Jump to content
Domeniacz

Koronawirus zatopi rynek PL szybciej niż się spodziewałem.

Recommended Posts

12 godzin temu, Pikachu napisał:

nigdy wczesniej nie dalosie zarobic tak duzo na domenah jak w czasah covid :)

Na dobrych domenach !

Dla domen typu:  mebleprl*.pl, komornicza*pl, kobieciarz*pl, złe czasy są zawsze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, keyword napisał:

Na dobrych domenach !

Dla domen typu:  mebleprl*.pl, komornicza*pl, kobieciarz*pl, złe czasy są zawsze.

 

Dla NASK nie ma to większego znaczenia tak samo jak i dla rejestratorów i tutaj tylko liczba domen ma znaczenie zwłaszcza jeśli na każdej masz 40+ PLN

Do tego domenę możesz sprzedać tylko raz ale odnowić czy przechwycić domenę można wielokrotnie.

Ale jak to już mówiłem, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

I przypomnę iż dzisiaj firmy preferują jednak inwestować w marketing niż w domenę albowiem natychmiastowo przynosi to rezultaty.

Dla udanego projektu zawsze można zrobić przekierowanie 301 zamiast już na wstępie utopić kasę w nazwie a później płakać że brakło na jej wypromowanie. I paradoksalnie, słabsze generyki złożone z 2-ch słów o małej konkurencji mają znacznie większą wartość dla SEO ponieważ taki generyk więcej daje na starcie a do tego zwykle jasno opisuje co można znaleźć pod domeną - dzięki czemu np. CTR jest znacznie wyższy w SERP.

 

Wynika to z faktu iż użytkownik wie że znajdzie np. meble z czasów prl pod domeną "MeblePRL" w przeciwieństwie do reszty wyników. Natomiast potencjalny kupiec widzący taką cene za końcówkę .PL - zarejestruje MeblePRL.com czy MeblePRL.net zamiast topić 20K w .PL 

 

Takie czasy.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

O MeblePRL*pl nie dam złego słowa powiedzieć, bardzo fajna domena i na czasie. Wystarczy spojrzeć na olx co się dzieje.

 

# prl.pl

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

O MeblePRL*pl nie dam złego słowa powiedzieć, bardzo fajna domena i na czasie.

 

Podzielam Twoje zdanie Przemek. Mogę podać tysiące przykładów gdzie dwu członowy generyk szybciej znajdzie nabywcę niż o wiele droższy jedno wyrazowy.

Do tego takiego generyka można przechwycić za grosze zamiast użerać się z podbijaczami na AM, a czasem nawet i zarejestrować z palucha mając do tego odpowiednie narzędzia.

 

Np. generyk "parking" ma o wiele mniejszą szansę sprzedaży niż to samo słowo z nazwem miasta. Że już nie wspomnę o ilości wyszukiwań i CTR. Dla przykładu: topowy generyk "moda.pl" ma niewiele więcej wejść na AM niż ParkingZakopane.pl który sprzedałem w komplecie za grosze wycofując się z rynku pl a który przechwyciłem za 10zł i tutaj życzę dobrej sprzedaży nabywcy ;)

 

I kolejny przykład, gdybym nabył domenę dla swojego projektu na rynek PL za np. 5K na giełdzie, byłoby to najbardziej nierozsądnie wydane 5K w mojej historii.

Dlatego każdy kto ma pojęcie o tym jak wypromować coś od zera (albo korzysta z firmy które ma to pojęcie) - nie kupi na wstępie generyka za grube pieniądze. A powiedzmy sobie szczerze, 5K to raczej skromna kwota. Ale nawet i skromne kwoty należy wydawać rozsądnie.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×