Jump to content
przemowild

Komputer do edycji video 4k

Recommended Posts

Hej, Czy ktoś z was się zna na składaniu komputerów? Potrzebuję pomocy w zbudowaniu zestawu do edycji video 4k (idealnie gdyby pociągnął 4k 120 FPS + Prores RAW.  Oprogramowanie głównie Premiere Pro, Da Vinci Resolve, After Effects - licencję na oprogramowanie mam, więc jeśli chodzi o software to potrzeba jedynie Windows. Nie potrzeba monitora ani czytnika DVD ). 

 

Znam minimalne wymagania ale nie wiem jaki sprzęt wybrać. Doradzicie coś?  

- procesor 8 rdzeni+ (Intel i7 lub i9?)

- GPU ( preferowana NVIDIA) 8GB VRAM +

- RAM 32GB (idealnie 64GB) 

- Dysk twardy 1-2 TB SSD / NVME

- karta sieciowa 10Gigabitów 4k

 

Budżet 6000 -7000 PLN

 

Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemowild Nie znam tych programów które wymieniłeś gdyż w czasach gdy osobiście i amatorsko zajmowałem się edycją video były zupełnie inne realia, natomiast zawsze samodzielnie wybieram podzespoły zarówno do serwera jak i desktopa i tutaj mogę Ci dać kilka sugestii.

 

Jeśli chodzi o dyski dla stacji roboczej video w grę wchodzą dwa sprawdzone rozwiązania:

1) 4xSSD + sprzętowy raid

2) 2xNVME + software raid.

Ważne jest to dlatego iż jeśli będziesz miał jeden dysk (ssd/nvme) w przypadku jego awarii w jednym momencie bezpowrotnie tracisz wszystko.

Sugeruję tutaj użycie NVME i dlatego musisz zwrócić uwagę na płytę główną, chodzi o to by dysponowała dwoma gniazdami m.2

 

Jeśli chodzi o pamięć, sprawdź czy oby napewno 64 GB będzie Ci potrzebne gdyż po raz kolejny wiele płyt i czipsetów obsługuje pamięć do 32GB.

 

Jeśli chodzi o procka, tutaj raczej oszczędzać nie warto w przypadku edycji video.

Sugeruję tutaj 9900K który w połączeniu z odpowiednią płytą w zależności od potrzeb obsłuży nawet do 128 GB RAM

 

Jeśli chodzi o zasilanie i chłodzenie: 

zasilacz firmy BeQuiet - bardzo cichy i niezawodny o mocy 500W+ (całkowicie wystarczający ze sporym naddatkiem)

chłodzenie: Noctua - duży grzejnik z heat pipe + 2 ciche wentylatory tej samej firmy (najczęściej w zestawie).

 

Odnośnie GPU Ci nie doradzę.

 

Nie widzę też potrzeby użycia karty 10 Gbit która znacząco podniesie koszt.

 

Budżet jak najbardziej OK i spokojnie się w nim zamkniesz przy bardzo porządnym zestawie złożonym samemu.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogę tylko powiedzieć, że jeśli będziesz robił to na CUDA, to reszta musi tylko nadążać, najważniejsze jest GPU. RTX 3080 daje radę nawet 2x lepiej niż 2080 w takich przypadkach. I to jedyne w czym jest aż tyle lepsze. Ale reszta musi nadążać. I to nie jest kryptoreklama, a moje własne testy. 4K to jednak mało, może warto się zainteresować tanimi procesorami serwerowymi (intel xeon) i płytami, które obsługują ram ECC. Oczywiście z drugiej ręki. Są dość tanie, bo firmy masowo upgradeują sprzęt, a stary sprzedają za grosze. Trzeba jednak trafić na taką okazję, bo prywaciarze sprzedają ten sam sprzęt za 10-50 razy drożej.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, FlashT napisał:

może warto się zainteresować tanimi procesorami serwerowymi (intel xeon) i płytami, które obsługują ram ECC


Tanie to pojęcie względne, może napisz o jakich konkretnie modelach procków mówisz bo chłopak zachęcony Twoimi komentarzami obstawi się CUDA-mi i nakupi jakiś starych rupieci które nie tylko będą wąskim gardłem jeśli chodzi o operacje I/O ale również i część programów może z nimi wogóle nie działać. Więc napisz na którym konkretnie procku to testowałeś.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Pahana said:

Obawiam się że budżet nieco za mały... Myślę, że bliżej 9-10k

Ale szukaj tutaj czegoś https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?page=2&f[manufacturers][27]=1&f[4389][66562]=1

 

Dzięki, ale ja nie szukam laptopa ( które są znacznie droższe) tylko komputer stacjonarny.

 

6 hours ago, Domeniacz said:

Jeśli chodzi o pamięć, sprawdź czy oby napewno 64 GB będzie Ci potrzebne gdyż po raz kolejny wiele płyt i czipsetów obsługuje pamięć do 32GB.

Dzięki za poradę. W przypadku Premiere Pro to jest bardzo pamięciożerny program. W specyfikacji Adobe Premiere Pro pisze:

Quote

32 GB for 4K media or higher

tak więc fajnie by było mieć zapas. Tym bardziej, że chcę być w stanie dodać w miarę zaawansowane efekty. 

 

4 hours ago, FlashT said:

RTX 3080 daje radę nawet 2x lepiej niż 2080 w takich przypadkach.

 

Ale RTX 3080 nie ma na rynku. Premiera miała miejsce 2 dni temu, ludzie powariowali i wykupili wszystko na pniu :) Mówi się, że powinny wrócić na rynek w październiku / listopadzie. Chętnie bym rzucił okiem na tę opcję ale nie wiem jaki procesor i płytę główną do tego dobrać. 

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem zwolennikiem apple'a i uważam, że produkty są przeszacowane ale branża chwali  sobie iMac.

Edited by szmiko
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, szmiko said:

Nie jestem zwolennikiem apple'a i uważam, że produkty są przeszacowane ale branża chwali  sobie iMac.

 

Bardzo lubię iMac's ale nie lubię ich cen ;) Mimo, że moja studencka zniżka z UNIDAYS nadal działa i mam 2500 pln rabatu to nadal do zapłaty zostaje 14 000 PLN co podwaja mój budżet :unsure:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemo, zaciekawił mnie temat i z tego co udało mi się zorientować to widzę iż do programów które wymieniłeś dużo bardziej będzie odpowiedni Ryzen niż i9 - zwłaszcza jeśli chcesz się zamknąć w 7K PLN. I przy takich zaleceniach faktycznie 64 GB na pokładzie na start z możliwością dalszej rozbudowy. Jak wsadzisz potężną kartę graficzną trzeba i dać mocniejszy zasilacz 700-800W. Zwróć uwagę iż Mac Pro niewiele lepiej wypada od 9900K a różnica w cenie wyjdzie znaczna ;)

 

Zobacz może na porównanie:


cpu1-premierepro_v3-780x1024.jpg

 

cpu3-davinci_v2-732x1024.jpg

 

 

Źródło: https://pixelkom.pl/jaki-komputer-do-edycji-wideo-premierepro-after-effects-davinci-resolve/

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to super Przemo. Daj znać jak się sprzęt sprawuje w porównaniu do sprzętu Apple jak ochłoniesz po pierwszych wrażeniach ;)

 

Muszę przyznać iż nieźle po drodze się uśmiałem odnośnie Mac Pro, może przytoczę kilka nagłówków:

"Nowy Mac Pro jest prawdziwym potworem i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady" - https://pclab.pl/news80896.html

"Nowy Mac Pro pokazany światu - Apple powraca z prawdziwą bestią" - https://www.benchmark.pl/aktualnosci/apple-mac-pro-2019-pokazany-swiatu-specyfikacja-cena.html

 

Dla osób mniej zorientowanych, Mac Pro kosztuje uwaga : od 27K do ponad 250K PLN

Rzuciłem okiem na tego potwora w najtańszej wersji i oto cóż mamy na pokładzie:

 

Najatńszego nowego 8 rdzeniowego Xeona W-3223 za 4,000 zł

32 GB ramu z ECC za 1,600 zł

Radeon Pro 580X z 8 GB za 1,200 zł

POJEDYNCZY dysk SSD o zawrotnej pojemności UWAGA: 256 GB za 150 zł

 

Nie ma co, prawdziwa bestia bez cienia przesady za 27K PLN ... :lol:

 

Dodam iz i9-9900K jest połowę tańszy, zużywa o połowę mniej energii, również ma 8 rdzeni i magistralę  8 GT/s a mimo wszystko w benchmarkach wypada lepiej.

Że już nie wspomnę iż w teście Premiere Pro - najbardziej wypasiony Mac Pro za 250K PLN wypada niewiele lepiej niż i9-9900K za 2K PLN :lol:

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam się na rzeczy, proszę mi napisać kto i do czego używa takich komputerów jak ten Rendernode 4U Rack - 8xGPU  za 105 tys. z pixelkom?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Nie znam się na rzeczy, proszę mi napisać kto i do czego używa takich komputerów jak ten Rendernode 4U Rack - 8xGPU  za 105 tys. z pixelkom?


Co prawda nie odpowiem wprost, ale wydaje mi się, że zawsze znajdą się tacy, którzy mają pieniądze i celują w sprzęt z najwyższej półki. W branży foto-video jest podobnie. Ktoś powie, że kamera za kilkanaście, może kilkadziesiąt tys. zł wystarczy do niemal każdego zastosowania. Ale jeśli ktoś chce mieć Red Ranger'a Monstro to musi wyłożyć 400 tys. zł. Do dużo tańszego modelu Red, sama obudowa do ujęć podwodnych kosztuje ponad 50 tys. zł

Rozmawiałem kiedyś z właścicielem takiego sklepu ze sprzętem do fotografii podwodnej i pytałem kto to kupuje? Odpowiedział mi, że najczęściej początkujący, którzy mają dużo kasy. Ale zawsze chcą mieć to, co najlepsze, bez względu na cenę. W jego przypadku byli to klienci z Rosji oraz polscy przedsiębiorcy oraz lekarze.
 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Pan_Grzegorz said:

może przeredaguję pytanie - do jakich prac niezbędny jest taki sprzęt?

 

Nie wiem, może do takich rzeczy? 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Kangur said:


Ale jeśli ktoś chce mieć Red Ranger'a Monstro to musi wyłożyć 400 tys. zł.
 


RED używają profesjonaliści bo jest to kamera która nagrywa w prawdziwym trybie RAW, przez co w post-produkcji możesz dowolnie zmienić ekspozycję i masz niemożliwe do osiągnięcia w innych kamerach opcje manipulacji nagrania. Nawet jak prześwietlisz lub niedoświetlisz nagranie, lub ustawienie bieli było nieprawidłowe, ISO etc RED Raw pozwala zmienić prawie wszystko, nie mówiąc już o manipulacją kolorem.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackmagic też nagrywa w RAW, a jego max to aż 12K, a nie 8K i kosztuje 50 tys. zł, a nie 400.

Sony tez ma podobne parametrami, lecz wyraźnie tańsze. 
Choć to i tak nie moja półka cenowa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie jestem jeszcze na tym etapie zaawansowania, żebym doceniał różnice między BRAW (Blackmagic) i RAW Red, czy generalnie różnicę między kamerami. Dla mnie też to na razie to wyższa liga. Patrzyłem za to na niższą półkę Blackmagic: 4k / 6k i prawie zdecydowałem się na 6k ale do mojej pracy potrzebuję autofokus więc ostatecznie padło na Sony A7S III (z Prores RAW). 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

Nie znam się na rzeczy, proszę mi napisać kto i do czego używa takich komputerów jak ten Rendernode 4U Rack - 8xGPU  za 105 tys. z pixelkom?

 

Grzegorz, wszędzie tam gdzie jest wykonywany ogrom operacji zmienno-przecinkowych te zadania przejmują jednostki GPU, ponieważ są do tego zoptymalizowane. Wynika to z faktu iż zwykły procesor jest bardzo szybki jeśli idzie o proste operacje dodawania/odejmowania lub mnożenia/dzielenia przez wielokrotność 2. I np. taki 9900K potrafi takich operacji wykonać prawie 5 miliardów na sekundę. Jeśli natomiast w grę wchodzą liczby z przecinkiem wydajność takich procesorów dramatycznie maleje wraz z wzrostem dokładności oraz ilości tych operacji. 

 

Wysokiej rozdzielczości animacje, filmy animowane (np. firmy Pixar), obróbka video w wysokich rozdzielczościach czy też przykład który pokazał @przemowild wykonują ogrom takich operacji, a sam procesor wysyła tylko do takiej karty informację co ma się na obrazie zmienić a sama karta graficzna przejmuje te obliczenia i zapisuje w swojej pamięci jej odwzorowanie w postaci obrazu który z kolei jest wysyłany do monitora i jeszcze po drodze może być kodowany np. do MPEG4 czy 5 aby znacznie ograniczyć ilość przesyłanych danych, dzięki czemu sam procesor może w tym czasie obsługiwać wiele wiele programów na raz nie zajmując się tym do czego nie został zoptymalizowany.

 

Wiele kart graficznych wykorzystywanych jest równiez w koparkach BitCoin-ów z tego samego powodu co powyżej, z tą różnicą iż wynik obliczeń jest zwracany do procesora zamiast wysyłać go do monitora. Przykładów można by podać znacznie więcej ale nie będe tu tworzył kolejnego eseja i mam nadzieje iż w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem ;)

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Domeniacz napisał:

 

Grzegorz, wszędzie tam gdzie jest wykonywany ogrom operacji zmienno-przecinkowych te zadania przejmują jednostki GPU, ponieważ są do tego zoptymalizowane. Wynika to z faktu iż zwykły procesor jest bardzo szybki jeśli idzie o proste operacje dodawania/odejmowania lub mnożenia/dzielenia przez wielokrotność 2. I np. taki 9900K potrafi takich operacji wykonać prawie 5 miliardów na sekundę. Jeśli natomiast w grę wchodzą liczby z przecinkiem wydajność takich procesorów dramatycznie maleje wraz z wzrostem dokładności oraz ilości tych operacji. 

 

Wysokiej rozdzielczości animacje, filmy animowane (np. firmy Pixar), obróbka video w wysokich rozdzielczościach czy też przykład który pokazał @przemowild wykonują ogrom takich operacji, a sam procesor wysyła tylko do takiej karty informację co ma się na obrazie zmienić a sama karta graficzna przejmuje te obliczenia i zapisuje w swojej pamięci jej odwzorowanie w postaci obrazu który z kolei jest wysyłany do monitora i jeszcze po drodze może być kodowany np. do MPEG4 czy 5 aby znacznie ograniczyć ilość przesyłanych danych, dzięki czemu sam procesor może w tym czasie obsługiwać wiele wiele programów na raz nie zajmując się tym do czego nie został zoptymalizowany.

 

Wiele kart graficznych wykorzystywanych jest równiez w koparkach BitCoin-ów z tego samego powodu co powyżej, z tą różnicą iż wynik obliczeń jest zwracany do procesora zamiast wysyłać go do monitora. Przykładów można by podać znacznie więcej ale nie będe tu tworzył kolejnego eseja i mam nadzieje iż w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem ;)

 

 

Dziękuję za opis, o to mi chodziło. Zastanawia mnie czy do tworzenia animacji używa się jednostek o podobnej specyfikacji, tylko mocniejszych parametrach niż do obróbki z nagrań video, czy wymaga to zupełnie innego rodzaju podzespołów? I czy np. ten zestaw jest stworzony pod animację, a zastosowanie do obróbki nagrań z kamery tak drogiego sprzętu byłoby niepotrzebną przesadą?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grzegorz, najwięcej mocy jest potrzebne tam gdzie obliczenia muszą zostać wykonane w czasie rzeczywistym a przykład pokazany przez @przemowild jest niemalże idealny. Generowanie animacji, obróbka video nie musi być wykonywana w czasie rzeczywistym stąd też sprzęt może być znacznie słabszy ale ma to z kolei wpływ na komfort pracy. Natomiast nakładanie ruchomych scen gdzie na jednej mamy bohatera a na drugiej scenerię wymaga olbrzymich mocy obliczeniowych aby ładnie wszystko wyfiltrować i aby nie było wokół danej postaci charakterystycznych iskierek czy też pozostałości tła wynikających ze słabej filtracji i zbyt małej mocy obliczeniowej zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach.

 

Trzeba sobie zdać sprawę iż jedna klatka filmu 4K DCI w formacie kinowym 1.9 to aż 8 milionów punktów, a takich klatek jest blisko 30 na sekundę. Gdzie GPU musi przeanalizować każdy pojedynczy pixel i w razie potrzeby skorygować błędy - i to musi być w czasie rzeczywistym. Dlatego tutaj jest największe zapotrzebowanie mocy obliczeniowej. I nawiązując do Twojego pytania uważam iż powyższy sprzęt byłby wielką przesadą jeśli chodzi o obróbkę nagrań z kamery, ale podkreślam iż nie jest to moja działka i najlepiej byłoby spytać u źródła do czego najlepiej ten sprzęt się nadaje.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam, że do takich operacji używane są zupełnie inne jednostki niż te dla graczy. I w zupełnie innej cenie. Jakiś czas temu bardzo popularne stały się rozwiązania z serii NVidia Grid. Wsadzasz sobie 10 kart z serii Grid i masz całkiem dobre narzędzie do renderowania filmów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FlashT Paradoksalnie urządzenie o którym mówisz również używa kart graficznych z tego samego powodu o którym wspomniałem wyżek i pierwotnie zostało zaprojektowane jako centralna jednostka do wygodnej pracy w zespole. W dalszej kolejności bazując na tym rozwiązaniu powstała kolejna usługa do streamingu gier, ale przy zapotrzebowaniu 30Mbit łacza dla 1080p i tutaj niezbyt to był udany pomysł. Nvidia Grid 2.0 to kolejna próba tym razem nakierowana na wirtualizację i CAD ale i tutaj szału nie było. Do tego "koszt rocznej licencji oprogramowania wynoszącego 2,400 dolarów" nie brzmi zbyt zachęcająco. A koszt samego urządzenia zaczyna się od 24,000 USD

 

Więc to nie jest tak jak napisałeś "Wsadzasz sobie 10 kart z serii Grid i masz całkiem dobre narzędzie do renderowania filmów" - tylko wsadzasz sobie 10 kart graficznych do urządzenia Grid a samo urządzenie Grid nie jest kartą a osobną jednostką w obudowie serwerowej 4U ;)


Zródła:

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-grid-vca-urzadzenie-akcelerujace-obliczenia-wizualne.html

https://www.dobreprogramy.pl/Testujemy-NVIDIA-GRID-strumieniowanie-gier-PC-na-urzadzenia-mobilne-stalo-sie-rzeczywistoscia,News,63334.html

http://cadportal.pl/nvidia-grid-2-0-kolejny-krok-w-wirtualizacje/

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • krainaalkoholi.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604315/  
    • helpsite.pl motowork.pl motowork.pl qlki.pl robotcache.pl teaserai.pl   Grupa 6 domen od 1 zł   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604378
    • Dominacje.pl   Aukcja BCM
    • Drodzy Partnerzy! Zachęcamy do promocji boostera testosteronu, za którego sprzedaż gwarantujemy 30% prowizji!    Prowizja: 30% Średnia prowizja: 113.99 zł Ciasteczka: dożywotnie GEOs: PL, ES, IT, DE, FR, SE, RO, GB, US, NL, GR Link do rejestracji → https://nutriprofits.com/pl/
    • tuj.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 89 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/9377/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl. Wcześniej zarejestrowana była w Aftermarket.pl od 2012 roku.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-03-27 22:41:14) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-02 godz. 19:45:00   DD
    • nieaktualne - sprzedana
    • Drodzy, zapraszam do skorzystania z promocji rejestracji domen .pl (również funkcjonalnych i regionalnych .pl) w cenie 2 PLN netto / szt. / pierwszy rok w ddregistrar.pl. Oferta promocyjna ważna jest od 26 do 29 marca 2024 (do końca dnia). Limit dla jednego konta (podmiotu) w naszym serwisie to 20 domen. Minimalne zamówienie to 5 domen. Można zamawiać wielokrotnie do wykorzystania limitu (czyli maksymalnie 4 zamówienia po 5 domen lub 2 x 10 lub 1 x 5 + 1 x 15 itd.). Pula promocyjnych domen: 500. W przypadku wyczerpania puli poinformuję w bieżącym wątku na di.pl o osiągnięciu limitu. Promocja może zostać zakończona w dowolnym momencie, również przed zamieszczeniem informacji na di.pl (choć nie powinno do tego dojść). Osoby, które złożą zamówienia a promocja nie będzie już obowiązywała, poinformujemy o takim fakcie. Liczy się moment opłacenia a nie złożenia zamówienia. Zachęcam do korzystania z płatności online, które księgowane są natychmiast.   W momencie składania zamówienia cena wyniesie 10 PLN netto za rejestrację domeny .pl na 1 rok. Cena w zamówieniu będzie musiała być przez nas uaktualniona. Dopiero po zmianie będzie możliwe opłacenie zamówienia w cenie promocyjnej. Będziemy się starać jak najszybciej uaktualniać ceny (w ciągu kilka - kilkunastu minut), jednak bez gwarancji. Może się tak zdarzyć, że zamówienie, które wpłynie o 3:00 nad ranem zostanie przetworzone dopiero o 9:00 rano. Nie ponosimy też odpowiedzialności, że zamówione domeny będą nadal dostępne w momencie opłacenia. Nie ma możliwości rezerwacji domen .pl (dla przypomnienia). Gdyby zdarzyła się sytuacja, że Klient zamówi 10 domen w promocji o 10:00, a o 10:30 tylko 9 będzie dostępnych, to taka ilość zostanie zarejestrowana w promocji (po opłaceniu). Jeśli na koncie przedpłaty Klienta będą znajdowały się środki wystarczające na opłacenie zamówienia, to zamówienie zostanie opłacone - żeby zagwarantować rejestrację dostępnych domen .pl.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.   Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Cena odnowienia domeny .pl na kolejny rok: 129 PLN netto.   Hurtowy cennik odnowień dla 10 - 49 utrzymywanych domen: .pl 59 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 39 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 39 PLN netto / rok Hurtowy cennik odnowień dla 50 i więcej utrzymywanych domen: .pl 51 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 31 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 31 PLN netto / rok   Pełny cennik: https://ddregistrar.pl/cennik/ Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT.   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o komentarz lub kontakt na naszą skrzynkę kontaktową: https://ddregistrar.pl/kontakt/   Z góry przepraszam za tak "partyzancką" formę promocji  Na przyszłość postaramy się tego typu oferty zautomatyzować.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,169
    • Most Online
      756

    Newest Member
    zaluknijtv
    Joined
×