Jump to content
FlashT

Home.pl to jakiś żart

Recommended Posts

Że nie jestem w stanie się dodzwonić a infolinię, to chciałbym poinformować wszelkie osoby, które by wpadły na pomysł korzystania z Home.pl (ja nie jestem ich klientem, ale mój klient jest). I tak:

1. Funkcja catch-all w emailach w ogóle nie działa.

2. Funkcja przekierowania w emailach w ogóle nie działa.

3. Często Twój email w ogóle jest z góry uznawany za spam (patrzcie moje poprzednie posty na temat uznania Home.pl za niebezpieczne).

4. Nie akceptują darmowych certyfikatów SSL, bo na tym nie zarabiają.

Jeśli ich pracownik na tym forum chce się jakoś do tego odnieść, to proszę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, szmiko napisał:

Ten rynek to już tylko zgliszcza.

 

nie nie, zgliszcza to zaczną się już za miesiąc. Tyle ustaw przeszło iż tylko wyjątkowo naiwna osoba może wierzyć iż będzie inaczej. Innymi słowy, szykuje się mega krach do tego stopnia iż w jednej z ustaw zlikwidowano limit zadłużania się Polski w przyszłym roku. Ale tam gdzie ktoś traci również ktoś zyskuje - kto ma złoto będzie najlepszy moment na jego sprzedaż gdyż podczas każdego krachu cena złota rośnie i obecnie złoto bije rekordy cenowe a to dopiero początek. I nie mówię tutaj o jakiś gofnianych zapiskach w jakiś śmiesznych forexach tylko o fizycznym kruszcu który jest znacznie droższy niż owe zapiski albowiem tych zapisków jest 10x więcej niż realnego złota. 

 

Skoro Warren Buffett pozbył się swoich aktywów jest oczywiste iż rynek akcji również zaliczy mega doła, gdyż ten facet doskonale wie co robi. Za kilka lat będzie 2x bogatszy niż dziś odkupując za bezcen to co parę miesięcy wstecz sprzedał za fortunę. Obserwuję jego poczynania od dość długiego czasu i dlatego wiem że jeśli ten facet zamienia swoje wszystkie aktywa na gotówkę - szykuje się coś naprawdę wielkiego. A w czasie takiego kryzysu generyki pójdą za piątaka albo bułkę z masłem gdyż zainteresowanie spadnie do zera a jeść trzeba.


A na koniec mem który ostatnio widziałem:

Pacjent pyta lekarza: panie doktorze, kiedy skończy się covid ?

Lekarza na to: nie wiem, nie interesuje się polityką  :D

 

  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, FlashT napisał:

Że nie jestem w stanie się dodzwonić a infolinię, to chciałbym poinformować wszelkie osoby, które by wpadły na pomysł korzystania z Home.pl (ja nie jestem ich klientem, ale mój klient jest). I tak:

1. Funkcja catch-all w emailach w ogóle nie działa.

2. Funkcja przekierowania w emailach w ogóle nie działa.

3. Często Twój email w ogóle jest z góry uznawany za spam (patrzcie moje poprzednie posty na temat uznania Home.pl za niebezpieczne).

4. Nie akceptują darmowych certyfikatów SSL, bo na tym nie zarabiają.

Jeśli ich pracownik na tym forum chce się jakoś do tego odnieść, to proszę...

 

 

Cześć,

z chęcią zweryfikujemy opisaną sytuację, prosimy o podesłanie w wiadomości prywatnej konkretnych przykładów wraz z nazwą konta. Nasi administratorzy sprawdzą działanie catch-all na konkretnym koncie. Bez szczegółowego opisu nie będziemy mogli odnieść się do tego zgłoszenia. Odnośnie kontaktu z infolinią - nasz BOK jest czynny 24/7. Podaj na priv datę i godzinę oraz numer telefonu, z którego dzwoniłeś do nas.

 

Odnośnie ad. 4 - nie oferujemy instalacji darmowych certyfikatów SSL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 @home.pl PÓŁ MEGABAJTA kodu html na głównej stronie home.pl ? :lol:

 

4128393.jpg.63164ba42be05d8628f1f4f20f8e8227.jpg

 

15 godzin temu, FlashT napisał:

4. Nie akceptują darmowych certyfikatów SSL, bo na tym nie zarabiają.

 

@FlashT To nie żart, to IdeaWebServer wersja v0.80 - czyli BETA od 20 lat. Reasumując: bycie trzecioligowcem jest takie zobowiązujące. :lol:

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz Warto pewne informacje zaktualizować ;) Serwer WWW nie ma nic wspólnego z możliwością instalowania konkretnych certyfikatów. Ponadto od ponad 2 lat nowe usługi hostingowe oparte są na serwerze Apache. Klienci korzystający ze starszych typów serwera WWW mają możliwość przejścia na Apache.

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, home.pl napisał:

Warto pewne informacje zaktualizować


curl -I https://home.pl/


HTTP/1.1 200 OK
Date: Thu, 03 Sep 2020 08:15:11 GMT
Content-Type: text/html
Content-Length: 470390
Connection: keep-alive
Last-Modified: Tue, 01 Sep 2020 11:58:06 GMT
Server: IdeaWebServer/v0.80
 

Ponadto pół megabajtowa strona główna to nie jedyny problem. Albowiem Wasza strona nie działa na Litwie i w bliżej nie określonej ilości krajów. Za to idealnie się pobiera przez curl z dedyków zwłaszcza na karcie 1Gbit dla której wspomniane pół megabajta nie stanowi żadnego problemu. To jakiś nowy model marketingu Home.pl czy też błąd administratorów ?

 

 

42 minuty temu, home.pl napisał:

Serwer WWW nie ma nic wspólnego z możliwością instalowania konkretnych certyfikatów...

 

A gdzie instalujecie te certyfikaty ? Na pulpicie ? Nie tylko od wersji serwera zależy jakie klient otrzyma możliwości połączenia przez https ale głównie od biblioteki SSL

 

 

42 minuty temu, home.pl napisał:

Ponadto od ponad 2 lat nowe usługi hostingowe oparte są na serwerze Apache.

 

Z przykrością muszę stwierdzić iż nawet Nazwa.pl zrozumiała iż Apache był hitem ale dekadę temu. Dzisiaj stosuje się głównie Nginx który jest znacznie mniej zasobożerny, znacznie szybszy i posiadający znacznie więcej możliwości. Rozumiem iż Nginx nie jest dostępny w Home.pl tylko sędziwy dziadek Apache ?

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz Dzięki za doprecyzowanie, że chodzi o stronę główną. Pozwól jednak, że będziemy ją urządzać po swojemu :) Wydaje nam się, że klientów raczej nie interesuje, czy strona producenta/providera korzysta z Apache, Nginx czy z innej technologii - ma po prostu działać, być wygodna i łatwa w obsłudze. Wspomnę może, że sam kod strony oraz jej elementy są regularnie modyfikowane w naszym CMS i optymalizowane.

 

Cytat

Albowiem Wasza strona nie działa na Litwie i w bliżej nie określonej ilości krajów.

 

Być może to wynika z faktu, że użytkownicy korzystają z IP, które jest blokowane. Nie blokujemy jednak całych puli adresowych z rożnych krajów. Wystarczy skontaktować się z nami i podać swój adres IP - nasi administratorzy sprawdzą, czy został on wpisany na blacklistę i z jakiego powodu. Niektórzy otrzymują IP "w spadku" po użytkownikach, którzy wykonywali działania abuzywne w ramach naszej platformy. Takie działania są blokowane.

 

Cytat

Rozumiem iż Nginx nie jest dostępny w Home.pl tylko sędziwy dziadek Apache ?

 

Na nowych serwerach obowiązuje tylko Apache w wersji 2.4. Pracujemy jednak nad tym, aby dać klientom szersze możliwości wyboru i mamy nadzieję to w niedługiej przyszłości zakomunikować.

Edited by home.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

nie nie, zgliszcza to zaczną się już za miesiąc. Tyle ustaw przeszło iż tylko wyjątkowo naiwna osoba może wierzyć iż będzie inaczej. Innymi słowy, szykuje się mega krach

 

A w czasie takiego kryzysu generyki pójdą za piątaka albo bułkę z masłem gdyż zainteresowanie spadnie do zera

 

Bardzo mnie zmartwił Twój wpis :(.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, że już za miesiąc Litwę dosięgnie mega krach. Przykre jest również to, iż wartość generyków .lt  tak znacznie spadła (ok bułka z masłem to nie jest zła cena za generyka .lt, ale co z domainerami, którzy mają nietolerancję laktozy ?).

Po tym jak przeczytałem, że w międzyczasie nawet strona home.pl się na Litwie nie otwiera, doszedłem do wniosku, iż powinieneś jak najszybciej złożyć wniosek o Kartę Polaka i przyjechać do Polski. Egzamin z języka najprawdopodobniej zdasz (w Twoim wypadku egzamin z mowy nienawiści:P), i będziesz mógł nareszcie żyć w normalnym kraju, gdzie nawet generyki mają swoją wartość.

 

P.S. Jeśli Państwowy Urząd Repatriacyjny przydzieli Tobie tzw. przydział meldunkowy do Leszna, zrób wszystko aby go anulować, w Lesznie bowiem mieszka Kangur.

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minut temu, keyword napisał:

...P.S. Jeśli Państwowy Urząd Repatriacyjny przydzieli Tobie tzw. przydział meldunkowy do Leszna, zrób wszystko aby go anulować, w Lesznie bowiem mieszka Kangur.

 

 

 

A i ja bywam przejazdem...

:P

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, keyword napisał:

Bardzo mnie zmartwił Twój wpis :(

 

Zupełnie niepotrzebnie zwłaszcza odnośnie rynku .lt który wogóle jest poza moim polem działania biznesowego co napisałem kiedyś do @pb cyt. "nie działam wogóle z domenami litewskimi" A Ty chyba dostałeś mocnego generycznego kopa od rejestru .lt skoro tak ubolewasz nad spadkiem cen na tymże rynku :P

 

 

1 godzinę temu, keyword napisał:

... jak przeczytałem, że w międzyczasie nawet strona home.pl się na Litwie nie otwiera, doszedłem do wniosku, iż powinieneś jak najszybciej złożyć wniosek o Kartę Polaka i przyjechać do Polski...

 

Rozumiem że bez Home pl nie wyobrażasz sobie życia ? Ponadto to nie ja tracę klientów a Home.pl do czego odniosę się później. Karta Polaka jest mi również zbędna mając polskie obywatelstwo - więc również i tutaj pudło. Ponadto trudno nazwać normalnym krajem miejsce gdzie jest odgórny nakaz karania rzetelnych podatników albowiem od oszustów nic ściągnąć się nie da. Widocznie mamy zupełnie inne pojęcie "normalności" @keyword - gdybyś troszkę poruszał się po świecie znacznie szybciej byś się o tym zorientował.

 

 

No i na koniec odniosę się raz jeszcze do tego co wcześniej napisałem. Albowiem w napływie twórczości chyba to przeoczyłeś. Pisałem wyraźnie o ustawach które przeszły w PL choć od ludzi ze świata polityki tutaj wiem iż krach będzie również na Litwie i cudownie jej nie ominie. Ale było pół roku na to by odpowiednio się przygotować i zmienić strategię działania. Z tego co pamiętam nawet @Czyzis był zaskoczony niezrozumiałą dla niego moją decyzją o wycofaniu się z rynku PL. Otóż właśnie od tamtego momentu zmieniłem strukturę działania i zmodyfikowałem cele. A skoro wciąż Cię to tak śmieszy - zobaczymy komu będzie równie wesoło za pół roku ;)


 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry , 

 

ja tak właśnie dotarłem do tego wątku dla mnie na czasie:) , szukam dobrego hostingu .

Z tej dyskusji  wycinając wątki polityczno -gospodarcze wynika ,że generalnie wkrótce będzie jakiś  problem z tym , ale ja za cienki Bolek jestem ,żeby się w to wgłębiać na obecną chwilę .

 

Czy ktoś może mi doradzić gdzie się udać po dobry ( wcale nie znaczy tani ) hosting ? 

Pod słowem dobry niech zawierają się najważniejsze techniczne wymogi dotyczące hostingu.

Z góry dziękuję 

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj 3@ ;)

 

Aby wybrać dobry hosting i nie przepłacić, musisz sprecyzować jakie są Twoje potrzeby, co chcesz trzymać na tym hostingu i w jakiej ilości.

Do tego jeśli którakolwiek z Twoich stron jest popularna, np. jest w Alexa 1M lub jest dobrze podlinkowana z dobrych stron będziesz dodatkowo narażony na wszelkie ataki. Skutkiem tego Twoja strona może wyglądać np. tak:

 

http://onliine.pl/

albo tak

http://forum.sbmn.waw.pl/

albo i tak

http://powiat.poznan.zosprp.pl/

 

No i teraz wyobraź sobie co pomysli Twój klient o Tobie bądź osoba odwiedzająca tą stronę. Będzie nie tylko przerażona ale jej zaufanie względem Twojego sajtu spadnie do zera że już nie wspomnę o danych osobowych ponoć tak mocno chronionych hehe ;)

 

Nie licz też iż drogi (rozumiany błędnie jako dobry) hosting Cię uchroni. Albowiem np. takie rozwiązania jak DNSSEC znacznie ułatwiają atak a nie znam żadnego przypadku udanego ataku przed którym rzekomo chroni DNSSEC. Dlatego DNSSEC jest polecany przez firmy mające z reguły małe pojęcie o bezpieczeństwie w sieci. 

 

Strona na Nazwa.pl: http://www.matrax.pl/leet.htm

 

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry , 

 

Bardzo dziękuję za jak zawsze rzeczowe i konkretne informacje :)

No to mnie kolega przestraszył na maksa . Wiedziałem ,że tutaj też będą kłody pod nogi ... :)

 

Żeby nie za bardzo wchodzić na razie w temat , to w takim razie zadam pytanie ,gdzie jest bezpieczny hosting ? 

Jeśli się nie mylę , hosting to jedna sprawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo strony a drugi to certyfikat ssl .

Nie wchodząc za bardzo w koszty tej inwestycji - a skupiając się na bezpieczeństwie , supporcie ( nie wiem co jest jeszcze ważne)

to mogę prosić o kilka propozycji profesjonalnych hostingów ,z góry dziękuję .

 

Pozdrawiam 

Threemonkeys

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem całkiem opłacalny obecnie jest VPS SSD w OVH. Można go ładnie skalować, bez problemu ma się darmowe certyfikaty SSL, tylko, że trzeba sobie samemu tym zarządzać (wymagana znajomość UNIXa). Ale jeśli totalnie się na tym nie znasz, to lepiej się za to nie brać :) Ja mam co prawda projekty back-endowe tam postawione, ale mocno cisną serwery i nadal ładnie to wszystko śmiga. Zawsze uważałem, że OVH to g. i wcześniej miałem dwa dedyki w Hetznerze, ale jakoś się przekonałem, że nie warto przepłacać, kiedy nie wykorzystuje się 100% możliwości. Plusy VPS'a są takie, że rozwiązanie jest skalowalne w czasie rzeczywistym, nie trzeba niczego przeinstalowywać, ani od początku konfigurować, jeśli chce się dołożyć ramu, ip, czy miejsca na dysku. Najprostszy VPS koszuje jakieś 120 PLN/rok. I w porównaniu do serwerów np. Home, gdzie nic nie działa i na nic nie ma się wpływu, tutaj masz pełną dowolność w tym, co sobie postawisz na tym. Ale tak jak mówię, to nie jest rozwiązaniem dla każdego.

 

Edit: O widzę, że teraz podrożały trochę.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

dziękuję za propozycję ,niestety nie znam UNIXa ,więc to zdecydowanie odpada .

Chyba jestem generalnie z moim zapytaniem trochę w niewłaściwym miejscu ,co prawda domeny dla mnie są związane z hostingiem ale mogę się mylić . Poszukam coś w sieci jeszcze.

 

Pozdrawiam

3@

 

kupione od Domeniacza :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@threeMonkeys Skoro nigdy nie miałeś do czynienia z hostingiem, to kup sobie najtańszy np. w Hekko albo  hitme  i spróbuj zainstalować pierwszego wordpressa.  Tyle na początek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow... Home naprawił przekierowania. Po 5 rozmowach z konsultantami, którzy twierdzili, że oddzwonią, a nigdy do tego nie doszło. Szacun? Nieee....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pany Panewki! home.pl/nazwa.pl/etc to jak ASO dla człowieka który ledwo zdał prawko i chce tylko jeździć autem! Wymagacie od korpo Bóg wie czego... Dla Was jest VPS lub kolokacja!  Zrozumcie, że ich (żeby nie było - na ich miejscu, osobiście mnie też) nie obchodzi jeden przypadek na tysiąc/set tysięcy. To są odpowiednie PROCEDURY. 

 

BTW, już tak technicznie - Apache ma o wiele więcej zalet niż nginx itp - no może poza jedną wadą - nie ma X w nazwie ;)  To jak np. linuX vs *BSD/Windows/etc... Nevermind. Jak ktoś uważa, że X da mu tyle samo mocy co pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe czy klapa silnika (bo np. Ferrari czy Alfa "tak majom"), to niech żyje w swoim świecie, ale niech nie zaraża swoją ideologią innych... 

PS. Niedawno swoją starą Cromą z palcem w nosie mignąłem B(ędziesz)M(iał)W(ydatki) - kozak miał odpicowane to i tamto... ale... No właśnie - jak ktoś nie ma pojęcia o tym czy tamtym, to na wszystko będzie psioczył. Nie podoba się nazwa/home/OVH? Tego typu usług jest tyle, że... widocznie jak masz KLIENTA, znaczy że i technicznie jesteś doopa i MARKETINGOWO jesteś do luftu, skoro nie umiesz przekonać klienta do migracji i dajesz się zniewalać klientowi. EOT

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, empireus napisał:

No właśnie - jak ktoś nie ma pojęcia o tym czy tamtym ...

 

 

Też tak myśle, zwłaszcza w kontekscie "Apache ma o wiele więcej zalet niż nginx itp - no może poza jedną wadą - nie ma X w nazwie".

Może zerknijmy na te wyjątkowe "zalety" dziadka Apache:


MemoryUsage.jpg.f74f3daebfe190b15c0c77a8049f71bc.jpg

 

 

 

RQP.jpg.8584ced87f84e3c361dbb7d1bb145629.jpg

 

Faktycznie - wogóle nie ma różnicy między nowoczesnym Nginx a dziadkiem Apache, gdyż to tylko "X" w nazwie jak sam powiedziałeś :lol:
Może przytoczę jeszcze cytat z innego testu aby nie kopać leżącego ...

 

Cytat

W rzeczywistości różnica jest TAK dramatyczna, że prawie niewiarygodna.

 

Źródło: https://help.dreamhost.com/hc/en-us/articles/215945987-Web-server-performance-comparison

 

 

@empireus Więc jeśli dalej uważasz iż nie ma różnicy to sugeruję założyć okulary i nie pisać na innych forach podobnych głupot aby i tam nie zostać wyśmiany znikomą wiedzą w temacie. No a teraz opowiedz o tych rzekomych "zaletach" Apache o których coś wspominałeś ;)

 

Miłego weekendu i dzięki za ubaw na całą niedzielę ;)

Pozdrawiam, Domeniacz.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 7.09.2020 o 14:53, FlashT napisał:

Wow... Home naprawił przekierowania. Po 5 rozmowach z konsultantami, którzy twierdzili, że oddzwonią, a nigdy do tego nie doszło. Szacun? Nieee....

 

No cóż, co 5 głów to nie jedna zwłaszcza jeśli to wyjątkowo słabe egzemplarze :lol:

5 osób z obługi klienta, 5 telefonów + wściekły klient i bach - dzion zleciał - ale to pewnie codzienność u trzecioligowców ;)

 

Dlatego jest niezmiernie ważne dla trzecioligowców aby wysyłać kod authInfo pocztą gdyż a to podpis będzie nieczytelny a to kod się przeterminuje aby biedny klient nie mógł się wydostać z potrzasku w jakim się znalazł przez własną głupotę. A wtedy przycedzi mu się jeszcze dwie stóweczki za odnowienie domeny po terminie plus grubo ponad stóweczkę za samo odnowienie plus gruba opłata za fraja hosting z dziadkiem Apache na pokładzie :lol:

 

@ThreeMonkeys myślę iż wyciągniesz z tego wątku właściwe wnioski zanim popełnisz życiowy błąd zaczynając przygodę z hostingiem wraz z trzecioligowcami którzy nie mają nawet własnego datacenter. Takie Home.pl czy Nazwa.pl może tylko ślinę przełykać jak słyszy iż w samej Kanadzie takie OVH ma ponad 350 TYSIĘCY serwerów ... A to tylko jedno z ich 27 datacenter...

 

Ale na otarcie łez mogą sobie zaśpiewać:

"Mój jest ten kawałek podłogi" albo lepiej "Mój jest ten kąsek szafki rakowej" gdzieś tam ... :lol: 

 

 

12 godzin temu, empireus napisał:

Zrozumcie, że ich (żeby nie było - na ich miejscu, osobiście mnie też) nie obchodzi jeden przypadek na tysiąc/set tysięcy. To są odpowiednie PROCEDURY.

 

I po raz kolejny rozmijasz się z faktami  które mówiąc delikatnie nie wyglądają zbyt dobrze:

 

HomeOpinie.png.96c80026b9e795234d51ad69db539e4a.png

 

Zródło: https://hostadvice.com/hosting-company/home-pl-reviews/

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:

...

Miałeś zakładać swój biznes. Czekamy więc na pokaz mocy. BTW, nie doczytałeś artykułu, który sam zacytowałeś. Zapomniałeś również o czymś takim, jak proxy, load balancing etc. Nic Ci z resztą po "mocy" serwera, jak masz źle napisany kod strony... Nevermind. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, empireus napisał:

Nic Ci z resztą po "mocy" serwera, jak masz źle napisany kod strony... 

 

Wreszcie zaczynasz mówić do rzeczy :)

Weźmy na przykład pół megabajtowy kod strony Home.pl i rzućmy okiem co myśli Google o umiejętnościach programistów Home.pl

 

Źródło: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fhome.pl&tab=mobile

 

Google-Home_pl.png.5d2e065bc31379b19e150f118f784bb4.png

 

 

 

Świetny wynik jak na 20 lat ciężkiej pracy tzw "fachowców" z Home.pl :lol:

Zobaczmy co powoduje tak słaby wynik czegoś co nazwano dumnie "optymalizacją"

 

 

 

HomeGoogle2.png.27a3f23f549d2ad5b2807aa2e6ed1790.png

 

 

 

Po pierwsze - 116 zapytań do serwera przez mobile może nazwać optymalizacją tylko ktoś kto miał wypadek intelektualny.

1,5 MB kodu JS w 28 plikach  - z uwagą j.w.

Podkreślić tu należy iż mówimy o stronie głównej i użytkowniku który nie jest zalogowany. 

I moim zdaniem trzeba być naprawdę niezłą fajtłapą aby osiągnąć tak słaby wynik zwłaszcza iż dotyczy on tak małego regionu na świecie jak Polska.

 

Myśle iż dalszy komentarz jest zbędny, bo mógłbym tu esej napisać dotyczący tej tzw w/w "optymalizacji" ;)
Gdyż tutaj nie pomoże ani proxy ani load balancing o których wspominałeś. 

 

Dlatego osobiście używam wysokiej optymalizacji kodu plus wykręconego z konfiguracją Nginx-a do blisko 50.000 zapytań na sekundę.

Bo sztuką jest zoptymalizować koszty oferując równocześnie wysoką jakość a nie marnowanie zasobów które pociąga za sobą nie tylko spore koszty ale i słabe wyniki w Google.

 

REASUMUJĄC: Lepiej być małym i wyglądać na dużego niż być dużym ale wszystkim wokół udowadniać jakim w rzeczywistości jest się małym ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×