreślić ,że wszystko co do tej pory robiłem z zakupem domen

jest to nie umiejętne i nawet nie ociera się o profesjonalizm. Bo jak można nawet nie

przeczytać regulaminu portalu, który w promocji sprzedaje domeny ale… no właśnie ale potem są duże obostrzenia finansowe z tym związane .

Niestety dla mnie mleko się wylało ,dlatego umieściłem mój wpis dotyczący wsparcia.

Z tym ,że pomimo tego ,że przyznaję się do samych błędów jakie popełniłem to jednak już nie chciałbym

tego na forum publicznym analizować.Ta cała sytuacja jest dla mnie bardzo trudna, szukam raczej jakiegoś

kontaktu indywidualnego.Wiem ,że to nie jest poradnia zdrowia psychicznego, ale właśnie szukam kontaktu z kimś kto zna temat , ma wiedzę i doświadczenie. Gdyby ktoś chciał mi w tej sprawie pomóc to proszę o e-maila ,

odpiszę lub zadzwonię . Może w jakiś sposób udałoby się coś wspólnie zrobić ,mam pomysł ale czy on ma sens ,sam już nie wiem.Dlatego chciałbym z kimś kto zna się na rzeczy porozmawiać.

Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę wysłać emaila na adres : contatcfirma100@gmail.com

 

Bardzo dziękuję

Przemek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że warto sobie na wstępie wyjaśnić podstawową kwestię. Pisałeś o "kupowaniu" domen co raczej przez większość użytkowników tego forum jest rozumiane jako zakup domeny na rynku wtórnym - od innego abonenta. Z Twoich postów natomiast wynika, że rejestrowałeś domeny i to w jakieś promocji gdzie zapewne ich odnowienie lub wytransferowanie jest obarczone wysokimi kosztami.

 

Moim zdaniem powinieneś wrzucić tutaj swoje domeny, oszczędzi to czas ludziom którzy chcieliby Ci pomóc.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór ,

 

właśnie jednemu z użytkowników forum wysłałem e-mailem taką listę i kilka słów do tego .

Przepraszam , jakoś nie mogę się przełamać aby to wszystko przedstawić w takiej formie publicznej .

Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany ,mam taką listę z ponad 1400 domenami i mogę przesłać ją na emaila 

ja dalej szukam wsparcia oraz ewentualnej współpracy na partnerskich warunkach .

Pozdrawiam 

Przemek 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zrobiłeś ćwiczenie z wybraniem top5 domen, to nie powinieneś mieć oporów, by je tu wkleić, ewentualnie możesz przesłać do mnie, ale nie 1400, błagam.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz wysłać domeny do mnie to sprawdzę dla Ciebie czy mają ruch, który można zmonetyzować. Pod innym kątem nie pomogę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprosiłem o przesłanie spisu ale się nie doczekałem.

Kolega chciał mi wysłać spis w pliku ale gdy poprosiłem o wysyłkę tekstem kontakt się urwał...

Nie wiem, ale coś mi tu śmierdzi...

A może tylko przewrażliwiony jestem.

:P

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

O czym tu debatować? Problem wysłać 5 najlepszych domen. Na wszystkie 1400 Ci przecież nie założą opcji...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

nie za bardzo wiem o co chodzi z tą opcją to o czym pisze szmiko ,, ... na wszystkie 1400 Ci przecież nie założą opcji  ... '' nie jestem biegły na tyle jeszcze .

Nie wygląda to wszystko dobrze a wręcz wygląda tragicznie , a i z pustego i Salomon nie naleje.

 

Czy ktoś może byłby zainteresowany wspólnym prowadzeniem jakiś stron www opartych na tych domenach ,bez własnego wkładu finansowego a na zasadzie korzystania z ewentualnych zysków w 50% . Mam kilka pomysłów ale samemu je trudno zrealizować .Nie ma tutaj naprawdę żadnego haczyka ,wiem ,że trudno w to uwierzyć w dzisiejszych czasach ale tak jest .Gdyby ktoś był zainteresowany propozycją proszę o e-maila .

 

Pozdrawiam 

Przemek 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry jeszcze raz ja ,

 

mam pytanie gdzie mógłbym jeszcze umieścić takie zapytanie , o wspólne budowanie /tworzenie stron internetowych czy to w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach ? 

 

jedna strona finansuje wszystko , druga pomaga w technicznych sprawach a ewentualny podział zysków jest 50% do 50% ,wszystko oczywiście poparte jest umową  w wybranej formie .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ThreeMonkeys napisał:

Sorry jeszcze raz ja ,

 

mam pytanie gdzie mógłbym jeszcze umieścić takie zapytanie , o wspólne budowanie /tworzenie stron internetowych czy to w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach ? 

 

jedna strona finansuje wszystko , druga pomaga w technicznych sprawach a ewentualny podział zysków jest 50% do 50% ,wszystko oczywiście poparte jest umową  w wybranej formie .

 

 

Masz tu tyle odpowiedzi a z żadnej nie skorzystałeś. Trudno zrozumieć i odpowiedzieć? 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, krzysiekmat napisał:

 

Masz tu tyle odpowiedzi a z żadnej nie skorzystałeś. Trudno zrozumieć i odpowiedzieć? 


Zacytuję przede wszystkim swoją wcześniejszą wypowiedź

 

Cytat

Niestety powiedzenie: umiesz liczyć, licz na siebie, sprawdza się i tutaj


Pomysłami każdy tutaj mógłby zasypać głębokie doły potrzeb.  Jeżeli ktoś ma czas i wiedzę, by robić dochodowe strony, to i domenę sam sobie znajdzie. Nie potrzebuje Twojej niepewnej spółki. Po prostu nie licz na to i koniec. Dla własnego dobra zrób czystki w swym portfolio i zostaw sobie tylko te najlepsze. Czasami trzeba stracić, aby pozbyć się balastu i nie brnąć głębiej w bagno..

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór ,

 

rozumiem i dziękuję za mądre słowa :) .Nie upieram się bo to prawda co Pan napisał  , po prostu czasami naiwnie  wierzę w ludzi i to ,że nie wszyscy za czymś tylko gonią .

 

Pozdrawiam 

Przemek 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co ktoś miałby wchodzi z Tobą w spółkę, odwalać brudną robotę i dostawać tylko 50% ? Jak ktoś ogarnia strony i pozycjonowanie to domena jest najmniejszym problemem.

Z Twoich wypowiedzi wynika, że nie masz doświadczenia więc wątpię, że Twoje rejestracje z palca są coś warte a szukanie na siłę zarobku np. tworzenie na nich stron www mija się totalnie z celem. Szkoda czasu i pieniędzy.

 

Wystaw domeny na sprzedaż i podepnij pod parking, może jakiś % kosztów poniesionych na rejestrację Ci się zwróci.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście zrozumiałem, że ThreeMonkeys pokrywa wszystkie koszty, tj. copywriterzy, zdjęcia itd., a nie tylko dostarcza domeny. Dla jakiegoś bardziej rozgarniętego studenta może to być ciekawa opcja, o ile te domeny faktycznie się do czegoś nadają. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, 

 

z tego co tutaj niektóre mądre głowy się wypowiedziały to raczej lipa z tych domen :(

Może kilka wykorzystam reszta śmietnik ,gdyby Pan słyszał o takim rozgarniętym studencie ,który byłby zainteresowany tym to proszę dać mu namiary do mnie .Dziękuję 

 

Pozdrawiam 

Przemek 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łooo kurka rurka! 

Czuję w tym duży piniondz i spełnienie :P  

...i jaka kulturka, prawie przy każdym wpisie "dzień dobry" 

Mam nadzieję, że koledzy z forum pomogą :)  może jakieś sklepy, albo inne biznesy ci pozakładają. 

"trzy małpy" - trzy mam kciuki :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Rumen napisał:

Osobiście zrozumiałem, że ThreeMonkeys pokrywa wszystkie koszty, tj. copywriterzy, zdjęcia itd., a nie tylko dostarcza domeny. Dla jakiegoś bardziej rozgarniętego studenta może to być ciekawa opcja, o ile te domeny faktycznie się do czegoś nadają. 

Powierzyć przypadkowemu studenciakowi takie zadanie? Chyba nie byłoby to najlepsze, co można zrobić. Żeby mieć jakąś realną szansę na powodzenie w tej branży trzeba mieć ogromną wiedzę, od prawa po marketing, popartą doświadczeniem. A żeby to zweryfikować to samemu trzeba się na tym znać co najmniej w równym stopniu. Narobi Ci taki ktoś gnoju z prawami autorskimi i jesteś w d***, nie polecam takich eksperymentów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

Powierzyć przypadkowemu studenciakowi takie zadanie? Chyba nie byłoby to najlepsze, co można zrobić. Żeby mieć jakąś realną szansę na powodzenie w tej branży trzeba mieć ogromną wiedzę, od prawa po marketing, popartą doświadczeniem. A żeby to zweryfikować to samemu trzeba się na tym znać co najmniej w równym stopniu. Narobi Ci taki ktoś gnoju z prawami autorskimi i jesteś w d***, nie polecam takich eksperymentów.


Masz rację. Nie chciałem sugerować tego modelu jako optymalnego rozwiązania, a jedynie wskazać, że jednak ktoś mógłby być zainteresowany współpracą, w kontekście wypowiedzi jakoby na stole leżały same domeny i kto chciałby odwalać za nie brudną robotę. Faktycznie bez odpowiedniej wiedzy nawet z pozycji inwestora ciężko wejść w ten temat.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

dziękuję za wskazówki ,również te bardziej uszczypliwe, :)  mam dystans do samego siebie na szczęście . Tak jak napisałem na początku jestem zielony jak szczypiorek w tych tematach , ale nie do końca naiwny , z tym studentem wydaje mi się to dobrym pomysłem jako kierunek dla mnie ( bo kto inny chciałby i miałby ochotę z takim leszczem jak ja coś zacząć )  Nie ma na to czasu .

Szkoda ,że nie trafiłem tutaj wcześniej ,fajne forum ,ciekawe wypowiedzi i dużo informacji .

Więc będę się przysłuchiwał z uwagą bo to kopalnia tajemnej wiedzy dla mnie :)

 

A gdyby ktoś ,coś słyszał o jakimś studencie ,który by pomógł ze stroną to podeślijcie go do trzech małpek :) 

 

Pozdrawiam 

Przemek 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ThreeMonkeys napisał:

Dzień dobry,

 

dziękuję za wskazówki ,również te bardziej uszczypliwe, :)  mam dystans do samego siebie na szczęście . Tak jak napisałem na początku jestem zielony jak szczypiorek w tych tematach , ale nie do końca naiwny , z tym studentem wydaje mi się to dobrym pomysłem jako kierunek dla mnie ( bo kto inny chciałby i miałby ochotę z takim leszczem jak ja coś zacząć )  Nie ma na to czasu .

Szkoda ,że nie trafiłem tutaj wcześniej ,fajne forum ,ciekawe wypowiedzi i dużo informacji .

Więc będę się przysłuchiwał z uwagą bo to kopalnia tajemnej wiedzy dla mnie :)

 

A gdyby ktoś ,coś słyszał o jakimś studencie ,który by pomógł ze stroną to podeślijcie go do trzech małpek :) 

 

Pozdrawiam 

Przemek 

 

 

 

Największym błędem było to, że nie rozwijałeś się organicznie, krok po kroku, tylko natrzepałeś te 1000 domen bez żadnej wizji. Jeżeli masz w planach ich zagospodarowywanie to polecam zastanowić się i wypisać na kartce min. 5 cech/pomysłów które masz Ty, a nie ma konkurencja, czyli setki podobnych stron w Internecie. Jeżeli kartka będzie pusta to szkoda inwestować w to nawet złotówki.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×